Spania
Thread poster: ioana ardelean (X)
ioana ardelean (X)
ioana ardelean (X)  Identity Verified
Spain
Local time: 10:23
Romanian to English
+ ...
Nov 3, 2004

Buna seara,
In primul rand as dori sa va felicit pentru reusita de pe 3 Octombrie, am vazu si cateva poze, ma bucur nespus ca ati reusit sa puneti pe picioare asociatia, pentru ca intr-adevar era mare nevoie de ea.
Din pacate mie nu prea imi erveste la multe, insa am si eu o rugaminte, dacacineva e is Spania, si are aici autorizatia de traducator, i-as fi foarte recunoscatoare daca m-ar indruma cu cateva sfaturi.
Multumiri anticipate si inca o data felicitari ( cu o luna inta
... See more
Buna seara,
In primul rand as dori sa va felicit pentru reusita de pe 3 Octombrie, am vazu si cateva poze, ma bucur nespus ca ati reusit sa puneti pe picioare asociatia, pentru ca intr-adevar era mare nevoie de ea.
Din pacate mie nu prea imi erveste la multe, insa am si eu o rugaminte, dacacineva e is Spania, si are aici autorizatia de traducator, i-as fi foarte recunoscatoare daca m-ar indruma cu cateva sfaturi.
Multumiri anticipate si inca o data felicitari ( cu o luna intarziere)
Collapse


 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 10:23
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Experienta expirata Nov 4, 2004

Draga Ioana,

Eu m-am interesat acum vreo 3 ani in Spania de certificatul de "traductor jurado". Daca la asta te referi si lucrurile nu s-au schimbat de atunci, pot sa-ti spun din capul locului ca nu ai dreptul sa participi la concursul anual daca nu esti cetatean al UE. Daca esti, trebuie sa te interesezi la "Delegación del Gobierno" din localitatea in care esti.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult.

Dan


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Spania






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »