Cine oferă cursuri de lb. română în Bucureşti?
Thread poster: Paraschiva Bloju
Paraschiva Bloju
Paraschiva Bloju  Identity Verified
Romania
Local time: 07:40
Member (2005)
German to Romanian
+ ...
Jan 26, 2005

Un austriac detaşat pt. câţiva ani în România caută pe cineva care să-l ajute să înveţe limba română . Omul doreşte 1-2 ore/săptămână(uf, diacriticele astea), plătite cum se cuvine. Singurele zile libere pt. aceasta: sâmbăta şi duminica. Ştie germană şi engleză. Locul: Bucureşti.
Dacă e cineva interesat sau dacă ştiţi pe cineva care face aşa ceva vă rog să-mi trimiteţi un email şi vă voi da datele de contact.
Mulţumesc!
Paraschiva


 
Ciprian Dumea
Ciprian Dumea  Identity Verified
Local time: 06:40
English to Romanian
+ ...
idee Jan 26, 2005

Daca nu raspunde nimeni aici, ai putea lansa acelasi mesaj pe lista Yahoo [tineritraducatori] - acolo precis s-ar gasi cineva. Stiu ca e un pic mai riscant decat ProZ-ul, dar cred ca nu cu mult. Zi faina !

 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 06:40
German to Romanian
+ ...
incearca la International House Jan 27, 2005

Chiar zilele trecute am vazut pe situl lor (cred ca www.ih.ro) ca au cursuri de romana.
Sambata s-ar putea sa fie, dar duminica ... oricum, poate merita incercat si fiind un cadru organizat, poate e mai "valabil" decat o persoana.


 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
Pune o oferta de job, acolo se uita mai multi decat pe forum Jan 27, 2005

Sigur sunt agentii care ofera si invatarea limbii romane...

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Cine oferă cursuri de lb. română în Bucureşti?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »