https://www.proz.com/forum/romanian/37729-caut_manual_tehnic_pentru_volkswagen_lt28.html

Off topic: Caut manual tehnic pentru Volkswagen LT28
Thread poster: S_G_C
S_G_C
S_G_C
Romania
Local time: 07:15
English to Romanian
Oct 9, 2005

Bună! Rugămintea mea se adresează traducătorilor din germană în română şi sună în felul următor: există cineva care să fi tradus vreodată un manual tehnic (carte tehnică) pentru Volkswagen LT28? Este vorba de datele tehnice ale maşinii, mai precis partea "Funktionen" sau "Technische Daten", eventual "Rat und Tat". Ştiţi cumva dacă există un astfel de manual tradus deja? Specialitatea mea nu este germana, şi cu atât mai puţin cea tehnică. Dacă are cineva aşa ceva în ba... See more
Bună! Rugămintea mea se adresează traducătorilor din germană în română şi sună în felul următor: există cineva care să fi tradus vreodată un manual tehnic (carte tehnică) pentru Volkswagen LT28? Este vorba de datele tehnice ale maşinii, mai precis partea "Funktionen" sau "Technische Daten", eventual "Rat und Tat". Ştiţi cumva dacă există un astfel de manual tradus deja? Specialitatea mea nu este germana, şi cu atât mai puţin cea tehnică. Dacă are cineva aşa ceva în baza de date, îl/o rog să-mi trimită un e-mail, pentru a vedea ce se poate face pentru soluţionarea problemei mele. Vă mulţumesc mult şi aştept răspunsurile voastre.


Manualul respectiv mi-a fost adus de către un prieten de familie, care nu ştie germană, în speranţa că îl voi putea ajuta cu datele tehnice ale motorului. Ceea ce îmi este peste puteri, dat fiind ca nu am nici o bază solidă pentru aşa ceva. Deci, dacă are cineva traducerea, bineînţeles, contra cost... sau poate ştiţi să existe vreo versiune a manualului în engleză sau franceză...

[Edited at 2005-10-10 10:05]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Caut manual tehnic pentru Volkswagen LT28






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »