Off topic: Chestionar pentru lucrare de disertatie
Thread poster: Magdalena Talaban
Magdalena Talaban
Magdalena Talaban  Identity Verified
Spain
Local time: 18:51
English to Romanian
+ ...
Mar 20, 2006

Dragi colegi,

Va scriu din Spania, unde urmez in prezent cursurile programului de doctorat “Translation and Intercultural Studies” organizat la Universitatea Rovira i Virgili din Tarragona.

Pentru lucrarea de disertatie pe care o pregatesc momentan, as dori sa realizez un mic sondaj in randul traducatorilor romani, iar forumul ProZ mi s-a parut o cale potrivita pentru acest lucru.

Chestionarul pe care l-am alcatuit se refera in exclusivitate la traduce
... See more
Dragi colegi,

Va scriu din Spania, unde urmez in prezent cursurile programului de doctorat “Translation and Intercultural Studies” organizat la Universitatea Rovira i Virgili din Tarragona.

Pentru lucrarea de disertatie pe care o pregatesc momentan, as dori sa realizez un mic sondaj in randul traducatorilor romani, iar forumul ProZ mi s-a parut o cale potrivita pentru acest lucru.

Chestionarul pe care l-am alcatuit se refera in exclusivitate la traducerea de Web site-uri, insa pot participa si cei care pana acum nu au facut astfel de traduceri. Interesul meu este axat pe o cercetare mai mult calitativa decat cantitativa, insa cu cat mai multe raspunsuri voi avea, cu atat mai bine.

Prin urmare, v-as fi extrem de recunoscatoare daca ati putea completa chestionarul urmator:
http://isg.urv.es/questionnaire/questionnaire.doc

si daca ati putea trimite raspunsurile la adresa [email protected] (fie ca document atasat, fie pur si simplu in mesajul propriu-zis).

Stiu ca sunteti cu totii ocupati, insa sper sa gasiti cateva minute pentru acest subiect.

Evident, va raman la dispozitie pentru orice alte detalii, fie pe forum, fie pe adresa personala de email (inclusiv despre programul in sine, insa nu vreau sa para cumva ca fac publicitate!).

Va multumesc anticipat,
Magda
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Chestionar pentru lucrare de disertatie






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »