Off topic: Mândru mi-s că sunt român!(?)
Thread poster: Elena Iercoşan
Elena Iercoşan
Elena Iercoşan
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
+ ...
May 23, 2006

Salut tuturor!

Am hotărât să mă alătur şi eu grupului vostru şi să vă propun un link, care să ne ia gândurile de la toate problemele ce ne înconjoară şi să ne facă să ne aducem aminte şi de lucruri bune
... See more
Salut tuturor!

Am hotărât să mă alătur şi eu grupului vostru şi să vă propun un link, care să ne ia gândurile de la toate problemele ce ne înconjoară şi să ne facă să ne aducem aminte şi de lucruri bune

http://www.ador.ro/_lucrari2006/H-Colaterale/H12-Altele/Publicis/Ursus/Ursus-Romania.html

Numai bine,

Elena
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 13:46
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
De ce semnul întrebării? May 23, 2006

Clipul este foarte fain

 
Elena Iercoşan
Elena Iercoşan
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
stil May 25, 2006

Exclamaţia îmi aparţine. Semnul de întrebare e adresat celorlalţi - spre meditare

Cred cu tărie că toţi trebuie să fim mândri că suntem români!


 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
Reclamă :) May 25, 2006

Într-adevăr, simpatică reclamă la bere

 
lucca
lucca
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
Meserie! May 25, 2006

De acord, un clip excelent făcut. Probabil că nu e pt. TV, fiindcă e mult prea lung (iar la mine s-a şi descărcat încet).
Faptul de a fi român cred că e pur şi simplu OK, nu e motiv de tristeţe (că se putea şi mult mai rău), dar ne ocupă tot timpul!


 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
De acord că ne ocupă tot timpul :) May 25, 2006

Lucian Alexandrescu wrote:

De acord, un clip excelent făcut. Probabil că nu e pt. TV, fiindcă e mult prea lung (iar la mine s-a şi descărcat încet).
Faptul de a fi român cred că e pur şi simplu OK, nu e motiv de tristeţe (că se putea şi mult mai rău), dar ne ocupă tot timpul!


Exista un clip mai scurt pentru TV, acum ceva timp. Mai scurt, dar cam pe aceeaşi idee. Cred că-mi amintesc bine.


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
Clip TV May 25, 2006

Maria Diaconu wrote:
Exista un clip mai scurt pentru TV, acum ceva timp. Mai scurt, dar cam pe aceeaşi idee. Cred că-mi amintesc bine.


Interesant, nu-mi amintesc să-l fi văzut. Sau ajunsese atât de scurt că nu mai rămânea decât reclama de la sfârşit
Adevărul este că mi-a făcut plăcere să privesc clipul (m-a făcut chiar mândru, aşa, un pic). Nu m-a enervat nici o clipă, a avut un ton foarte echilibrat... Cine l-o fi făcut?


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
ClipTV (2) May 25, 2006

M-am uitat la link şi m-am lămurit, l-a făcut Publicis. Dar au scos clipul de pe sit! Probabil că foarte mulţi Prozişti au vrut să vadă clipul, serverul a început să gâfâie (de-asta mi-a mers aşa de încet descărcarea), poate a căzut complet, şi atunci au scos clipul, din cauza noastră. Interesant, suntem o forţă!
Sau, poate că l-au scos din cine ştie ce alt motiv.
Pucblicis nu are sit românesc propriu (e "în construcţie").


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
Nu din cauza noastră... May 25, 2006

Lucian Alexandrescu wrote:
...au scos clipul de pe sit! Probabil că foarte mulţi Prozişti au vrut să vadă clipul, serverul a început să gâfâie (de-asta mi-a mers aşa de încet descărcarea), poate a căzut complet, şi atunci au scos clipul, din cauza noastră. Interesant, suntem o forţă!


Suntem noi o forţă, dar nu chiar aşa de mare. Clipul (link-ul) a apărut şi a fost comentat pe mai multe alte liste de discuţii. Şi alţii s-au plâns că se descarcă lent.
Păcat că l-au scos.


 
Bogdan Honciuc
Bogdan Honciuc
Romania
Local time: 13:46
Romanian to English
+ ...
Deja vu May 25, 2006

Eu văzusem clipul pe YouTube cu câteva zile înainte. Postez aici linkul, pentru cei care nu au apucat să-l vadă pe linkul de mai sus.

http://www.youtube.com/watch?v=eSoruzRkj7g


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 13:46
English to Romanian
Deja vu 2 May 26, 2006

Bogdan Honciuc wrote:

Eu văzusem clipul pe YouTube cu câteva zile înainte. Postez aici linkul, pentru cei care nu au apucat să-l vadă pe linkul de mai sus.

http://www.youtube.com/watch?v=eSoruzRkj7g



Mulţumesc Bogdan!
Situl respectiv merge foarte bine, clipul rulează normal.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Mândru mi-s că sunt român!(?)






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »