https://www.proz.com/forum/romanian/48527-job_opening.html

Off topic: Job opening
Thread poster: lucca
lucca
lucca
Romania
Local time: 07:18
English to Romanian
May 30, 2006

Cred că este în folosul cititorilor ProZ să fie "aware" de existenţa acestei "deschideri":
O firmă internaţională majoră caută responsabili(e) internaţionali(e) de zonă cu informarea ştiinţifică medicală, care să îndeplinească, printre altele, preferabil, următoarele condiţii: studii de medic, farmacist, medic veterinar, biolog; cunoaşterea bună a englezei ŞI a rusei (sau a unei alte limbi slave din zonă; aş spune că ar fi un avantaj semnificativ pentru comunicare
... See more
Cred că este în folosul cititorilor ProZ să fie "aware" de existenţa acestei "deschideri":
O firmă internaţională majoră caută responsabili(e) internaţionali(e) de zonă cu informarea ştiinţifică medicală, care să îndeplinească, printre altele, preferabil, următoarele condiţii: studii de medic, farmacist, medic veterinar, biolog; cunoaşterea bună a englezei ŞI a rusei (sau a unei alte limbi slave din zonă; aş spune că ar fi un avantaj semnificativ pentru comunicare, nu pentru traduceri propriu-zise); să ştie să înţeleagă un articol ştiinţific (condiţie dură, dar indispensabilă).
Eventualii amatori să citească România Liberă de mâine, miercuri (mica publicitate). Anunţul a apărut şi ieri (luni).
Mă îndoiesc că, după eventuala acceptare, ar mai fi posibilă activitatea de traducător freelance, în primul rând din motive de timp.
Personal, cred că au şanse ŞI traducătorii specializaţi real. Compania este super-OK.


[Edited at 2006-05-30 19:48]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Job opening






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »