Mobile menu

Ce inseamna sa fii membru proz.com
Thread poster: Lidia Matei

Lidia Matei  Identity Verified
Romania
Local time: 10:53
Italian to Romanian
+ ...
Jun 9, 2006

Sunt doar de cativa ani inscrisa pe acest site si nu am avut o activitate foarte constanta pana acum.

As dori sa stiu mai multe informatii despre ceea ce inseamna acest site, ce inseamna sa fiu inscrisa si sa platesc cota aceea anuala sau lunara si ce alte implicatii exista.

Mi-am propus sa am o activitate mult constanta, mai bine spus activa, insa as dori sa aflu cat mai multe.

Direct link Reply with quote

Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 09:53
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Pe scurt Jun 9, 2006

Dragă Lidia,

Sunt multe de spus, poate de aia n-a răspuns nimeni încă. Nu pot să vorbesc în numele tuturor, dar, pentru mine, ProZ.com a fost şansa de a face parte dintr-o comunitate de profesionişti. Sună puţin vag, dar avantajele concrete sunt prea multe ca să le enumăr. Poate cel mai important dintre ele e vizibilitatea.

Cel mai bun sfat pe care pot să ţi-l dau e să te implici cât mai mult. Cu cât vei fi mai prezentă, cu atât site-ul îţi va fi mai util şi mai plăcut.

Toate cele bune,
Dan

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
membru ProZ.com Jun 11, 2006

Pentru detalii, poţi consulta:
http://www.proz.com/?sp=info/&ssp=intro&sssp=overview
şi un articol:
http://www.proz.com/translation-articles/articles/596/

S-a mai discutat şi pe forum, dacă vrei să cauţi discuţiile din trecut.

Numai bine.

Marcella Magda  Identity Verified
English to Romanian
+ ...
Prelungire Platinum Jun 27, 2006

Aş avea o întrebare pentru colegii din Cluj: imi expira calitatea de membru Platinum si nu ştiu unde sa trimit copia dupa chitanţa şi celelalte date necesare pentru prelungire (dacă se poate, rog un nr. de fax).

Va mulţumesc,
Marcella

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ce inseamna sa fii membru proz.com

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs