Mobile menu

[Autorizaţie MJ] cerere de înregistrare la tribunal
Thread poster: daniela popa82
daniela popa82
English
Aug 28, 2006

Buna!Am primit de la MJ autorizatia de traducator.Nimic anormal pana aici.Aceasta autorizatie e insotita de o instiintare potrivit careia in termen de 60 de zile de la data autorizarii, trebuie sa depun la tribunalul in circumscriptia caruia domiciliez cererea de inregistrare, la care voi atasa autorizatia in original si in copie, specimenul de semnatura si modelul stampilei.Eu stiam ca trebuie sa merg la Administratia Financiara....si voi vorbiti despre acelasi lucru.Este oare o eroare??

[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2006-08-28 11:57]

Direct link Reply with quote

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 23:30
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
ambele sunt necesare Aug 28, 2006

Trebuie să te înregistrezi atât la tribunalul din localitatea de reşedinţă, cât şi la administraţia financiară. Pentru detalii, a se consulta L 178/97 cu ultimele modificări (L 110/2005) : http://www.atr.org.ro/ordonanta2005.html

Carmela Moldovan  Identity Verified
Romania
Local time: 23:30
Member (2005)
German to English
+ ...
telefon min justitiei- directia traducători Aug 28, 2006

nu stie cineva nr de tel de la min justitiei- directia mobiliara, etc... ? eu nu am primit autorizatia, si am trimis de 2 luni jumate dosaru.

[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2006-08-28 18:02]

Ioana Costache  Identity Verified
Romania
Member (2007)
English to Romanian
+ ...
telefon Aug 28, 2006

Carmela Moldovan wrote:

nu stie cineva nr de tel de la min justitiei- directia mobiliara, etc...

(021) 310 35 80. Sigur e bun, am vorbit eu marţea trecută.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

[Autorizaţie MJ] cerere de înregistrare la tribunal

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs