Mobile menu

Off topic: In căutarea unei cărţi
Thread poster: Mihaela BUFNILA

Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 23:16
English to Romanian
+ ...
Feb 7, 2007

Bună seara tuturor. De la bun început precizez că este o problema off-off-off topic. Sunt în căutarea unei cărţi editate de Longman în 1991, "English for Techical Students" David Bonamy. La Longman nu mai apare, bibliotecile la care am întrebat nu o cunosc, la Universitatea din Bacău nu există. Propunerile făcute de Google sunt la prea mare distanţă iar eu aş avea nevoie de ea într-un timp foarte scurt - zile. M-aţi putea ajuta, vă rog?

Direct link Reply with quote

lucca
Romania
English to Romanian
Se găseşte aici: Feb 7, 2007

http://www.amazon.com/English-Technical-Students-David-Bonamy/dp/0582748852/sr=1-1/qid=1170871566/ref=sr_1_1/002-9930116-9808047?ie=UTF8&s=books

Dacă e vorba de cărţi, nici Amazon nu e rău

Liliana Roman-Hamilton  Identity Verified
Local time: 13:16
English to Italian
nevoie urgenta Feb 7, 2007

Lucian,

Sigur, Amazon este o sursa foarte buna, dar Mihaela zicea ca are nevoie de cartea aceea intr-un timp foarte scurt, zile. Bineinteles, poti ordina cartea prin Amazon si alege o modalitate de expediere expresa.
Cred ca Mihaela intreba daca cineva are o copie.

Romania
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Mulţumesc Feb 7, 2007

Mulţumesc mult, Lucian. Am pus întrebarea pe forum în speranţa că ar putea-o avea cineva de foarte aproape. Sunt într-o menghină de timp.

Romania
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
exact Feb 8, 2007

Liliana Roman-Hamilton wrote:

Cred ca Mihaela intreba daca cineva are o copie.

Mulţumesc pentu clarificare, Liliana. Exact de aşa ceva aveam nevoie, de o copie.

lucca
Romania
English to Romanian
Zile Feb 8, 2007

Dacă există cartea la Amazon UK sau DE, cu tarif de urgenţă poate că ar fi posibilă procurarea rapidă.
În ideea asta am dat răspunsul.
HTH

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

In căutarea unei cărţi

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs