Pages in topic:   < [1 2]
Pentru cei familiarizaţi cu germana: Sunt traducător de germană, da' limba n-o prea cunosc...
Thread poster: Susanna & Christian Popescu
Susanna & Christian Popescu
Susanna & Christian Popescu
Germany
Local time: 04:03
Romanian to German
+ ...
TOPIC STARTER
Eu unul nu mai scriu, Feb 7, 2008

dragă Cristina, am scris destule scrisori, nu de critică ci de atenţionare, comiţând şi greşeala să trimit texte corectate. Gratuit şi dezinteresat. Cu excepţia şefei compartimentului Marketing de la CFR n-am primit nici măcar o confirmare că au primit e-mailul meu. Necum un mulţumesc. Nu m-aş fi aşteptat, dar am depus şi eu o muncă şi mi-am pierdut timpul în beneficiul lor. Obiceiul de a nu răspunde la scrisori, nici măcar la ajutor concret, palpabil şi gratuit este, din ... See more
dragă Cristina, am scris destule scrisori, nu de critică ci de atenţionare, comiţând şi greşeala să trimit texte corectate. Gratuit şi dezinteresat. Cu excepţia şefei compartimentului Marketing de la CFR n-am primit nici măcar o confirmare că au primit e-mailul meu. Necum un mulţumesc. Nu m-aş fi aşteptat, dar am depus şi eu o muncă şi mi-am pierdut timpul în beneficiul lor. Obiceiul de a nu răspunde la scrisori, nici măcar la ajutor concret, palpabil şi gratuit este, din păcate, răspândit printre oamenii de afaceri româniCollapse


 
Ovidiu Martin Jurj
Ovidiu Martin Jurj
Romania
Local time: 05:03
German to Romanian
+ ...
Chiar că e strigător la cer Feb 8, 2008

Nu pot să înţeleg de ce există oameni atât de inconştienţi care să nu se ducă la un traducător ca lumea când e vorba de texte destinate publicării online, deci texte pe care le vede tot globul. Şi e un ziar mare, central şi cu pretenţii, nu o fiţuică de provincie de care n-a auzit nici cucu'; e un ziar vestit şi cu bani, care ar avea de unde da pt. o traducere ca lumea şi care ar trebui să se gândească că asemenea traduceri pline de greşeli şi aproape ininteligibile nu c... See more
Nu pot să înţeleg de ce există oameni atât de inconştienţi care să nu se ducă la un traducător ca lumea când e vorba de texte destinate publicării online, deci texte pe care le vede tot globul. Şi e un ziar mare, central şi cu pretenţii, nu o fiţuică de provincie de care n-a auzit nici cucu'; e un ziar vestit şi cu bani, care ar avea de unde da pt. o traducere ca lumea şi care ar trebui să se gândească că asemenea traduceri pline de greşeli şi aproape ininteligibile nu contribuie deloc la creşterea prestigiului publicaţiei lor, ci dimpotrivă.Collapse


 
Bogdan Burghelea
Bogdan Burghelea  Identity Verified
Romania
Local time: 05:03
English to German
+ ...
Am scris eu... Feb 8, 2008

Cristina Moldovan do Amaral wrote:

Cristi, le scrii tu sau să le scriu eu? Aproape că nici nu am înțeles ce vor să spună în articol.


Nu mult, că n-am timp, dar sper să se sesizeze.


 
Cristina Moldovan do Amaral
Cristina Moldovan do Amaral  Identity Verified
United States
Local time: 19:03
Member (2002)
English to Romanian
+ ...
Foarte bun comentariul! Feb 8, 2008

Sper să se sesizeze Guliță 2.

 
Bogdan Burghelea
Bogdan Burghelea  Identity Verified
Romania
Local time: 05:03
English to German
+ ...
Mulţumesc! Feb 9, 2008

Cristina Moldovan do Amaral wrote:

Sper să se sesizeze Guliță 2.

Guliţă 2


 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Pentru cei familiarizaţi cu germana: Sunt traducător de germană, da' limba n-o prea cunosc...






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »