Bun venit noilor moderatori Mihai Badea şi Maria Diaconu
Thread poster: Cristiana Coblis
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 07:55
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
May 18, 2007

Sunt încântată să urez bun venit în echipa de moderatori colegilor noştri Mihai Badea şi Maria Diaconu, pe care îi apreciez pentru contribuţiile lor valoroase pe forum şi pe site.

Mihai moderează perechile KudoZ engleză>română şi română>franceză, precum şi forumurile "Being independent" şi "Linux OS/free software".

Maria moderează perechile KudoZ germană>română, română>germană şi română monolingv.

[Editat la 2007-05-19 10:14]


 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 07:55
English to Romanian
Mulţumesc! May 18, 2007

Mulţumesc pentru primirea caldă.
Mă bucur să fac parte dintr-o echipă extraordinară!
Sunt convinsă că vom colabora foarte bine.

Toate cele bune
Maria


 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
Mulţumiri May 18, 2007

Îţi mulţumim pentru aprecieri şi pentru primire, Cristina.
Sperăm să ne achităm cu brio de sarcini.

[Edited at 2007-05-18 14:48]


 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 06:55
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Felicitări, Maria şi Mihai!! May 18, 2007

Eu nu le urez bun venit, pentru că mi se pare că sunt aici de mult, într-un spirit de voluntari în folosul comunităţii (adică de moderatori).

Mă bucur foarte mult pentru noi toţi (suntem o comunitate cu cinci moderatori, ceea ce confirmă imaginea noastră foarte bună pe site şi capitalul nostru de încredere) şi mai ales mă bucur pentru că ştiu că Maria şi Mihai au contribuit la crearea comunităţi
... See more
Eu nu le urez bun venit, pentru că mi se pare că sunt aici de mult, într-un spirit de voluntari în folosul comunităţii (adică de moderatori).

Mă bucur foarte mult pentru noi toţi (suntem o comunitate cu cinci moderatori, ceea ce confirmă imaginea noastră foarte bună pe site şi capitalul nostru de încredere) şi mai ales mă bucur pentru că ştiu că Maria şi Mihai au contribuit la crearea comunităţii şi, ce mai, sunt de-ai noştri.

Numirea ca moderator mi se pare mai mult o asumare de noi responsabilităţi, decât o ridicare în grad. Pică bine, în paranteză fie spus, pentru că şi activitatea KudoZ a crescut constant.

See you around!
Dan
Collapse


 
Ioana Costache
Ioana Costache  Identity Verified
Romania
Member (2007)
English to Romanian
+ ...
Felicitări! May 19, 2007

Mai-mai că-mi vine să încalc regulile numai de dragul de-a mă vedea moderată Chiar şi pe perechile cu germana, limbă de care n-am habar

 
Florin Ular
Florin Ular  Identity Verified
Romania
Local time: 07:55
English to Romanian
+ ...
Felicitări! May 19, 2007

Felicitări şi spor la moderat!

 
Mary Stefan
Mary Stefan  Identity Verified
United States
Local time: 00:55
Italian to English
+ ...
Congrats! : ) May 19, 2007

Felicitari amandurora si spor la treaba!

 
Antonia Toth
Antonia Toth  Identity Verified
Local time: 07:55
Member (2007)
English to Romanian
+ ...
Felicitări şi o rugăminte: May 19, 2007

Felicitări noilor moderatori!

Dacă tot mă aflu aici, aş dori şi eu să apelez la dânşii (sau la cei cu vechime în aceste funcţii), pentru a mă ajuta în rezolvarea următoarei probleme:

La înscriere, am putut să aleg două limbi materne. M-am grăbit şi am ales maghiara ca prima opţiune, apoi româna, însă nu ştiu unde am greşit pentru că s-a afişat până la urmă o singură limbă, şi anume maghiara. Aceasta este limba mea maternă în sensul cel
... See more
Felicitări noilor moderatori!

Dacă tot mă aflu aici, aş dori şi eu să apelez la dânşii (sau la cei cu vechime în aceste funcţii), pentru a mă ajuta în rezolvarea următoarei probleme:

La înscriere, am putut să aleg două limbi materne. M-am grăbit şi am ales maghiara ca prima opţiune, apoi româna, însă nu ştiu unde am greşit pentru că s-a afişat până la urmă o singură limbă, şi anume maghiara. Aceasta este limba mea maternă în sensul cel mai direct al cuvântului, adică cea pe care o vorbesc cu mama mea. Cu tata conversez în ambele limbi.
De asemenea am absolvit şcoala şi facultatea în limba română. În timpul gimnaziului eram „cea mai tare” din clasă la gramatică şi am reuşit să ajung şi la Olimpiada pe ţară.
Maghiara o cunosc numai la nivel de conversaţie de fiecare zi şi spre ruşinea mea nici nu ştiu să scriu foarte corect deoarece este una dintre cele mai complicate limbi din lume (cel puţin aşa o consider eu). Am o înclinaţie mult mai mare spre limbile romanice şi spre engleză.
Acestea fiind zise, poate să-mi indice cineva cum aş putea să-mi modific în cadrul profilului limba maternă sau să adaug româna?
Oare este posibil acest lucru ca şi „utilizator de rând” al site-ului sau numai ca membru? Ori nu se poate deloc?
Mi se pare că în această privinţă regulile site-ul sunt destul de dure. Desigur că există întotdeauna o a doua opţiune – să mă înscriu din nou, dar nu –mi stă în obicei să trişez şi nici nu aş vrea să-mi pierd punctele KuDoz .

Mulţumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri.
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 07:55
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
veşti bune, primite cu căldură May 20, 2007

Mă bucur pentru căldura cu care forumiştii au primit vestea lărgirii echipei de moderatori români. Sunt sigură că această împrospătare de forţe va fi benefică pentru mica noastră comunitate virtuală

În afara subiectului, Antonia, poţi consulta FAQ:
http://www.proz.com/faq/pns#lang_more
Din cât
... See more
Mă bucur pentru căldura cu care forumiştii au primit vestea lărgirii echipei de moderatori români. Sunt sigură că această împrospătare de forţe va fi benefică pentru mica noastră comunitate virtuală

În afara subiectului, Antonia, poţi consulta FAQ:
http://www.proz.com/faq/pns#lang_more
Din câte ştiu eu, se pot declara cel mult două limbi materne, din păcate acestea nu se pot schimba ulterior, aşadar nu vei putea elimina maghiara din listă. Este recomandabil să trimiţi un support ticket către personalul sitului pentru a adăuga şi româna pe lista ta.
HTH

[Editat la 2007-05-20 17:05]
Collapse


 
Andreea Ciurea
Andreea Ciurea  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
Felicitări Mihai şi Maria May 20, 2007

Mă bucur foarte mult pentru voi şi sper să o ţineţi tot aşa.

 
Ovidiu Martin Jurj
Ovidiu Martin Jurj
Romania
Local time: 07:55
German to Romanian
+ ...
Şi din partea mea... May 20, 2007

... sincere felicitări şi spor la muncă.

 
Oana Apetrei
Oana Apetrei  Identity Verified
Romania
Local time: 07:55
English to Romanian
+ ...
Felicitari! May 21, 2007

si succes!


 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
Mulţumiri May 21, 2007

Dan, Ioana, Florin, Mary, Antonia, Andreea, Ovidiu şi Oana, vă mulţumesc tuturor pentru felicitări şi pentru urări!

Aşa cum sugera şi Dan, numirea noastră este în primul rând o confirmare a încrederii pe care personalul ProZ.com o are în sub-comunitatea românească. Suntem un grup serios şi prietenos şi mă bucur că fac parte din el. Eu sper şi cred că vom avea foarte puţin de lucru ca moderatori.<
... See more
Dan, Ioana, Florin, Mary, Antonia, Andreea, Ovidiu şi Oana, vă mulţumesc tuturor pentru felicitări şi pentru urări!

Aşa cum sugera şi Dan, numirea noastră este în primul rând o confirmare a încrederii pe care personalul ProZ.com o are în sub-comunitatea românească. Suntem un grup serios şi prietenos şi mă bucur că fac parte din el. Eu sper şi cred că vom avea foarte puţin de lucru ca moderatori.


[Edited at 2007-05-21 15:25]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Bun venit noilor moderatori Mihai Badea şi Maria Diaconu






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »