https://www.proz.com/forum/romanian/80036-ortograf_rom%C3%A2n%C4%83_pentru_office_2007.html

Ortograf română pentru Office 2007
Thread poster: Paraschiva Bloju
Paraschiva Bloju
Paraschiva Bloju  Identity Verified
Romania
Local time: 17:55
Member (2005)
German to Romanian
+ ...
Jul 31, 2007

Am cumparat Office 2007 in limba engleză și nu are dicționar pt. lb. română.
A reușit cineva să achiziționeze unul din România?
Lucrați cu Office 2007? Ați găsit soluții?

Mulțumesc pentru ajutor.
Paraschiva


 
Rodica Tunsoiu
Rodica Tunsoiu
Local time: 17:55
English to Romanian
+ ...
Office 2007 Jul 31, 2007

Si eu am aceeasi problema, adica nu am spelcheck-ul (F7) pt. romana. Daca rezolvi problema anauta-ma si pe mine, e pacat sa renunt la program! Calculatorul imi cere sa instalez Proofing Tools. Mai vedem!Daca l-ai cumparat trebuia sa ai si dictionarul!
Multumesc!
Rodica Tunsoiu
[email protected]


 
Monica Tuduce
Monica Tuduce  Identity Verified
Local time: 16:55
Italian to Romanian
+ ...
Microsoft Office 2007 Multilanguage Pack Jul 31, 2007

În Office 2007, Microsoft a schimbat sistemul de Proofing Tools cu care ne-am obişnuit.
Acum se numeşte Multilanguage Pack şi trebuie cumpărat separat.

Versiunea de bază, de exemplu cea în engleză, conţine iniţial Proofing Tools pentru engleză şi spaniolă.
Dacă doriţi suport lingvistic pentru orice alte limbi va trebui:
- fie să achiziţionaţi separat un Pachet individual, care costă 24,95 USD (merită dacă mai doriţi suport pentru o singură li
... See more
În Office 2007, Microsoft a schimbat sistemul de Proofing Tools cu care ne-am obişnuit.
Acum se numeşte Multilanguage Pack şi trebuie cumpărat separat.

Versiunea de bază, de exemplu cea în engleză, conţine iniţial Proofing Tools pentru engleză şi spaniolă.
Dacă doriţi suport lingvistic pentru orice alte limbi va trebui:
- fie să achiziţionaţi separat un Pachet individual, care costă 24,95 USD (merită dacă mai doriţi suport pentru o singură limbă, româna să zicem)
- fie să achiziţionaţi tot pachetul Multilanguage Pack, care are preţ de retail recomandat de 199,00 USD. (util dacă doriţi suport pentru încă câteva limbi).

Mai multe detalii aici:
http://office.microsoft.com/en-us/suites/HA102113691033.aspx?pid=CL101732621033
Collapse


 
Saturniana
Saturniana  Identity Verified
Local time: 17:55
English to Romanian
+ ...
Ortograf română în Word Jul 31, 2007

Ortograful pentru română în Word nu se găseşte decât dacă se cumpără Office Romanian, altfel trebuie achiziţionat separat.

Pentru colegii din România care vor să cumpere Office 2007, există acum disponibil Office Professional Romanian sub formă de "Prepaid Starter Kit" care costă mai puţin decât un pachet de office retail şi presupune cumpărarea periodică de cartele preplătite care dau dreptul utilizării pe o perioadă anume. Eu am sub această formă Office 2
... See more
Ortograful pentru română în Word nu se găseşte decât dacă se cumpără Office Romanian, altfel trebuie achiziţionat separat.

Pentru colegii din România care vor să cumpere Office 2007, există acum disponibil Office Professional Romanian sub formă de "Prepaid Starter Kit" care costă mai puţin decât un pachet de office retail şi presupune cumpărarea periodică de cartele preplătite care dau dreptul utilizării pe o perioadă anume. Eu am sub această formă Office 2003 Small Business Romanian.

Se pot găsi, de exemplu, aici:

http://www.dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=13956
Collapse


 
Paraschiva Bloju
Paraschiva Bloju  Identity Verified
Romania
Local time: 17:55
Member (2005)
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
A achiziționat cineva din Romania? Jul 31, 2007

Monica Tuduce wrote:

Acum se numeşte Multilanguage Pack şi trebuie cumpărat separat.



Chiar aceasta e problema, din Romania este aproape imposibil de cumpărat. Eu am încercat. Ești plimbat de la Ana la Caiafa, pe tot felul de siteuri...

Doream să știu dacă a reușit cineva din România să-l cumpere. Până atunci... trăiască rudele din străinătate!


 
Monica Tuduce
Monica Tuduce  Identity Verified
Local time: 16:55
Italian to Romanian
+ ...
Nu l-am cumpărat Jul 31, 2007

Când am cumpărat eu Office 2007, prin februarie, încă nici nu era scos pachetul Multilanguage. M-am uitat acum pe site-ul celor de la care l-am luat şi nu par să îl aibă. Nu ştiu dacă nu îl aduc cumva pe comandă.

Deocamdată am instalat Proofing Tools din Office 2003 în Office 2007 şi funcţionează (ordinea de instalare este: Office 2003, apoi Office 2007), pentru că oricum, din motive de bug-uri în diverse combinaţii (Office + alte softuri) am nevoie încă şi de Office 2003.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Ortograf română pentru Office 2007






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »