Mobile menu

Traduceri subtitrari filme
Thread poster: Liana Coroianu

Liana Coroianu
Local time: 22:45
French to Romanian
+ ...
Mar 7, 2008

Salut tuturor!

As dori sa intreb daca are cineva idee despre preturile percepute pentru traducerile subtitrarilor (filme, documentare etc.). Stiu ca plata se face la minut, dar nu stiu cu cat anume este platit un minut in general.

Multumesc

Direct link Reply with quote

Bogdan Honciuc
Romania
Romanian to English
+ ...
Variază Mar 7, 2008

Există un forum special pe subiectul subtitling: http://www.proz.com/forum/123 - acolo vei găsi şi un fir de discuţie despre tarifele din ţările civilizate (http://www.proz.com/topic/63966). În România, ele variază între 1 leu şi 6 lei minutul, în rare cazuri mai mult.

Liana Coroianu
French to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Multumesc Mar 8, 2008

Multumesc mult pentru raspuns.
In sfarsit m-am edificat.
Ca de obicei la noi se practica preturile cele mai mici.

Numai bine

dexuletz
Romania
Job Mar 17, 2014

Buna ziua,

Se poate sa imi da`ti cateva indrumari unde as putea sa ma interesez de un job legat de subtitrari?

Multumesc,

Elvira Daraban  Identity Verified
French to Romanian
+ ...
Păi nu la firme serioase Mar 18, 2014

dexuletz wrote:

Buna ziua,

Se poate sa imi da`ti cateva indrumari unde as putea sa ma interesez de un job legat de subtitrari?

Multumesc,

Doar pe baza faptului că oricum nu aveți cratimă, dar ați pus apostrof într-un loc în care nici cratima nu avea ce să caute, aș zice să încercați altă meserie.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Traduceri subtitrari filme

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs