Problem: Transit XV in Vista
Thread poster: Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic  Identity Verified
Germany
Local time: 11:29
German to Slovenian
+ ...
Sep 23, 2008

Pozdravljeni kolegi,

odkar sem instalirala Transit na racunalnik z Visto, imam tezave s sprejemom pxf datotek, narocnik pa z mojimi txf datotekami. Ocitno se nekaj zatika pri importiranju projektov, ki so ze predprevedeni. Konkretno: projekt se nalozi, dobim sporocilo da je projekt uspesno sprejet, v resnici pa se importirajo samo datoteke v izhodiscnem jeziku, se pravi da se izgubijo vsi ze prevedeni deli in referenca. Ali je problem komu poznan?

Ce isti projekt sprejm
... See more
Pozdravljeni kolegi,

odkar sem instalirala Transit na racunalnik z Visto, imam tezave s sprejemom pxf datotek, narocnik pa z mojimi txf datotekami. Ocitno se nekaj zatika pri importiranju projektov, ki so ze predprevedeni. Konkretno: projekt se nalozi, dobim sporocilo da je projekt uspesno sprejet, v resnici pa se importirajo samo datoteke v izhodiscnem jeziku, se pravi da se izgubijo vsi ze prevedeni deli in referenca. Ali je problem komu poznan?

Ce isti projekt sprejmem v Transitu na starem racunalniku z XPjem, je vse v redu.

Lep pozdrav
Aleks
Collapse


 
Vito Smolej
Vito Smolej
Germany
Local time: 11:29
Member (2004)
English to Slovenian
+ ...
SITE LOCALIZER
Transit XV v Visti je drugače kot Transit na XP Sep 23, 2008

na http://www.star-group.net/star-www/technical-documentation/transit/star-group/eng/transit_transitxv_1.html

so navodila, kako instalirati pod Visto. Vista je bolj pingelig, kot smo doslej navajeni, kar se uporabniükih pravic etc tiče, tako da je zajca iskati v tej luknji...Zadošča verjetno, da se ne instalira pod
... See more
na http://www.star-group.net/star-www/technical-documentation/transit/star-group/eng/transit_transitxv_1.html

so navodila, kako instalirati pod Visto. Vista je bolj pingelig, kot smo doslej navajeni, kar se uporabniükih pravic etc tiče, tako da je zajca iskati v tej luknji...Zadošča verjetno, da se ne instalira pod administratorskim računom, pa zna že biti teater.

LP

Vito
Collapse


 
Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic  Identity Verified
Germany
Local time: 11:29
German to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala Vito! Sep 23, 2008

Verjetno bo res nekaj takega in sem naredila kaksno napako pri instaliranju, ker si nisem prebrala, kako in kaj. CD noter, pa je! Pa tako zelo sem upala, da se bom izognila ponovni instalaciji! Ze s Tradosom sem imela nekaj popravnih izpitov ampak me ni nic izucilo
Raje se ves cas razburjam nad to presneto Visto!!!

Upam, da bo navodilo pomagalo, se enkrat hvala in LP
Aleks


 
Vito Smolej
Vito Smolej
Germany
Local time: 11:29
Member (2004)
English to Slovenian
+ ...
SITE LOCALIZER
Zakaj Transit? Sep 23, 2008

Halo Alex:

kako si končala pri Transit?! Naj to razumem kot fakt, da so agencije, ki ga uporabljajo in
delajo s slovenščino? Zakaj kompleten XV - PE bi bil zadosti...


LP

smo


 
Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic  Identity Verified
Germany
Local time: 11:29
German to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
Ojoj!! Sep 24, 2008

Ponovno sem instalirala Transit XV, po tistih navodilih od Stara, zdaj je problem se vecji! Pri sprejemu Projekta se sicer vse nalozi (vsaj v ordnerju tako zgleda) ampak ko hocem odpret delovne pare, ne gre nic vec!
Najprej dobim napako:

"Creating ITransitWiew
Error"

z edino moznostjo OK. Ko pa to pritisnem, se prikaze:

"Actbarld

Access violation at addres 008D09D7 in module 'common.dll'.
Read of address FFFFFFF4."

... See more
Ponovno sem instalirala Transit XV, po tistih navodilih od Stara, zdaj je problem se vecji! Pri sprejemu Projekta se sicer vse nalozi (vsaj v ordnerju tako zgleda) ampak ko hocem odpret delovne pare, ne gre nic vec!
Najprej dobim napako:

"Creating ITransitWiew
Error"

z edino moznostjo OK. Ko pa to pritisnem, se prikaze:

"Actbarld

Access violation at addres 008D09D7 in module 'common.dll'.
Read of address FFFFFFF4."

Ko tukaj pritisnem na OK se ne zgodi nic. Hilfee!

P.s. ja agencije so, imam celo obcutek da sem trenutno prica pravemu Comebacku, kar se uporabe Transita tice (ne razumem zakaj, jaz ga prav nich ne maram!), o ostalem poklepetava kasneje, moram nekako najti resitev!
Collapse


 
Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic  Identity Verified
Germany
Local time: 11:29
German to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
problem resen... Sep 24, 2008

...zaenkrat. Transit moram vsakokrat pognati kot administrator pa dela kot je treba.

Vito, da delam s kompletnim Transitom je zgolj posledica nekoliko kompliciranega poslovnega slucaja izpred parih let, ko mi je znanka zelo ugodno prepustila svoj obsezen CAT Tools arsenal in sla v povsem druge poslovne vode.
Zdaj mi pride zelo prav, imam narocnika, ki trdi, da ne more delati s kolegi, ki imajo le Satellite PE. Ker te verzije ne poznam, ne morem oceniti, ali to res drzi, meni j
... See more
...zaenkrat. Transit moram vsakokrat pognati kot administrator pa dela kot je treba.

Vito, da delam s kompletnim Transitom je zgolj posledica nekoliko kompliciranega poslovnega slucaja izpred parih let, ko mi je znanka zelo ugodno prepustila svoj obsezen CAT Tools arsenal in sla v povsem druge poslovne vode.
Zdaj mi pride zelo prav, imam narocnika, ki trdi, da ne more delati s kolegi, ki imajo le Satellite PE. Ker te verzije ne poznam, ne morem oceniti, ali to res drzi, meni je prav
Res pa je, da do Viste s Transitom nikoli nisem imela nobenih tezav, razen, da mi pac osebno ni tako pri srcu kot Trados, z izjemo nekaj cudovito uporabnih funkcij.

Hvala se enkrat, brez tvojega nasveta bi se verjetno se vedno vrtela v krogu

LP Aleks
Collapse


 
Vito Smolej
Vito Smolej
Germany
Local time: 11:29
Member (2004)
English to Slovenian
+ ...
SITE LOCALIZER
Mi smo Slovenski pionirji .... Sep 24, 2008

... tudi jaz imam nekje v kotu Transit XV, tako da ce zagusti, se lahko obrnes name.

Nikoli ni prepozno za novo stranko...

LP


 
Aleksandra Zivkovic
Aleksandra Zivkovic  Identity Verified
Germany
Local time: 11:29
German to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
kako ze gre tisto... Sep 25, 2008

..previdno izgovarjaj zelje, ker se ti lahko se prekmalu uresnicijo

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Problem: Transit XV in Vista






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »