Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
In memoriam
То я здуру. :-( Jan 14, 2008

Oleg Prots wrote:
І що ж тут протилежного, окрім внесків до Пенсійного фонду, від яких все одно нікуди не подінешся?
Це я здуру криво написав, бож насправді мав на увазі ПФ. ПДВ я автоматично позичив з попереднього свого повідомлення.


 
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
In memoriam
Сумніви Jan 14, 2008

Oleg Rudavin wrote:
Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений". Жіночка лагідно посміхнулася і сказала: "Ну й ладно... такі розумні всі стали..."
Все, більше з Пенсійним фондом я справ не мав.
Мене непокоїть той факт, що про обов'язок сплачувати внески до Пенсійного фонду твердить вже не якийсь клерк, але міжнародна організація, чия експертна опінія часто вирішуює в очах світу, наскільки чесно той чи інший уряд використовує власні чи запозичені гроші. Я теж не бачу нічого складного в паперовій перемозі над дрібним працівником ПФ. Це можливе навіть коли вимоги переможця протиречать закону. А ну як далі з'ясується, що переможець орієнтується в законодавстві не краще, ніж тітонька з рійонного відділення ПФ?
Олег, а можна точніше назвати документ, з якого було запозичено цитату? Спробую відшукати його на сервері ВР.


 
Oleg Delendyk
Oleg Delendyk
Ukraine
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
Вдносно цитати Jan 15, 2008

Oleg Rudavin wrote:

Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений". Жіночка лагідно посміхнулася і сказала: "Ну й ладно... такі розумні всі стали..."

Все, більше з Пенсійним фондом я справ не мав.


Шановний пане Олеже!

З Вашого боку було б дуже люб'язно якби Ви навели тут цю цитату разом із посиланням. Якщо доживемо, то буде цікаво узнати про нараховану Вам пенсію. Цілком можливо, що тоді Ви будете мати справу вже з іншою жіночкою, або взагалі з ПФ.


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Відповідь тьозці Jan 15, 2008

Oleg Rudavin wrote:Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений".

Oleg Delendyk wrote: З Вашого боку було б дуже люб'язно якби Ви навели тут цю цитату разом із посиланням.

Наберіть у гуглі "нарахування, відрахування та перерахування" - ця тема досить докладно висвітлюється.
Якщо доживемо, то буде цікаво узнати про нараховану Вам пенсію. Цілком можливо, що тоді Ви будете мати справу вже з іншою жіночкою, або взагалі з ПФ.


Це я розумію. І "якщо доживемо" - це теж важливий фактор, бо середня тривалість життя часто не дозволяє тою ж самою пенсією скористатись.

Моє ставлення таке: до пенсійного віку я дойду через п'ятнадцять років. Якою буде в той час система пенсійного забезпечення, не знає ніхто. Якщо зважити на теперішню систему, то мене не цікавить пенсія, що не дотягує навіть до рівня виживання. До того ж я на протязі останніх років робив і роблю певні кроки, аби забезпечити собі певний фінансовий стан на випадок "суми або тюрми". Мені здається, що я роблю це набагато ефективніше, ніж держава.


 
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
In memoriam
Таки да! Jan 16, 2008

Oleg Rudavin wrote:
Наберіть у гуглі "нарахування, відрахування та перерахування" - ця тема досить докладно висвітлюється.
Оце й було мені потрібне — строка для пошукового запитання. Досить вичерпуючу відповідь знайшов у (хто мені повірить?!) форумі самого Пенсійного фонду за 2006 рік. Наведу її цілком (причепуривши, бо не можу терпіти такого типографічного троглодицтва):

Фізична особа — платник єдиного податку, що діє на підставі Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»не повинен платити 32% за найманих працівників до пенсійного фонду.
«Суб'єкт підприємницької діяльності — фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї».
Всі посилання працівників пенсійного фонду на «пенсійне законодавство» вступають в конфлікт з Указом Президента, а тому потрібно використовувати норми ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
4.4. Конфлікт інтересів та податкові роз'яснення
4.4.1. Конфлікт інтересів
У разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
(Підпункт 4.4.1 пункту 4.4 статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 550-IV (550-15 ) від 20.02.2003 — набуває чинності з 01.04.2003 року).


Моє ставлення таке: до пенсійного віку я дойду через п'ятнадцять років. Якою буде в той час система пенсійного забезпечення, не знає ніхто. Якщо зважити на теперішню систему, то мене не цікавить пенсія, що не дотягує навіть до рівня виживання. До того ж я на протязі останніх років робив і роблю певні кроки, аби забезпечити собі певний фінансовий стан на випадок "суми або тюрми". Мені здається, що я роблю це набагато ефективніше, ніж держава.
А з цим взагалі неможливо сперечатися. Цілком тверезе ставлення розумної людини.
Спасибі, Олег, за цитату. Для мене питання вже не є питанням.
Ще не вмерла Україна!

[Edited at 2008-01-16 07:21]

[Edited at 2008-01-16 07:22]


 
Oleg Delendyk
Oleg Delendyk
Ukraine
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
Дещо про папірці Jan 16, 2008

Oleg Rudavin wrote:

Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений". Жіночка лагідно посміхнулася і сказала: "Ну й ладно... такі розумні всі стали..."

Все, більше з Пенсійним
... See more
Oleg Rudavin wrote:

Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений". Жіночка лагідно посміхнулася і сказала: "Ну й ладно... такі розумні всі стали..."

Все, більше з Пенсійним фондом я справ не мав. [/quote]

Шановний пане Рудавін!
Інформація цікава, але прошу зважити на те, що ПФ також має папірець:

"Постанова правління Пенсійного фонду України
19.12.2003 N 21-1

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 січня 2004 р за N 64/8663

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України."

На відміну від Вас я вже кілька років одержую непогану пенсію і хочу підвищити її розмір. На мій погляд, більш надійним і радікальним способом позбавлення від цих внесків була б не домовленність з жіночкою з районного управління ПФ, а вирішення цього питання на офіційному рівні, бо папірець зареєстрований у Мінюсті. Дякую, що наштовхнули мене на цю думку. Спробую звернутися до компетентних інстанцій.
Collapse


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 09:23
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
хороша цитата... Jan 17, 2008

...шкода, що не до діла

Vladimir Shelukhin wrote:

Фізична особа — платник єдиного податку, що діє на підставі Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»не повинен платити 32% за найманих працівників до пенсійного фонду.


 
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 09:23
English to Russian
+ ...
In memoriam
До речі Jan 18, 2008

Roman Bulkiewicz wrote:
...шкода, що не до діла
Це чому? Бо ліньки заглянути на сервер Верховної Ради? Насправді цитату наведено цілком не заради основного ЗУ (бо коли його читати, то він досить однозначний). Мені видався вельми цінним другий документ, що розрулює всілякі махинації розумників з ПФ.
Але добряче, пане добродзєю, нате вам, цитату з ЗУ, осьо.

[url=http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=727/98]Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва
(в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.99)[/url]
2. Суб'єкти малого підприємництва — фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва — фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
У разі коли фізична особа — суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.

Суб'єкт підприємницької діяльності — фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

  • до місцевого бюджету — 43 відсотки;
  • до Пенсійного фонду України — 42 відсотки;
  • на обов'язкове соціальне страхування — 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення — 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.

(Особливо привабливі місця підкреслені мною — В. Ш.)
З Закону виникає, що відрахуння до ПФ вже зроблені. Чи ні?


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 09:23
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
тому що... Jan 18, 2008

Vladimir Shelukhin wrote:

Roman Bulkiewicz wrote:
...шкода, що не до діла

Це чому?


...тому що в цитаті йдеться про відрахування до ПФ за найманих працівників, а нас фрілансерів цікавить відрахування за себе.

По суті питання: цитата з Указу 1999 р. це добре, але після того були додтакові н/а, тлумачення і суперечки з цього приводу. В деталі не вникав.
Я не сплачую, і мене з цього приводу ніхто не смикає.

---
Oleg Delendyk wrote:
На відміну від Вас я вже кілька років одержую непогану пенсію


Мабуть, ви її отримуєте з непоганої зарплатні, з якої йшли непогані відрахування до ПФ.
Із 42% від тих нещасних 200 грн. (у Києві - в інших місцях ще менше), які сплачуємо ми, "спрощенці", непоганої пенсії, боюся, не вийде ніяк.
Тобто, щоб заробити собі нормальну пенсію, все одно треба робити додаткові цільові відрахування... і тут виникає цікаве питання - куди? До державного ПФ? До одного з приватних ПФ? Вкаладати в ЦП, нерухомість, страхові програми?...

Я цим питанням предметно не займався.... але, вступивши в ювілейний рік... починаю думати, що, либонь, пора б і зайнятися....

[Edited at 2008-01-18 20:59]


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 09:23
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
власне кажучи, ось що... Jan 18, 2008

Vladimir Shelukhin wrote:
Себто коли я знаходжуся поза митною територією рідної неньки, і товари з послугами постачаю також поза нею, то


...то все це вас не стосується, бо ви не резидент України і не можете бути зареєстровані тут як приватний підприємець.

А якщо ви формально є резидентом, тоді ви формально не можете "знаходитися поза митною територією рідної неньки, і товари з послугами постачати також поза нею". Такий от парадокс.

А взагалі, це все надзвичайно цікаві питання........... якщо хтось хоче, скажімо, написати на цю тему статтю........................ чи, наприклад, захистити дипломну роботу..............

Ага, ось іще одна практична проблема: що робити, коли сума, отримана протягом року, перевищує 300000 грн. (здрастуй, ПДВ?!!) або 500000 грн. (прощавай, спрощенка!!!). Це тяжка гризота, але рішення є. Можна, наприклад, зареєструвати дружину приватним підприємцем і проводити надлишкові кошти через неї. Звісно, може трапитися й така біда, що і в вас, і в дружини річний дохід перевищує зазначені ліміти. Ото вже справді скрута так скрута... я й не знаю, чи можна чим зарадити у такій халепі....


 
Mariana Prokopovych
Mariana Prokopovych  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Italian to Ukrainian
+ ...
От і мені довелося сабжем зацікавитися Feb 4, 2008

Хто знає, що мені буде, якщо я як фізична особа підприємець прийматиму платежі за роботу з-за кордону на свій приватний валютний рахунок в банку, не зареєстрований в податковій?

 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Гадаю, нічого... Feb 4, 2008

Mariana Prokopovych wrote: що мені буде, якщо я як фізична особа підприємець прийматиму платежі за роботу з-за кордону на свій приватний валютний рахунок в банку, не зареєстрований в податковій?

... тому що банкам заборонено приймати на приватні рахунки кошти за виконану роботу. Тому найбільш вірогідним сценарієм є повернення банком грошей до банку, з якого вони надійшли.


 
Mariana Prokopovych
Mariana Prokopovych  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Italian to Ukrainian
+ ...
... Feb 4, 2008

Oleg Rudavin wrote:

Mariana Prokopovych wrote: що мені буде, якщо я як фізична особа підприємець прийматиму платежі за роботу з-за кордону на свій приватний валютний рахунок в банку, не зареєстрований в податковій?

... тому що банкам заборонено приймати на приватні рахунки кошти за виконану роботу. Тому найбільш вірогідним сценарієм є повернення банком грошей до банку, з якого вони надійшли.


Банк поки прийняв (може не додивився, а я мовчала). А не знаєте, чи є якийсь закон, який це прямо забороняє, чи просто банки не хочуть зв'язуватися? Не знаю, чи мовчати, поки приймає, чи відкривати підприємницький рахунок, але я не маю ніяких договорів, актів і т.п., про які тут всі говорили.


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Чому це стал можливим Feb 5, 2008

Mariana Prokopovych wrote:
Банк поки прийняв (може не додивився, а я мовчала). А не знаєте, чи є якийсь закон, який це прямо забороняє, чи просто банки не хочуть зв'язуватися? Не знаю, чи мовчати, поки приймає, чи відкривати підприємницький рахунок, але я не маю ніяких договорів, актів і т.п., про які тут всі говорили.

Якщо ваш клієнт нічого не написав у полі Details of Payment, немає жодної можливості визначити, за що ці гроші перераховано.

Взагалі ж це незаконна підприємниціка діяльність, з усіма можливими наслідками. Підкреслюю, можливими - і в залежності від того, оптиміст ви чи песиміст, тлумачити "можливість" можна у різні способи


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:23
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Це точно Feb 6, 2008

Oleg Rudavin wrote:
Взагалі ж це незаконна підприємниціка діяльність, з усіма можливими наслідками. Підкреслюю, можливими - і в залежності від того, оптиміст ви чи песиміст, тлумачити "можливість" можна у різні способи

Отримувати кошти на приватний (не підприємницький) рахунок можна лише за трьох умов - 1) зарплатня 2) гонорар 3) подарунок від бабусі
Якщо ваш клієнт нічого не написав у полі Details of Payment, немає жодної можливості визначити, за що ці гроші перераховано.

У перших двох випадках у полі Details of Payment має бути явно вказано salary або щось на-кшталт цього. У такому випадку ваш платник неявно бере на себе зобов'язання перераховувати за вас належні кошти із свого фонду заробітної плати (з усіма належними податками), та до пенсійного фонду (якщо є відповідні двосторонні міжнародні домовленості з цього питання). Мало хто із західних партнерів йде на таку халепу...

3) У третьму випадку (подарунок від бабусі) ви маєте включати цю суму до річної податкової декларації і сплачувати (здається 50%) з доходів, отриманих із-за кордону.

Якщо ваш банк приймає перерахування без підтвердження мети, то він (а скоріше "вона" - бідна дівчисько-оператор) порушує постанову Нацбанку, якою вони зобов'язані це робити. Завичай, якщо у полі Details of Payment нічого не написано, вони мають викликати вас та взяти розписку, що кошти отримані з некомерційною метою - з відповідними для вас наслідками (див. п. 3) - подарунок від бабусі)

Висновок: Приватний рахунок не годиться (не є законним) для підприємницької діяльності (якою є "Надання послуг з перекладу")

[Edited at 2008-02-06 17:23]

[Edited at 2008-02-06 17:26]

[Edited at 2008-02-06 17:29]


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів







TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »