çeviri arşivi
Thread poster: shenay kharatekin
shenay kharatekin
shenay kharatekin
Türkiye
Local time: 01:32
Turkish to English
+ ...
Apr 7, 2003

Arkadaşlar, geçmişten bugüne kadar yaptığınız çevirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dosyalama, diskete kopyalama, saklama, vb.

Nasıl gruplandırıyorsunuz?

Referans olarak gösteriyor musunuz?

Arşiviniz var mı?

Paylaşanlara şimdiden teşekkürler...

sevinc altincekic
sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
genelde Apr 8, 2003

genelde saklarım, sonra lazım olur diye. ama hepsini değil. sadece bilgisayar ortamında tutarım. bir süre sonra kalabalık oluştururlar ve silerim. ama kitap, dergilere yazı vs. gibi çevirilerimi tutarım ve elbette bunları referans olarak kullanırım, hepsini tek tek. Çeviri bürolarına yaptığım büyük işleri de referans kullanırım. Ama ufak tefekler aynen çöpe. Kalabalığa gerek yok.

Diskette saklama geçmişte kaldı. CD\'de saklama da uzun ömürlü değil,
... See more
genelde saklarım, sonra lazım olur diye. ama hepsini değil. sadece bilgisayar ortamında tutarım. bir süre sonra kalabalık oluştururlar ve silerim. ama kitap, dergilere yazı vs. gibi çevirilerimi tutarım ve elbette bunları referans olarak kullanırım, hepsini tek tek. Çeviri bürolarına yaptığım büyük işleri de referans kullanırım. Ama ufak tefekler aynen çöpe. Kalabalığa gerek yok.

Diskette saklama geçmişte kaldı. CD\'de saklama da uzun ömürlü değil, çünkü biliyorsunuz CD\'ler de 2-3 yıl sonra bozulma riski taşıyorlar. O yüzden bu da çözüm değil. Ama benim için sonuçta yayınlanan çevirilerim önemli, onların da birer basılı kopyası zaten var.
Collapse

murat Karahan
murat Karahan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
... Apr 8, 2003

Ben CD\'ye kaydediyorum. Onun dışında nette de kayıt imkanları var. Fakat asla saklamıyorum, şu ana kadar saklayacak çevirim olmadı

Quote:

On 2003-04-07 20:40, senay wrote:

Arkadaşlar, geçmişten bugüne kadar yaptığınız çevirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?

N... See more
Ben CD\'ye kaydediyorum. Onun dışında nette de kayıt imkanları var. Fakat asla saklamıyorum, şu ana kadar saklayacak çevirim olmadı

Quote:

On 2003-04-07 20:40, senay wrote:

Nasıl gruplandırıyorsunuz?

Referans olarak gösteriyor musunuz?

Arşiviniz var mı?

Paylaşanlara şimdiden teşekkürler...

Collapse

shenay kharatekin
shenay kharatekin
Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Çok tşk ederim Apr 9, 2003

Bazı yöntemleriniz benimkiyle aynı.

Bazı çevirileirmi dosyalıyorum, bazıalrı disketlerde, bazıları harddiskte, bazıalrını da silmek zorunda kaldım.

Tayfun Bey, çok düzenli ve özenli biri olduğunuz belli oluyordu zaten her halinizden, hiç şaşırmadım.
[addsig]

Mehmet Ocakoglu
Mehmet Ocakoglu
Türkiye
Member (2003)
German to Turkish
+ ...
trados Apr 16, 2003

Ben çevirilerin hepsini istisnasız Trados\'da yapıyorum. Böylece arşivleme sorunum da ortadan kalkıyor. Ortalama 3 ayda bir TM\'yi CD\'ye kaydediyorum.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

çeviri arşivi

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »