Mobile menu

Linux Linux Linux
Thread poster: Nahit Karataşlı

Nahit Karataşlı  Identity Verified
Turkey
Local time: 14:07
English to Turkish
+ ...
Jul 8, 2008

Haberi olmayanlar için yazıyorum, faydalı olabilir.

http://bordeauxgroup.com/

Direct link Reply with quote

avicenna  Identity Verified
Germany
Local time: 12:07
German to Turkish
+ ...
Wıne yazılımıyla zaten mümkün Jul 9, 2008

Merhaba,

ben Linux altında çalışıyorum. Office için OpenOffice yazılımını tercih etmeme rağmen, çalıştığım acentanın ısrarı üzerine MS Office 2003 yazılımını, birçok Linux distribütörünün ürünlerine bedava eklediği Wine yazılımıyla yükledim ve gerektiğinde kullanıyorum.

Photoshop kullanma ihtiyacı hissetmedim ama onun da wine yazılımıyla yüklenip, kullanılabildiğini biliyorum.

Bir tek en sevdiğim oyun olan Age of Empires yazılımını çalıştıramadım.

Saygılarımla

Avicenna

NecdetB  Identity Verified
Turkey
German to Turkish
+ ...
Linux cephesinde yeni bir şey yok Jul 9, 2008

Yok ama Linux'a minnet borcum var. Bir gün geri ödemek için fırsat doğar diye gelişmeleri olabildiğince takip ediyorum.

Teşekkürler verdiğiniz bağlantı için.

Şadan Öz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
Windows Windows Windows Jul 18, 2008

MS Office Suite ve Trados kullanmaya devam edeceksem Linux'un bir son kullanıcı olarak benim için anlamı yok.
MS-Office'i Linux'ta kullanmak beni vicdanen ve ideolojik olarak rahatlatmıyor.
Vicdanen kendimi zorunlu ve eksik hissettiğim şey, geliştiricileri zorlayacak bir baskı unsuru haline gelmek, yani "Arkadaş, muhtaç ediyorsunuz bizi Bill abiye! Bakın bize gereken budur!" demektir.
Onu da nasıl yaparız, ne ederiz bilmiyorum. Mütemadiyen çeviri zanaatinin işgali altındaki kafam çok yorgun.
Oysa ödemeler, faturalama, kurumlaşma, kalite... neler neler yapmak istiyorum örgütlenme gündemi olarak alıp ama yalnız ve yorgun hissediyorum.

Sana diyorum Linuxçum, çevirmen kitlem sen anla.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Linux Linux Linux

Advanced search

Translation news in Turkey

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs