Off topic: Ortopedik Engelliler İçin Yardım Talebi - Adım Adım Oluşumu Yardım İçin Koşuyor
Thread poster: Eralp Tuna
Eralp Tuna
Eralp Tuna
Türkiye
Local time: 22:32
English to Turkish
+ ...
Oct 31, 2008

Herkese Merhaba,

Öncelikle şunu belirteyim, muhtemelen aklınıza ilk gelen, “bu ekonomik krizin ortasında ve "deniz feneriyle hırsızlık" ortamında bağış toplamak ne kadar akıllıca olur” sorusu olacak...

Ancak, Adım Adım Oluşumu'yla (www.adimadim.org) yeni tanıştım ve kriz vs geçsin diye beklemek istemedim açıkçası. Yıllardır amatörce atletizm sporu
... See more
Herkese Merhaba,

Öncelikle şunu belirteyim, muhtemelen aklınıza ilk gelen, “bu ekonomik krizin ortasında ve "deniz feneriyle hırsızlık" ortamında bağış toplamak ne kadar akıllıca olur” sorusu olacak...

Ancak, Adım Adım Oluşumu'yla (www.adimadim.org) yeni tanıştım ve kriz vs geçsin diye beklemek istemedim açıkçası. Yıllardır amatörce atletizm sporuyla, son zamanlarda da saatlerce masa başında geçen bu meslekte kilo almamak adına koşuyorum. Fakat bağış amacıyla koşmak (charity running) bambaşka bir duygu.

Adım Adım Oluşumu bünyesinde koşan 200’ü aşkın arkadaşımla beraber Türkiye Omurilik Felçililer Derneği (www.tofd.org.tr) için bağış topluyoruz. Toplanan bağışlarla, maddi imkanlarının yetersizlikleri yüzünden evinden bile dışarı çıkamayan omurilik felçlilerine akülü tekerlekli sandalye temin ediliyor.

Geçtiğimiz Pazar, sabahın köründe sıcak yatağımızda uyumak yerine, yağmur, rüzgar, soğuk demeden Avrasya Koşusunda koştuk. Kimimiz 15 km, kimimiz maraton (42,195 km)… (Kendimi henüz hissetmediğimden şahsen 15 km koştum, ama azimliyim bundan ilk koşuda, Lübnan veya Antalya, 43 yaşıma rağmen maraton koşacağım, hazırlanmaya devam ediyorum.)

Bu sosyal sorumluluk projesinde yer alan diğer arkadaşlarım ile birlikte bu mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyoruz…. Adım Adım’ın sloganında bağışseverlere ve koşuculara seslendiğimiz gibi - lütfen hareket geçin!

Uzun lafın kısası: Sizlerden 5 dakikanızı ayırarak lütfen aşağıdaki hesap numarasına (TOFD Hesap numarası) gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunmanızı diliyoruz. (Bu mesajı okuduğunuz anda EFT saatleri dışında olabilir, ancak bildiğim kadarıyla tüm bankalarda “ileri tarihli EFT” benzeri bir uygulama var – aman üşenmeyin ne olur).

Banka: Ziraat Bankası
Alıcı Adı: Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği
Şube: Ataköy Atrium Şubesi (Şb. Kodu 01672)
Hesap No: 11366055 – 5006
Açıklama: AAO-ERALP ”Bağış yapanın adı soyadı”

YTL hesap Iban nosu: TR750001001672113660555006
EUR hesap Iban nosu: TR530001001672113660555014

Not: Adım Adım Oluşumu bünyesindeki koşucuları daha da motive etmek amacıyla, EFT Açıklama bölümüne koşucunun adı yazılması isteniyor.

Önemli Not: Yapılacak miktarın ne kadar olduğu hiç ama hiç önemli değil. Bu herkesin imkânı ölçüsünde yapabileceği bir katkı olduğundan, asıl nokta omurilik felçlilerinin yaşadıkları zorlukların farkında olmak ve onlara hareket şansı tanımak için ‘bir şeyler’ yapmak.

Not 3: TOFD, yasal dernek statüsünde olduğundan, şirket adına yapacağınız bağışlar vergiden düşülebilmektedir.

Not 4: Önümüzüdeki 1-1,5 ay içerisinde akülü tekerlekli sandaleyelerin dağıtılacağı bir organizasyon yapılacak; tüm koşucular ve bütün bağışçılar davet edilecektir. Bu organizasyonda bağışlarınızın kimlere ulaştığını görmeniz, bu kişilerle birebir tanışmanız mümkün olacaktır

Not 5: İstanbul’da yaşayan ve ben de koşarım diyen arkadaşları her Cumartesi sabahı Belgrat Ormanında antrenmana davet ediyoruz! Buluşma noktamız, Ctesi. sabah 08:30’da, Levent Sabancı Kulelerinin hemen girişindeki Çevre Pastanesi (eski adıyla Kurdoğlu Pastanesi).

Sevgiler
Eralp Tuna
Sorularınız için her zaman hizmetinizdeyim.
[email][email protected][/email]
+90 532 325 7362
+90 216 347 6704

[Edited at 2008-11-01 10:52]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ortopedik Engelliler İçin Yardım Talebi - Adım Adım Oluşumu Yardım İçin Koşuyor

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »