Kullanıcılarla moderatör arasındaki iletişim(sizlik)
Thread poster: Leyal
Leyal
Leyal  Identity Verified
Local time: 17:35
German to Turkish
+ ...
Jul 13, 2004

5 gündür moderatörümüzün, Ümit Altuğ’un, konuyla ilgili düşüncesini açıklamasını bekliyorum. Ama ne yazık ki aradan beş gün geçmesine rağmen, fikir beyan etmeye gerek duymadı...

Bana alıngan diyebilirsiniz, hatta olayı abarttığımı da düşünebilirsiniz, ama şu anki durum beni aşırı derecede rahatsız ediyor. Bir şey sorduğumda veya bir olaya tepki gösterdiğimde, cevap almaya alışığımdır...

Geçenlerde Ümit Bey’e Kudoz ile ilg
... See more
5 gündür moderatörümüzün, Ümit Altuğ’un, konuyla ilgili düşüncesini açıklamasını bekliyorum. Ama ne yazık ki aradan beş gün geçmesine rağmen, fikir beyan etmeye gerek duymadı...

Bana alıngan diyebilirsiniz, hatta olayı abarttığımı da düşünebilirsiniz, ama şu anki durum beni aşırı derecede rahatsız ediyor. Bir şey sorduğumda veya bir olaya tepki gösterdiğimde, cevap almaya alışığımdır...

Geçenlerde Ümit Bey’e Kudoz ile ilgili bir mail yazıp, Kudoz’daki bazı yorumların artık tahammül sınırını zorladığını belirtmiştim. Sağ olsun, en azından ilgili sorudaki konudışı yorumu silmiş, ancak diğer sorulara göz atmaya gerek duymamış...
Yanlışsam beni düzeltin, ama benim bildiğim moderatör kullanıcıların sorunları/soruları ile ilgilenen görevlidir. Moderatör, Henry ile kullanıcılar arasında köprü vazifesini üstlenen kişidir...

Kullanıcının bir derdi olduğunda, moderatör ilgi göstermelidir. Henry’i devreye sokmadan da(!), kullanıcı ciddiye alındığını hissetmelidir...
Kullanıcı “moderatör beni kaale almıyor” hissine kapılıyorsa eğer (ki ben bu hisse kapıldım), yanlış giden bir şeyler var demektir...
Collapse

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 18:35
Turkish to English
+ ...
Moderator Jul 13, 2004

Ben bir sorum veya sorunum olduğunda doğrudan Support mönüsüyle bunu bildiriyorum. Sağolsunlar en geç 1 saat içinde ayrıntılı yanıt veriyorlar. Burada, ismini vermeyim, zaten hepsini herkes tanıyordur, bir moderatör arkadaşa bizim dil çiftimizdeki tercümanların sorunlarını irdeleyen ve çözmeye çalışan, iletişim kurmayı başaran bir forum ana başlığı kurmayı önerdiğim zaman ise birkaç hafta sonra birkaç kelimelik bir karşılık almıştım. Ya moderatörlerin ... See more
Ben bir sorum veya sorunum olduğunda doğrudan Support mönüsüyle bunu bildiriyorum. Sağolsunlar en geç 1 saat içinde ayrıntılı yanıt veriyorlar. Burada, ismini vermeyim, zaten hepsini herkes tanıyordur, bir moderatör arkadaşa bizim dil çiftimizdeki tercümanların sorunlarını irdeleyen ve çözmeye çalışan, iletişim kurmayı başaran bir forum ana başlığı kurmayı önerdiğim zaman ise birkaç hafta sonra birkaç kelimelik bir karşılık almıştım. Ya moderatörlerin yetersizliği, veya bizim talihsizliğimiz.. Ne diyebilirim...

Leyal wrote:

Geçenlerde Ümit Bey’e Kudoz ile ilgili bir mail yazıp, Kudoz’daki bazı yorumların artık tahammül sınırını zorladığını belirtmiştim. Sağ olsun, en azından ilgili sorudaki konudışı yorumu silmiş, ancak diğer sorulara göz atmaya gerek duymamış...
Yanlışsam beni düzeltin, ama benim bildiğim moderatör kullanıcıların sorunları/soruları ile ilgilenen görevlidir. Moderatör, Henry ile kullanıcılar arasında köprü vazifesini üstlenen kişidir...

Kullanıcının bir derdi olduğunda, moderatör ilgi göstermelidir. Henry’i devreye sokmadan da(!), kullanıcı ciddiye alındığını hissetmelidir...
Kullanıcı “moderatör beni kaale almıyor” hissine kapılıyorsa eğer (ki ben bu hisse kapıldım), yanlış giden bir şeyler var demektir...
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kullanıcılarla moderatör arasındaki iletişim(sizlik)

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »