Trados hatası "sınıf kaydedilmemiş - 2147221164" böyle bir hatayla karşılaşan var mı?
Thread poster: Feza Eruguz
Feza Eruguz
Feza Eruguz  Identity Verified
Türkiye
Local time: 00:22
English to Turkish
Mar 12, 2005

Merhaba,

Trados 6,5 ve tag editor ile çevirdiğim dosyayı analiz edemiyorum. Başlıktaki hatayı alıyorum sürekli. Aynı şekilde "translate" işlemini de yapamıyorum. Bunların dışında bir sorun yok. Yani dosyayı açıp çeviriyi yapıp belleğe de düzgün olarak alıyorum. Tradosun destek sitesinde ve forumlarda araştırdım ama bu hata numarasıyla bir giriş göremedim. Bu sorunla karşılaşan ve çözümünü bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi?
Şim
... See more
Merhaba,

Trados 6,5 ve tag editor ile çevirdiğim dosyayı analiz edemiyorum. Başlıktaki hatayı alıyorum sürekli. Aynı şekilde "translate" işlemini de yapamıyorum. Bunların dışında bir sorun yok. Yani dosyayı açıp çeviriyi yapıp belleğe de düzgün olarak alıyorum. Tradosun destek sitesinde ve forumlarda araştırdım ama bu hata numarasıyla bir giriş göremedim. Bu sorunla karşılaşan ve çözümünü bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi?
Şimdiden çok teşekkürler
ps:hata Türkçe görüntüleniyor.
Collapse

Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
Local time: 00:22
English to Turkish
+ ...
Class not registered Mar 13, 2005

Verdiğiniz bilgilerden anladığım kadarıyla, sorun, program veya program bileşenlerinden birisinin eksik veya hatalı kurulmasıyla (install) ilişkili olabilir.

"Class not registered" türü bir hata, tradosun "internal" hatası değildir. Gerekli uygulama uzantı veya kütüphanelerinden birisi, registry'de gerektiği gibi kaydedilmemiş olabilir. Bu bir "database engine," bir ".dll" dosyası, vb. olabilir. Mesajı Türkçe almanızın nedeni de bir ihtimalle bu (yani hata me
... See more
Verdiğiniz bilgilerden anladığım kadarıyla, sorun, program veya program bileşenlerinden birisinin eksik veya hatalı kurulmasıyla (install) ilişkili olabilir.

"Class not registered" türü bir hata, tradosun "internal" hatası değildir. Gerekli uygulama uzantı veya kütüphanelerinden birisi, registry'de gerektiği gibi kaydedilmemiş olabilir. Bu bir "database engine," bir ".dll" dosyası, vb. olabilir. Mesajı Türkçe almanızın nedeni de bir ihtimalle bu (yani hata mesajını trados değil, sistem üretiyor).

"Class not registered" + hata numarası ile google yapacak olursanız (tırnak işaretini unutmadan epeyce link bulursunuz. Ben birkaçına baktım, baktıklarım hep install problemine işaret ediyordu.

h.i.h
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Trados hatası "sınıf kaydedilmemiş - 2147221164" böyle bir hatayla karşılaşan var mı?

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »