Mobile menu

Yard覺m: Disney karakterleri
Thread poster: zden Ar覺kan

zden Ar覺kan  Identity Verified
Germany
Local time: 01:01
Member
English to Turkish
Apr 1, 2005

Arkadalar, bir 癟eviri i癟in u karakterlerin T羹rk癟e'deki isimlerine ihtiyac覺m var. Yard覺mc覺 olabileceklere imdiden 癟ok teekk羹rler:

1 ncelikle Varyemez Amca'n覺n yeenleri olan 羹癟 k羹癟羹k 繹rdek yavrusu. Bunlar覺 asl覺nda buldum da hangi isimleri daha eski ve yerlemi, hangileri daha yayg覺n biliniyor, emin olam覺yorum:

Cin, Can, Cem

ve

Cim, Tim, Mim

[Anla覺lan deiik d繹nemlerde deiik isimler verilmi bunlara; Ob矇lix de mesela benim 癟ocukluumda Hopdediks'ti, imdi Oburiks yapm覺lar - hi癟 de iyi etmemiler ]

2 Beagle Boys: Varyemez Amca'n覺n servetine g繹z diken haydutlar, tiplerini g繹r羹nce hat覺rlar m覺s覺n覺z acaba T羹rk癟e adlar覺n覺?

3 Bu da yine Varyemez'in servetine g繹z diken Magica de Spell:

4 Son olarak elimdeki metinde Chisler McSue diye bir kere ge癟en bir tip var (yine Varyemez'in servetine g繹z dikenlerden, dikmeyen olmas覺 m羹mk羹n m羹 hem?), ama bunu Google'da falan hi癟 bulamad覺m. Sonra baka yerden Chisel McSue diye bir Donald Duck karakteri olduunu g繹rd羹m, herhalde doru ad Chisel olsa gerek, anlam itibar覺yla da uyuyor. Ama onun da resmini bulamad覺m maalesef, hani olur da biri biliverir...

imdiden teekk羹rler yard覺mlar覺n覺za
zden

[Edited at 2005-04-02 05:08]

Chisel'覺n resmini Balaban buldu (癟ok teekk羹r ederim, Balaban), bir de ismini bilen 癟覺ksa

[Edited at 2005-04-02 05:10]

Not D羹羹nd羹m de, bunlar asl覺nda Kudoz sorusu tabii. Ama resimlerini g繹r羹nce 癟ok daha iyi tan覺nabilir/hat覺rlanabilirler diye d羹羹nd羹m. Kudoz'da da resim y羹kleyemezdim. O y羹zden burada sordum. Umar覺m kimse a癟覺s覺ndan bir sak覺ncas覺 yoktur.

[Edited at 2005-04-02 05:14]

Direct link Reply with quote

smyrna
Local time: 03:01
English
Walt Disney Apr 2, 2005

[quote]Xola wrote:

Arkadalar, bir 癟eviri i癟in u karakterlerin T羹rk癟e'deki isimlerine ihtiyac覺m var. Yard覺mc覺 olabileceklere imdiden 癟ok teekk羹rler:

Disney Kahramanlar覺 s羹re癟 i癟erisinde y羹zlerce isim deiikliine urad覺lar
Donald Amca'n覺n yeenleri i癟in, Can, Cim, Cem halen ge癟erli ve yayg覺n
Magica De spell i癟in (Mistik)

Beagle Boys i癟in H覺rs覺z Kardeler ama tek tek isimlerini bilemeyeceim
aa覺da vereceim sitede t羹m kahramanlar覺n resimleri dier dillerdeki adlar覺 var yard覺mc覺 olabilir.

http://duckman.pettho.com/characters/beagleb.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Duck

Germany
Member
English to Turkish
TOPIC STARTER
襤 bir tek haf覺zaya kald覺 Apr 2, 2005

smyrna wrote:

Smyrna, 癟ok teekk羹rler.

Yaln覺z birka癟 soru:

Cim mi, Cin mi? Ben hep n ile buluyorum. Asl覺nda bir yerde de Con, Can, Cin falan gibi bir eyler buldum ama o yanl覺 herhalde.

Bu Mistik'in 繹n羹nde sonunda baka laf yok mu, tek ba覺na b繹yle Mistik mi sadece ismi?

Beagle Boys'un ise tek tek isimleri gerekmiyor zaten. Bu kadar覺 yeter, 癟ok teekk羹rler.

aa覺da vereceim sitede t羹m kahramanlar覺n resimleri dier dillerdeki adlar覺 var yard覺mc覺 olabilir.

Bu t羹r sitelerin hepsine bakt覺m, hatta burada da GP'de "B羹t羹n Dillerde Disney Karakterleri" diye bir s繹zl羹k var, ama T羹rk癟e'de bir tek Donald'覺n Donald olduunu yazm覺lar, sa olsunlar

Yani i sadece haf覺zaya kald覺, ancak birilerinin akl覺na gelecek de bana s繹yleyecek, san覺yorum bak覺labilecek b羹t羹n kaynaklar覺 t羹ketmi durumday覺m zaten. Ve iki soru daha:

Donald'a ben Vakvak Amca dendiini san覺yordum, Donald'覺n T羹rk癟esi Donald m覺?

Bir de bir ser羹vende Fermies ve Terries ad覺nda iki dizi yarat覺k ge癟ermi, bunlar yerin alt覺nda yaar, Fermies yerkabuunu yukar覺 doru iterek, Terries yanlara doru 癟ekitirerek kim daha 癟ok hareket ettirecek diye yar覺覺rlarm覺. Depremler de b繹yle olurmu. Bunlar覺 hat覺rlayabilecek bir Allah'覺n kulu var m覺, tabii T羹rk癟eye 癟evrildiyse o ser羹ven?

Tekrar teekk羹r ediyorum

smyrna
Local time: 03:01
English
Walt Disney Karakterleri Apr 2, 2005

Xola wrote:

smyrna wrote:

Smyrna, 癟ok teekk羹rler.

Yaln覺z birka癟 soru:

Cim mi, Cin mi? Ben hep n ile buluyorum. Asl覺nda bir yerde de Con, Can, Cin falan gibi bir eyler buldum ama o yanl覺 herhalde.

Bu Mistik'in 繹n羹nde sonunda baka laf yok mu, tek ba覺na b繹yle Mistik mi sadece ismi?

Beagle Boys'un ise tek tek isimleri gerekmiyor zaten. Bu kadar覺 yeter, 癟ok teekk羹rler.

Bu t羹r sitelerin hepsine bakt覺m, hatta burada da GP'de "B羹t羹n Dillerde Disney Karakterleri" diye bir s繹zl羹k var, ama T羹rk癟e'de bir tek Donald'覺n Donald olduunu yazm覺lar, sa olsunlar

Yani i sadece haf覺zaya kald覺, ancak birilerinin akl覺na gelecek de bana s繹yleyecek, san覺yorum bak覺labilecek b羹t羹n kaynaklar覺 t羹ketmi durumday覺m zaten. Ve iki soru daha:

Donald'a ben Vakvak Amca dendiini san覺yordum, Donald'覺n T羹rk癟esi Donald m覺?

Bir de bir ser羹vende Fermies ve Terries ad覺nda iki dizi yarat覺k ge癟ermi, bunlar yerin alt覺nda yaar, Fermies yerkabuunu yukar覺 doru iterek, Terries yanlara doru 癟ekitirerek kim daha 癟ok hareket ettirecek diye yar覺覺rlarm覺. Depremler de b繹yle olurmu. Bunlar覺 hat覺rlayabilecek bir Allah'覺n kulu var m覺, tabii T羹rk癟eye 癟evrildiyse o ser羹ven?

Tekrar teekk羹r ediyorum

Olumun 癟ok sevdii karakterlerden, hen羹z on ya覺nda ona sordum, Can, Cim, Cem dedi,elindeki dergilrde de bu ekilde okudum A癟覺k癟as覺 netde ben de "Cim" deil de "Cin" olarak buldum, hatta "Con" a da rastlad覺m,Birde Halen T羹rkiyede "DONALD AMCA" Ad覺nda bir dergi var."DANILD" deil.Hatta u anda elimde bir tanesi var.yle yaz覺yor."Vakvak Amca" yine ayn覺 dizinin baka bir versiyonu, bu bal覺kta bir comic var 繹yle de kullan覺l覺yor ayn覺 kahramanlar...benzer hikyeler...
"Mistik" karakteri Frans覺z Walt Disney literat羹r羹nde "Miss Thick" san覺r覺m,

Germany
Member
English to Turkish
TOPIC STARTER
Balaban, Smyrna ve Yeilyurt'a... Apr 4, 2005

... bir kez daha 癟ok 癟ok teekk羹rler.

Sevgiler,
zden

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yard覺m: Disney karakterleri

Advanced search

Translation news in Turkey

LSP.expert
Youre a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. Its easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs