Mobile menu

Proz'daki son yenilikler / deiiklikler
Thread poster: zden Ar覺kan

zden Ar覺kan  Identity Verified
Germany
Local time: 21:11
Member
English to Turkish
Apr 22, 2005

Herkese merhaba,

Baka konu bal覺klar覺 alt覺nda bu konular dile getirilince, Proz'daki son yeniliklerle ilgili ayr覺 bir konu a癟may覺 gerekli g繹rd羹m, daha dorusu, bu konuyu a癟makta biraz ge癟 kald覺覺m覺z覺 fark ettim.

Sitede yap覺lan ve asl覺nda form羹lasyonu h璽l璽 da devam eden son deiiklikler Directory, Kudoz ve Profil sayfalar覺 alanlar覺nda. Bunlar, aa覺da linklerini verdiim forumlarda genel olarak duyurulmutu. 襤lgili tart覺malar覺 -ve asl覺nda Pro/Easy forumunda devam edenleri de- belki burada, ayr覺 bir bal覺k alt覺nda s羹rd羹rmekte fayda var.

Profil sayfalar覺ndaki yenilikler

Kudoz update

ve Yeni "directory"

[Edited at 2005-04-22 23:36]

Direct link Reply with quote

Sel癟uk Budak  Identity Verified
Local time: 23:11
English to Turkish
+ ...
G繹r羹n羹rl羹k Apr 25, 2005

urada Selcuk Akyuz wrote:
Biz de tam kalk覺yorduk

Birka癟 g羹nd羹r, bu kalkma meselesi kafam覺 ger癟ekten kurcal覺yor.
Dorusu dinlemek isterim.

Buras覺 da dier yerlerden farkl覺 deil. Gidenler de, gelenler de olur elbet. Anlaml覺 bulan gelir/kal覺r. Bulmayan gider.

Yeni sistemin g繹r羹n羹rl羹k a癟覺s覺ndan yeni bir durum yaratt覺覺 a癟覺k.
Ancak, 繹yle bir ey de var:

襤nsanlar internette g繹r羹n羹r olmak i癟in, ciddi paralar harc覺yor:

Yahoo'da g繹r羹n羹r olman覺n y覺ll覺k bedeli = 299 Dolar
Niche diyebileceimiz say覺s覺z rehberde g繹r羹n羹r olman覺n (yani sadece 1 link (bir sat覺rc覺k text linki) alman覺n) bedeli y覺ll覺k 20 - 150 Dolar aras覺nda deiiyor.
Google Adsense, vb. promosyonlara insanlar ayl覺k b羹t癟e ay覺r覺yor.

K覺ran k覺rana rekabette insanlar bir ad覺m 繹ne ge癟mek i癟in, ciddi paralar harc覺yor: linkler, ppc.ler, adsense'ler, SEO'lar, vs, vs.

Bunlar dikkate al覺nd覺覺nda, "kalkmak" i癟in ciddi gerek癟eler olmal覺, diye d羹羹n羹yor ve ger癟ekten merak ediyorum.

---------------------
Bu son kudoz d羹zenlemeleri hakk覺nda bir not daha d羹mek istiyorum:
Bunun bir yan覺yla bir t羹r "gelir art覺r覺c覺" 繹nlem olduu a癟覺k. B繹yle olmas覺 da doal. Sonu癟ta bu kadar b羹y羹k bir siteyi kimse hay覺r i癟in iletmez. 襤lk g羹nden bu yana Bay Henry'nin 癟ar覺lar覺 da bu y繹ndedir.
Bug羹nk羹 de 繹yle
http://www.proz.com/topic/31662
Kimseyi plat olmaya 繹zendirmek gibi bir misyonum yok. Ama ger癟ek癟i ve objektif olmak gerekir. Sa覺 solu biraz kurcalad覺m. Kapsam olarak, hen羹z yolun ba覺nda olan siteler bile, ciddi rakamlar istiyorlar:
ite size bir 繹rnek:
{site} dot com diye bir yer var. Terc羹me b羹rolar覺 veritaban覺 ve CV mailing hizmetleri sat覺yor:
Terc羹me b羹rolar覺 veritaban覺: 289 EURO
CV mailing hizmeti: 289 EURO

SB

zden Ar覺kan  Identity Verified
Germany
Local time: 21:11
Member
English to Turkish
TOPIC STARTER
Teekk羹rler Apr 25, 2005

Sel癟uk, mesaj覺n覺 buraya aktard覺覺n i癟in teekk羹rler. b羹r taraftakini, istein dorultusunda sildim.

Ben, hem Platin 羹ye hem moderat繹r olarak 癟ok tarafs覺z alg覺lanamayabileceim d羹羹ncesiyle imdilik yorum yapmamaya karar verdim. Ancak sitede d羹zelme/gelime/profesyonelleme olarak sunulan deiiklikler, say覺s覺 ister 癟ok ister az olsun, 羹yelere buradan gitmeyi d羹羹nd羹r羹yorsa -hatta isterse bir kii olsun, sonu癟ta bunu s繹yleyen arkada覺m覺z, buraya 癟ok deerli katk覺larda bulunan, aktif bir 羹ye ve profesyonel bir 癟evirmen- bunlar 羹zerinde konumak gerekiyor. Dolay覺s覺yla ben de dinlemek istiyorum. Ama cevab覺n覺 bildiim sorulara cevap verir, iletilecek d羹羹nceleri de iletmeye 癟al覺覺r覺m tabii. Ha bir de g羹zel bir kapuska tarifi bulay覺m diyorum, ama yemek forumuna

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proz'daki son yenilikler / deiiklikler

Advanced search

Translation news in Turkey

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs