Mobile menu

Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >
Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve 襤stanbul
Thread poster: Mustafa Altinkaya
Mustafa Altinkaya
Local time: 14:36
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2005

Baka gruplar veya 羹lkede yaayanlar覺n zaman zaman biraraya gelip hem sosyal faaliyet hem bilgi al覺veriinde bulunuyorlar. Bizler aras覺nda bu t羹rden faaliyet imdilik g繹remedim. Bu t羹rden faaliyetler oluyor mu?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-02 15:23]

Direct link Reply with quote

zden Ar覺kan  Identity Verified
Germany
Local time: 13:36
Member
English to Turkish
Eh hadi art覺k Apr 29, 2005

Merhaba Mustafa Bey, foruma hogeldiniz. Bu konuyu a癟t覺覺n覺z i癟in size 癟ok teekk羹r ederim.

S繹z羹n羹 ettiiniz toplant覺lara powwow deniyor biliyorsunuz. T羹rkiye'de son powwow Kas覺m 2002'de yap覺lm覺. Arkadalar覺n ans覺na -ben o zamanlar Proz'da yoktum- l羹ferlerin de harika olduu bir seneye denk gelmi ama, nedense tekrar覺na erilemiyor. Birinin bu ie el atmas覺 laz覺m ger癟ekten. Hadi ama art覺k, imdi Proz'da, o ilk powwow'lar覺n d羹zenlendii zamana g繹re 癟ok daha fazla insan var, 癟ok daha fazla hareket de var. Birileri u ii 羹stlensin, hem Ankara hem 襤stanbul'da ayn覺 anda birer powwow, ne dersiniz? Ben de buradan bir birahane powwow'u d羹zenleyeyim hatta, olur da T羹rkiye'dekileri ka癟覺r覺rsak diye

Platin ve VID olan herkes powwow d羹zenleyebilir; kat覺lanlar da VID'lenme f覺rsat覺 bulmu olur. Bahar geliyor, imdi oralar 癟ok g羹zeldir, hadi bi gayret.

襤lgilenenler, yukar覺daki men羹den Community -> Powwows t覺klayarak her t羹rl羹 bilgiye ulaabilir. Sadan 羹癟羹nc羹 sekme, FAQ.

Sevgiler,
zden

Sel癟uk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara i癟in nab覺z Apr 30, 2005

Ankara'da May覺s sonlar覺na doru, bir hafta sonu havalar iyi olursa, bir k覺r toplant覺s覺 fena olmaz. K覺r toplant覺s覺 olmazsa, Ankara i癟i veya civar覺nda bir yer ayarlanabilir.

Ankara'da ya覺yorum, ama evden pek 癟覺kmayan birisi olarak, nerede ne var bihaberim!

Toplant覺 d羹zenlemek ho da, gidip orada tek ba覺na ya da 癟ok az say覺da kiiyle kalakalmak, pek ho olmayabilir. Bu nedenle, bu ie soyunacak babayiit babayiitlik g繹stermeden 繹nce, bir nab覺z yoklama yerinde olur kan覺s覺nday覺m.

Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Ankara toplant覺s覺 May 1, 2005

Sel癟uk Budak wrote:
Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB

Ben hemen listeye ad覺m覺 yazd覺ray覺m. Lakin organizasyon yapacak bir babayiit bulabilecek miyiz, bilmem. En k繹t羹 ihtimalle M羹lkiyelilerin bah癟esinde bir buluma ayarlan覺r.

tontoon
Turkey
German to Turkish
+ ...
istanbulda olursa gelirim May 1, 2005

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir t羹rl羹 anlayamadim.

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
ID verified May 1, 2005

tontoon wrote:

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir t羹rl羹 anlayamadim.

Umit Altug  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
geliriz tabii May 1, 2005

Hem 襤stanbul hem Ankara i癟in beni hesaba katabilirsiniz. Ankara'da olursa da, en k繹t羹 ihtimale yani tara ehir kul羹b羹 havas覺 ta覺yan ve a覺r覺 devletsel atmosferli m羹lkiyeliler bah癟esine kadar inmeye gerek yok, 癟ok daha iyi yerler bulunabilir.

VID konusunda urda bilgi var: http://www.proz.com/faq/qa

Senem Minta
English to Turkish
+ ...
Beni de ekleyebilirsiniz. May 1, 2005

Ankara'da olur ise, gelmeyi ben de isterim. mit Bey'in g繹r羹lerine kat覺l覺yorum. M羹lkiyeliler benim i癟in "ilk tercih" say覺lmaz. Hava durumunu da g繹z 繹n羹nde bulundurursak, Kuulu Park覺n i癟indeki iletmeye ne dersiniz?

Sevgiler,

Senem

tontoon
Turkey
German to Turkish
+ ...
teekk羹rler nizamettin bey May 1, 2005

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil alınır?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 15:52]

English to Turkish
+ ...
Nas覺l bir yer May 1, 2005

Toplant覺 i癟in d羹羹n羹lecek yerin temel bir art覺 kar覺lamas覺 gerektiine inan覺yorum: Bu yer, izolasyona ya da k羹癟羹k gruplamalara izin vermemeli.

rnein, insanlar覺n birer ikier bir masaya oturup, grubun kalan覺ndan izole olaca覺 (ve 繹yle kalaca覺) bir yer uygun olmaz. 襤deal olan覺, "ayakta kokteyl" gibi bir ey. Ya da b羹y羹k癟e bir toplant覺 masas覺.
"K覺r toplant覺s覺" derken kastettiim buydu. K覺r toplant覺s覺nda insanlar, 繹zg羹r ve hareketli olur. Bir iki kiiyle kapanmak yerine, deiik insanlarla sohbetler m羹mk羹n olur. zg羹r bir ak覺 olaca覺 i癟in de, kimse s覺k覺lmaz, daralmaz, kendini "cornered" hissetmez.

Mustafa Altinkaya
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
襤stanbul? May 1, 2005

Istanbul b繹lgesinde bulunanlar kimler acaba?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 21:43]

zden Ar覺kan  Identity Verified
Germany
Member
English to Turkish
OT: VID May 1, 2005

tontoon soruyor:

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil al覺n覺yor?

• VID olunca site, sizin profil sayfan覺z覺n arkas覺nda ger癟ek bir kimlik bulunduuna kefil olmu oluyor.
  • Baz覺 i ilanlar覺nda bavuru i癟in VID art覺 kouluyor.
  • VID'li 羹yelerin forum mesajlar覺 moderat繹r羹 beklemeden yay覺nlan覺yor. (Yani, Pazar g羹nleri hep b繹yle ge癟ecekse, bir an 繹nce hepinizin VID'lenmesi mit'i ve beni 癟ok sevindirecektir)
  • 襤 ilan覺 verecek olursan覺z moderat繹r beklememe durumu yine ge癟erli.
  • VID'lenmenin yollar覺: Kredi kart覺yla 繹deme yapmak (sitede kulland覺覺n覺z isim ile kredi kart覺 羹st羹ndeki ismin ayn覺 olmas覺 art覺yla) ve VID'leme yetkisi olan bir 羹yeyle y羹z y羹ze gelmek (genellikle kimlik g繹stermeniz gerekiyor, ama ileri teknolojiyle donanm覺 bir VID'leyiciye denk gelirseniz buna gerek yok. Mesela ben, VID'leyici arkada覺n laptopundan Proz'a kendi kullan覺c覺 ad覺mla giri yaparak kimliimi kan覺tlam覺t覺m. Benim gibi mahlasl覺 han覺mlara -ve beylere- kolayl覺k salayan bir yol tabii.)
  • Kendisi VID'lenmi olan herkes, Support Request vererek VID'leme yetkisi isteyebilir.
  • VID'lenmenize esas olan site ad覺n覺z覺 deitirirseniz VID'iniz kaybolur, bu durumda sizi VID'lemi kiiye bir daha bavurman覺z 繹nerilir.
  • Platin 羹yelik sat覺n almasan覺z bile yine kredi kart覺yla, $5 kar覺l覺覺nda VID'lenebiliyorsunuz

A癟覺klayabileceim baka bir ey var m覺?

[Edited at 2005-05-01 21:58]

Serkan Doan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
hadi toplanal覺m May 2, 2005

Sn. Xola bana powwow tertip etmeye girimemi teklif etmiti. Oysa, ben 1 sene kadar 繹nce gerekli prosed羹rleri takip ederek powwow 繹neri/bavurusunu yapm覺t覺m bu sitede. Ama hi癟bir yan覺t veya gelime takip etmedi. Bundan 繹nce yap覺lan iki adet powwowun kat覺l覺mc覺 ve i癟eriinden az 癟ok haberdar覺m. Ayr覺ca, 襤stanbul ve Ankaradaki 癟ok say覺da 癟ok iyi terc羹man覺n prozun varl覺覺ndan habersiz olmas覺na veya bir ekilde cephe alm覺 olmas覺na ve kay覺ts覺z kalmas覺na 羹z羹l羹yorum. Belki d覺lanm覺l覺ktan belki deiik nedenlerle kendilerini soyutlad覺klar覺ndan.. Ama olacaksa bir powwow, ben var覺m. 29 May覺sta Boazi癟inin mezunlar g羹n羹 var, o g羹zelim g羹ney kampusta ve s覺ms覺cak g羹nein alt覺nda niye olmas覺n...

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
襤stanbul i癟in May 2, 2005

Serkan Dogan wrote:

29 May覺sta Boazi癟inin mezunlar g羹n羹 var, o g羹zelim g羹ney kampusta ve s覺ms覺cak g羹nein alt覺nda niye olmas覺n...

Boazi癟i - 襤stanbul i癟in +1.. ama eski arkadalar覺n nostaljisi, yeni mezunlar覺n dayan覺lmaz 癟ekicilii, 癟ay覺r 癟imenin taze kokusu... zor olur mesleki konular覺 g繹r羹mek orada benim i癟in be Serkan

English to Turkish
+ ...
Ankara i癟in yeterli say覺 May 2, 2005

Eer Ankaral覺 arkadalar bu toplant覺 iini ciddi olarak d羹羹n羹yor ve herhangi bir nedenle buraya +1 demiyorlarsa, l羹tfen bana bir mesaj ats覺nlar.

Toplant覺 iini 羹stlenmeyi tasarl覺yorum, ama 3-5 kiide kalacaksak, 繹yle g羹r羹lt羹l羹 toplant覺 ilanlar覺na gerek yok. B繹yle bir eye kalk覺mam da. Dileyen arkada覺m覺z, buyurup evimde bir kahvemi i癟ebilir. Memnuniyetle kabul ederim.

Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve 襤stanbul

Advanced search

Translation news in Turkey

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs