https://www.proz.com/forum/turkish/31873-biraraya_gelmeler%3A_powwow_ankara_ve_%DDstanbul.html

Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >
Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul
Thread poster: Mustafa Altinkaya
Mustafa Altinkaya
Mustafa Altinkaya
Local time: 10:02
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2005

Başka gruplar veya ülkede yaşayanların zaman zaman biraraya gelip hem sosyal faaliyet hem bilgi alışverişinde bulunuyorlar. Bizler arasında bu türden faaliyet şimdilik göremedim. Bu türden faaliyetler oluyor mu?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-02 15:23]

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 09:02
Member
English to Turkish
+ ...
Eh hadi artık Apr 29, 2005

Merhaba Mustafa Bey, foruma hoşgeldiniz. Bu konuyu açtığınız için size çok teşekkür ederim.

Sözünü ettiğiniz toplantılara powwow deniyor biliyorsunuz. Türkiye'de son powwow Kasım 2002'de yapılmış. Arkadaşların şansına -ben o zamanlar Proz'da yoktum- lüferlerin de harika olduğu bir seneye denk gelmiş ama, nedense tekrarına erilemiyor. Birinin bu işe el atması lazım gerçekten. Hadi ama artık, şimdi Proz'da, o ilk powwow'ların düzenlendiği zamana g
... See more
Merhaba Mustafa Bey, foruma hoşgeldiniz. Bu konuyu açtığınız için size çok teşekkür ederim.

Sözünü ettiğiniz toplantılara powwow deniyor biliyorsunuz. Türkiye'de son powwow Kasım 2002'de yapılmış. Arkadaşların şansına -ben o zamanlar Proz'da yoktum- lüferlerin de harika olduğu bir seneye denk gelmiş ama, nedense tekrarına erilemiyor. Birinin bu işe el atması lazım gerçekten. Hadi ama artık, şimdi Proz'da, o ilk powwow'ların düzenlendiği zamana göre çok daha fazla insan var, çok daha fazla hareket de var. Birileri şu işi üstlensin, hem Ankara hem İstanbul'da aynı anda birer powwow, ne dersiniz? Ben de buradan bir birahane powwow'u düzenleyeyim hatta, olur da Türkiye'dekileri kaçırırsak diye

Platin ve VID olan herkes powwow düzenleyebilir; katılanlar da VID'lenme fırsatı bulmuş olur. Bahar geliyor, şimdi oralar çok güzeldir, hadi bi gayret.

İlgilenenler, yukarıdaki menüden Community -> Powwows tıklayarak her türlü bilgiye ulaşabilir. Sağdan üçüncü sekme, FAQ.

Sevgiler,
Özden
Collapse

Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara için nabız Apr 30, 2005

Ankara'da Mayıs sonlarına doğru, bir hafta sonu havalar iyi olursa, bir kır toplantısı fena olmaz. Kır toplantısı olmazsa, Ankara içi veya civarında bir yer ayarlanabilir.

Ankara'da yaşıyorum, ama evden pek çıkmayan birisi olarak, nerede ne var bihaberim!

Toplantı düzenlemek hoş da, gidip orada tek başına ya da çok az sayıda kişiyle kalakalmak, pek hoş olmayabilir. Bu nedenle, bu işe soyunacak babayiğit babayiğitlik göstermeden önce, bir nab
... See more
Ankara'da Mayıs sonlarına doğru, bir hafta sonu havalar iyi olursa, bir kır toplantısı fena olmaz. Kır toplantısı olmazsa, Ankara içi veya civarında bir yer ayarlanabilir.

Ankara'da yaşıyorum, ama evden pek çıkmayan birisi olarak, nerede ne var bihaberim!

Toplantı düzenlemek hoş da, gidip orada tek başına ya da çok az sayıda kişiyle kalakalmak, pek hoş olmayabilir. Bu nedenle, bu işe soyunacak babayiğit babayiğitlik göstermeden önce, bir nabız yoklama yerinde olur kanısındayım.

Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB
Collapse

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Ankara toplantısı May 1, 2005

Selçuk Budak wrote:
Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB

Ben hemen listeye adımı yazdırayım. Lakin organizasyon yapacak bir babayiğit bulabilecek miyiz, bilmem. En kötü ihtimalle Mülkiyelilerin bahçesinde bir buluşma ayarlanır.

ilker ingiz
ilker ingiz
Türkiye
German to Turkish
+ ...
istanbulda olursa gelirim May 1, 2005

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir türlü anlayamadim.

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
ID verified May 1, 2005

tontoon wrote:

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir türlü anlayamadim.

Umit Altug
Umit Altug  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
geliriz tabii May 1, 2005

Hem İstanbul hem Ankara için beni hesaba katabilirsiniz. Ankara'da olursa da, en kötü ihtimale yani taşra şehir kulübü havası taşıyan ve aşırı devletsel atmosferli mülkiyeliler bahçesine kadar inmeye gerek yok, çok daha iyi yerler bulunabilir.

VID konusunda şurda bilgi var: http://www.proz.com/faq/qa

Senem Mintaş (X)
Senem Mintaş (X)
English to Turkish
+ ...
Beni de ekleyebilirsiniz. May 1, 2005

Ankara'da olur ise, gelmeyi ben de isterim. Ümit Bey'in görüşlerine katılıyorum. Mülkiyeliler benim için "ilk tercih" sayılmaz. Hava durumunu da göz önünde bulundurursak, Kuğulu Parkın içindeki işletmeye ne dersiniz?

Sevgiler,

Senem

ilker ingiz
ilker ingiz
Türkiye
German to Turkish
+ ...
teşekkürler nizamettin bey May 1, 2005

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil alınır?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 15:52]

Selçuk Budak
English to Turkish
+ ...
Nasıl bir yer May 1, 2005

Toplantı için düşünülecek yerin temel bir şartı karşılaması gerektiğine inanıyorum: Bu yer, izolasyona ya da küçük gruplaşmalara izin vermemeli.

Örneğin, insanların birer ikişer bir masaya oturup, grubun kalanından izole olacağı (ve öyle kalacağı) bir yer uygun olmaz. İdeal olanı, "ayakta kokteyl" gibi bir şey. Ya da büyükçe bir toplantı masası.
"Kır toplantısı" derken kastettiğim buydu. Kır toplantısında insanlar, özgür ve hareketl
... See more
Toplantı için düşünülecek yerin temel bir şartı karşılaması gerektiğine inanıyorum: Bu yer, izolasyona ya da küçük gruplaşmalara izin vermemeli.

Örneğin, insanların birer ikişer bir masaya oturup, grubun kalanından izole olacağı (ve öyle kalacağı) bir yer uygun olmaz. İdeal olanı, "ayakta kokteyl" gibi bir şey. Ya da büyükçe bir toplantı masası.
"Kır toplantısı" derken kastettiğim buydu. Kır toplantısında insanlar, özgür ve hareketli olur. Bir iki kişiyle kapanmak yerine, değişik insanlarla sohbetler mümkün olur. Özgür bir akış olacağı için de, kimse sıkılmaz, daralmaz, kendini "cornered" hissetmez.
Collapse

Mustafa Altinkaya
Mustafa Altinkaya
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
İstanbul? May 1, 2005

Istanbul bölgesinde bulunanlar kimler acaba?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 21:43]

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
OT: VID May 1, 2005

tontoon soruyor:

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil alınıyor?

• VID olunca site, sizin profil sayfanızın arkasında gerçek bir kimlik bulunduğuna kefil olmuş oluyor.
  • Bazı iş ilanlarında başvuru için VID şartı koşuluyor.
  • VID'li üyelerin forum mesajları moderatörü beklemeden yayınlanıyor. (Yani, Pazar günleri hep böyle geçecekse, bir an önce hepinizin VID'lenmesi Ümit'i ve beni çok sevindirecektir)
  • İş ilanı verecek olursanız moderatör beklememe durumu yine geçerli.
  • VID'lenmenin yolları: Kredi kartıyla ödeme yapmak (sitede kullandığınız isim ile kredi kartı üstündeki ismin aynı olması şartıyla) ve VID'leme yetkisi olan bir üyeyle yüz yüze gelmek (genellikle kimlik göstermeniz gerekiyor, ama ileri teknolojiyle donanmış bir VID'leyiciye denk gelirseniz buna gerek yok. Mesela ben, VID'leyici arkadaşın laptopundan Proz'a kendi kullanıcı adımla giriş yaparak kimliğimi kanıtlamıştım. Benim gibi mahlaslı hanımlara -ve beylere- kolaylık sağlayan bir yol tabii.)
  • Kendisi VID'lenmiş olan herkes, Support Request vererek VID'leme yetkisi isteyebilir.
  • VID'lenmenize esas olan site adınızı değiştirirseniz VID'iniz kaybolur, bu durumda sizi VID'lemiş kişiye bir daha başvurmanız önerilir.
  • Platin üyelik satın almasanız bile yine kredi kartıyla, $5 karşılığında VID'lenebiliyorsunuz

Açıklayabileceğim başka bir şey var mı?

[Edited at 2005-05-01 21:58]

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Turkish to English
+ ...
hadi toplanalım May 2, 2005

Sn. Xola bana powwow tertip etmeye girişmemi teklif etmişti. Oysa, ben 1 sene kadar önce gerekli prosedürleri takip ederek powwow öneri/başvurusunu yapmıştım bu sitede. Ama hiçbir yanıt veya gelişme takip etmedi. Bundan önce yapılan iki adet powwow’un katılımcı ve içeriğinden az çok haberdarım. Ayrıca, İstanbul ve Ankara’daki çok sayıda çok iyi tercümanın proz’un varlığından habersiz olmasına veya bir şekilde cephe almış olmasına ve kayıtsız kalmasına ü... See more
Sn. Xola bana powwow tertip etmeye girişmemi teklif etmişti. Oysa, ben 1 sene kadar önce gerekli prosedürleri takip ederek powwow öneri/başvurusunu yapmıştım bu sitede. Ama hiçbir yanıt veya gelişme takip etmedi. Bundan önce yapılan iki adet powwow’un katılımcı ve içeriğinden az çok haberdarım. Ayrıca, İstanbul ve Ankara’daki çok sayıda çok iyi tercümanın proz’un varlığından habersiz olmasına veya bir şekilde cephe almış olmasına ve kayıtsız kalmasına üzülüyorum. Belki dışlanmışlıktan belki değişik nedenlerle kendilerini soyutladıklarından.. Ama olacaksa bir powwow, ben varım. 29 Mayıs’ta Boğaziçi’nin mezunlar günü var, o güzelim güney kampusta ve sımsıcak güneşin altında niye olmasın...Collapse

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
İstanbul için May 2, 2005

Serkan Dogan wrote:

29 Mayıs’ta Boğaziçi’nin mezunlar günü var, o güzelim güney kampusta ve sımsıcak güneşin altında niye olmasın...

Boğaziçi - İstanbul için +1.. ama eski arkadaşların nostaljisi, yeni mezunların dayanılmaz çekiciliği, çayır çimenin taze kokusu... zor olur mesleki konuları görüşmek orada benim için be Serkan

Selçuk Budak
English to Turkish
+ ...
Ankara için yeterli sayı May 2, 2005

Eğer Ankaralı arkadaşlar bu toplantı işini ciddi olarak düşünüyor ve herhangi bir nedenle buraya +1 demiyorlarsa, lütfen bana bir mesaj atsınlar.

Toplantı işini üstlenmeyi tasarlıyorum, ama 3-5 kişide kalacaksak, öyle gürültülü toplantı ilanlarına gerek yok. Böyle bir şeye kalkışmam da. Dileyen arkadaşımız, buyurup evimde bir kahvemi içebilir. Memnuniyetle kabul ederim.

Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »