Off topic: Hızlı para kazanmanın yolları!
Thread poster: Selçuk Budak
Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
Local time: 16:23
English to Turkish
+ ...
Jan 3, 2006

Ne zaman işler kesat gitse, ya da ne zaman işlerin ağırlığı altında ezilsem, şöyle kısa yoldan köşeyi dönmenin hayalini kurarım, tatlı tatlı!

Şu sıralar işler kesat. Her gün aldığım üç-beş sahte "teklif isteme" mesajını da saymazsam, kimsenin arayıp sorduğu yok! Ben de, her zamanki gibi, nasıl kısa yoldan köşeyi dönerim diye internet kazan ben kepçe dolaşırsen, daha önce hikayesini okuduğum bir siteye rast geldim.

21 yaşında g
... See more
Ne zaman işler kesat gitse, ya da ne zaman işlerin ağırlığı altında ezilsem, şöyle kısa yoldan köşeyi dönmenin hayalini kurarım, tatlı tatlı!

Şu sıralar işler kesat. Her gün aldığım üç-beş sahte "teklif isteme" mesajını da saymazsam, kimsenin arayıp sorduğu yok! Ben de, her zamanki gibi, nasıl kısa yoldan köşeyi dönerim diye internet kazan ben kepçe dolaşırsen, daha önce hikayesini okuduğum bir siteye rast geldim.

21 yaşında genç bir öğrenci, "öğrenci harçlarımı" borçlanmadan nasıl öderim diye kafa patlatırken, aklına cin bir fikir gelmiş: Bir site kurayım, sitenin ana sayfasındaki her bir noktayı (1 pikseli)1 dolara satayım, harçlığımı çıkarayım demiş. Sonra da bir site açmış: milliondollarhomepage dot kom diye. Başlamış satmaya. 26 Ağustos 2005 senesinde açtığı sitenin 999,000 adet pikseli çoktan satılmış. Geriye kalan 1,000 piksel için o kadar çok talep gelmiş gi, ebay'da açık artırmaya çıkarmak zorunda kalmış. Şu andaki fiyatı 22,000 dolar. Yani piksel başına 22 dolar!

150-200 dolarlık bir yatırımla, 6 ayda 1 milyon dolar! Tabi bu başarıyı gören yüzlerce kişi de, bu sitenin yüzlerce taklidini açmış anında. Ama 1 milyon dolara ulaşmaları biraz zor.

Sitenin adresi: milliondollarhomepage dot kom

Öyküsünü de şurada okuyabilirsiniz: http://www.post-gazette.com/pg/05326/610745.stm

Bu öyküden çıkardığım bir ders vardı, ama hayıflanmaktan ne olduğunu unuttum!
Collapse

shule
shule  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
millionsdollarhomepage ve türevleri Jan 4, 2006

Ben de geçenlerde bir haber sitesinde okumuştum bu sitenin hikayesini. Şu anda o kadar çok taklidi çıkmış ki her yerde piksel satmaya çalışan siteler türemiş. Bu gencin sitesinden ilham alarak hazırlanmış ilginç bir site de şu:

http://www.worldfamousfor15minutes.com

Bunlar ne kadar kazandı bilemiyorum. İsterseniz siz de resminizi 15 dolara 15 dakikalı�
... See more
Ben de geçenlerde bir haber sitesinde okumuştum bu sitenin hikayesini. Şu anda o kadar çok taklidi çıkmış ki her yerde piksel satmaya çalışan siteler türemiş. Bu gencin sitesinden ilham alarak hazırlanmış ilginç bir site de şu:

http://www.worldfamousfor15minutes.com

Bunlar ne kadar kazandı bilemiyorum. İsterseniz siz de resminizi 15 dolara 15 dakikalığına yayınlayabilir ve world famous bir çevirmen olabilirsiniz!??

Selçuk Bey ile birlikte tüm arkadaşlara bol işler, bereketli kazançlar dilerim...
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Americans’ Self-Storage Addiction Aug 6, 2023

Her ne kadar ciddi miktarda anapara gerektirse de bugün yayınlanan bu WSJ makale bana ilginç geldi.

https://www.wsj.com/articles/self-storage-addiction-investors-80e0a14b?st=17map4n9ycmj0nr&reflink=desktopwebshare_permalink

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hızlı para kazanmanın yolları!

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »