Mobile menu

deneme ├ževirileri
Thread poster: shenay kharatekin
shenay kharatekin
Turkey
Local time: 20:24
Turkish to English
+ ...
Oct 15, 2002

Baz─▒ b├╝rolar─▒n deneme ├ževirileri son derece a─č─▒r konularda ve tarzda, karakteri de ├žok uzun.

Siz neler d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?

Direct link Reply with quote

Ebru Inhan
Local time: 20:24
Turkish to English
+ ...
deneme ├ževirisine hay─▒r Oct 16, 2002

Ben art─▒k deneme ├ževirisi kesinlikle yapm─▒yorum, g├Ânderenleri de profesyonellere deneme metni g├Ândermemeleri konusunda bazen kibarca bazen de yakla┼č─▒mlar─▒ neyi gerektiyorsa o ┼čekilde uyar─▒yorum. \"Bak─▒n─▒z referanslar\" diyorum kimilerine, biraz da onlar riske girmeli bence. Bu saatten sonra oturup 2000-3000 karakterlik deneme metni ├ževirmek bana art─▒k g├╝l├╝n├ž geliyor ayn─▒ zamanda emek ve zaman kayb─▒. Zaten pek ├žo─čuda sadece database olu┼čturmak i├žin deneme g├Ânderiyor. Deneme metni bir terc├╝man─▒n kalitesini de─čerlendirmede ├Âl├ž├╝t olamaz bence. Bu y├╝zden de deneme metinlerine HAYIR )

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

deneme ├ževirileri

Advanced search

Translation news in Turkey

LSP.expert
YouÔÇÖre a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. ItÔÇÖs easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs