Pages in topic:   < [1 2 3]
İstanbul'da powwow
Thread poster: Ebru Kopf
Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 03:00
Turkish to English
+ ...
Yaşa Nizam; Tebrikler Baybars Jan 12, 2007

Öncelikle Baybars'ın mutlu babalar kervanına katılışını ilk kutlayan olmak isterim. Tebrikler Baybars!. Aramıza hoşgeldin...

Ebru bir çırpıda Sunset dediğine göre bir bildiği vardır, böyle bir organizatör ve ev sahibi varken biz elimizi cebimize atacak değiliz ya..

Doğrusu ben sosyetik bir mekanda kasıla kasıla tıkınmak yerine Nizam'ın özenle doldurduğu kuzuyu yemeyi tercih ederdim.

Tarih belli olduysa, sanırım, Ebru'nun artık
... See more
Öncelikle Baybars'ın mutlu babalar kervanına katılışını ilk kutlayan olmak isterim. Tebrikler Baybars!. Aramıza hoşgeldin...

Ebru bir çırpıda Sunset dediğine göre bir bildiği vardır, böyle bir organizatör ve ev sahibi varken biz elimizi cebimize atacak değiliz ya..

Doğrusu ben sosyetik bir mekanda kasıla kasıla tıkınmak yerine Nizam'ın özenle doldurduğu kuzuyu yemeyi tercih ederdim.

Tarih belli olduysa, sanırım, Ebru'nun artık resmi powwow önerisini yapması ve görüşmelerin oradaki platformda devam etmesi gerekiyor.
Collapse

Şadan Öz
Şadan Öz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
Aman! Jan 13, 2007

Kırk yılın başı bi powwow yapacaz şurada, Ebru Hanım'ı korkutup baştan iptale neden olmayalım!
Hem o zaten "akşama Sunset'e gideriz" diye opsiyon sunmuş.
Yani akşama "aristokrat/paralı burjuva çevirmenler" ve "halktan çevirmenler" olarak ikiye ayrılabiliriz.
Not: Bu sınıfsal ayrışmaya göre, Serkan'la Nizam'dayım ben akşama.

Baybars, tebrik ediyor ve "darısı başıma" diyerek payımı da çıkarıyorum.

Ebru Kopf
Ebru Kopf  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
tamamdır Jan 13, 2007

O zaman 12 Mayıs için ayarlıyorum. Sunset sadece sözün gelişiydi, çok özlemiştim ve ayrılmaya karşı olduğumu da belirtmek isterim. Akşam birşeyler yapılacaksa hep beraber hareket ederiz. Görüşürüz arkadaşlar.

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
... Jan 13, 2007

Benimki şakaydı arkadaşlar, her istediğiniz yerde tabii ki buluşabiliriz, önemli olan powwow ve sektörün sorunları ayağına iki lafın belini kırmak.. yer seçimi için önümüzde uzunca bir süre var. Sunset'den sonra geceyi Reina'da tamamlarız isterseniz Neyse şaka yaptığımı ve her tür oluşuma şimdiden katıldığımı belirterekten Ebru Hanım'ın resmi Powwow açılışını bekleyelim...

Tebr
... See more
Benimki şakaydı arkadaşlar, her istediğiniz yerde tabii ki buluşabiliriz, önemli olan powwow ve sektörün sorunları ayağına iki lafın belini kırmak.. yer seçimi için önümüzde uzunca bir süre var. Sunset'den sonra geceyi Reina'da tamamlarız isterseniz Neyse şaka yaptığımı ve her tür oluşuma şimdiden katıldığımı belirterekten Ebru Hanım'ın resmi Powwow açılışını bekleyelim...

Tebrikler için de teşekkür ederim, çocuk sahibi çevirmenlerden çeviri yaparken çocuk büyütme konusunda her tür öneriyi beklerim efendim.

Not 1: Şadan, sen eskiden ES'de çalışmış mıydın?
Not 2: Serkan, geçen seneki powwow dönüşünde Bolu Dağı'ndaki gibi yersen Sunset'de seni hiçbirimiz kurtaramayız dostum haberin olsun
Collapse

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Gidiyoruz! Jan 13, 2007

Belki bazılarımızın haberi olmayabillir diye buraya yazıyorum; yeni powwow girişimine resmen start verildi;
http://www.proz.com/powwow/1132
Duayeniyle çömeziyle herkes davetlidir.

Elbette powwow yapılacak mekan hakkında geniş bir mutabakat aranmalı. Sunset olur, Dürümcü Hasan Usta olur, hatta Çin lokantası bile olur (şahsen bir önceki powwow'un bana en büyük k
... See more
Belki bazılarımızın haberi olmayabillir diye buraya yazıyorum; yeni powwow girişimine resmen start verildi;
http://www.proz.com/powwow/1132
Duayeniyle çömeziyle herkes davetlidir.

Elbette powwow yapılacak mekan hakkında geniş bir mutabakat aranmalı. Sunset olur, Dürümcü Hasan Usta olur, hatta Çin lokantası bile olur (şahsen bir önceki powwow'un bana en büyük katkısı, sektörel geyiklere ilaveten, Çin böreği denilen lezzet ile tanışmam olmuştu).

Baybars, dostum, ısmarladığım her yemekte saatlerce yemeklere umursuzca yumulma hakkına sahibim. Zaten Bolu tüneli açıldı diye Bolu dağında taze et satanlar ve yiyenler yasta, yarama dokunma şimdi benim.
Bebek büyütme konusunda ise; en yakınlarım bile benim bir yandan çeviri yaptığımı ve bir yandan bebeğin altını değiştirdiğimi düşünüyorlar iki senedir. Artık ben de karşı çıkmıyorum bu görüşe. Teslim oldum yani. Soranlara profesyonel çevirmen ve çocuk bakıcısıyım diyorum. Çocuk bezleri ve çeviri metinleri arasında bir yaşamım var. Alışırsın be Baybars, bebeyi evirip çevirmek de bu mesleğin inceliklerindendir hani.
Yeri geldiğinde yardımlarımızı esirgemeyiz.
Her noktada yardımlaşmaya varım.
Collapse

Şadan Öz
Türkiye
English to Turkish
Evet Jan 13, 2007

Hadi hayırlı olsun. İyi oldu bu powwow'un kısa sürede kararlaştırılması. İhtiyaç vardı gerçekten. Benim uzun süre proz'la pek alakam kalmamıştı. powwow raconlarını, gereklerini de bilmiyorum açıkçası. Organizasyona katkı için yapılması gereken bir şeyler varsa elimden geleni yaparım.

Not: Evet Baybars, ES'te çalıştım. Yeşilköy'de olduğum için diğer arkadaşlar kadar olmasa da, birkaç kez görüşmüştük seninle. Oracle'a da eğitime gelmişti
... See more
Hadi hayırlı olsun. İyi oldu bu powwow'un kısa sürede kararlaştırılması. İhtiyaç vardı gerçekten. Benim uzun süre proz'la pek alakam kalmamıştı. powwow raconlarını, gereklerini de bilmiyorum açıkçası. Organizasyona katkı için yapılması gereken bir şeyler varsa elimden geleni yaparım.

Not: Evet Baybars, ES'te çalıştım. Yeşilköy'de olduğum için diğer arkadaşlar kadar olmasa da, birkaç kez görüşmüştük seninle. Oracle'a da eğitime gelmiştim. Uyuklarken arada gözümü açıp "Baybars veya diğer Oracle'cılar bakıyor mu bana acep?" diye bir bakınıyordum hafif bir tedirginlikle.
Şu internet ortamının gözünü seveyim. Haberleri, bilgileri inanılmaz bir hız ve yoğunlukla alıyorsun. Baba olduğun haberini mutlaka duyardım da, kim bilir ne zaman!
Collapse

Şadan Öz
Türkiye
English to Turkish
Şaka şaka Jan 13, 2007

Aslında burada herkesin işi dil ve bu yüzden çok da vurgulamaya gerek yok ama yine de içim rahat etmedi: Ben de şaka yaptım sınıf ve dolayısıyla mekan ayrışması konusunda. Bana da uyar her yer. Yeter ki powwow'u rahat ve keyifli icra edecek bir yer bulalım.

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Powwow May 9, 2007

12 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00'da Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) lokalinde buluşuyoruz. Fiyatlar adam başı 40-45 YTL arası olacak gibi, katılmak isteyen ve adres konusunda bilgisi olmayan ve http://www.proz.com/powwow/1132 adresindeki duyurudan henüz haberi olmayan arkadaşlar 0212-2604112 veya 0536 8233398 numaralı telefonlardan bana veya yukarıda adresini belirttiğim ... See more
12 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00'da Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) lokalinde buluşuyoruz. Fiyatlar adam başı 40-45 YTL arası olacak gibi, katılmak isteyen ve adres konusunda bilgisi olmayan ve http://www.proz.com/powwow/1132 adresindeki duyurudan henüz haberi olmayan arkadaşlar 0212-2604112 veya 0536 8233398 numaralı telefonlardan bana veya yukarıda adresini belirttiğim siteden başka herhangi bir arkadaşa ulaşabilirler...

Herkesi bekleriz...
Collapse

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Buluştuk May 12, 2007

Mis gibi oldu, mission completed
Çok süper oldu, deli gibi eğlendik
Örnek alınası bir powwow gerçekleştirdiğimiz için hepimizi kutlarım. Hepiniz çok başarılı ve değerli insanlarsınız, bu güzel günü bize yaşatan hepinize teşekkür ederim. Başımıza tüm gelenlere rağmen, sonuçta 13:30 - 19:30 saatleri arasını kapsayan oldukça başarılı ve yol gösterici bir etkinlik yapmasını bildik. Makinede işi boğazımda faranjiti unutup çok erken gittim, sabaht
... See more
Mis gibi oldu, mission completed
Çok süper oldu, deli gibi eğlendik
Örnek alınası bir powwow gerçekleştirdiğimiz için hepimizi kutlarım. Hepiniz çok başarılı ve değerli insanlarsınız, bu güzel günü bize yaşatan hepinize teşekkür ederim. Başımıza tüm gelenlere rağmen, sonuçta 13:30 - 19:30 saatleri arasını kapsayan oldukça başarılı ve yol gösterici bir etkinlik yapmasını bildik. Makinede işi boğazımda faranjiti unutup çok erken gittim, sabahtan neredeyse. Trafiğe kalmadım. Okulun çiçeğini, kedisini, taşını öptüm öptüm, kokladım. Zihin açıcı bir robot fuarı vardı, onu gezdim. Boğaza karşı çay içip kedi resmi çekip gazetemi okurken Baybars geldi. Sonra BUMED'e geçtik. Zaten sabahtan birkaç yere "proz powwow" levhaları koydurtmuş ve masayı düzenletmiştim. Gelenler geldi, gelmeyenler gelmedi. Yeniler yenilerini yapacaktır. Belki tek eksiği, Ankara'ya kafile halinde İstanbul'dan araba kaldırmamıza rağmen, İstanbul'a dışarıdan gelenin olmamasıydı. Bundan sonra daha sık ve il bazlı buluşmalar tertiplemeyi ümit ediyoruz. Bir de şunu anladık, 3-4 ay önceden hareketlenmek gerekmiyormuş. Bir hafta on gün bile gayet makul bir zaman dilimi. Hem fazla girdi, çıktı ile meşgul olmak gerekmezmiş. Pahalı bir yer olduğunu söyleyerek itiraz edenler olmuştu, halbuki pek öyle aşırı elit bir yer değildi, biz çevirmenlere göreydi, sonuçta bir mezunlar derneği burası, üstüne %15 organizatör tenzilatı ve daha muhtelif bir çok sürpriz mevcuttu. Bir sonrakinde örneğin evden çay börek getirererek bir kır ortamında (mesela Beykoz çayırı) yaparsak katılım yükselir mi, onu bilmem. Belki büyük bir alışveriş merkezindeki bir festfutçuda olabilir, buna benzer başka topluluklar bu tür buluşmalar için bunu tercih edebiliyor. Erguvan kokuları altında bir avuç çevirmen pek keyiflendik, pek eğlendik. Yedik, içtik, coştuk, şakalaştık. Aynen Şadan'ın dediği gibi "her şey boş be". Bana verilen tavsiyeleri tutacağım. Aslında belki bu kadar eğlenemezdim ama ismi bende saklı gelemeyen dostların 'bizim için de eğlen' demesi üzerine performansım %120'yi buldu. Bu büyük başarıyı tarihte çevirmenliğin anası-babası kabul edilen o güzel insanların aziz hatırasına armağan ediyorum. Hayat tatlı, mesleğimiz harika. Teknik olarak, tebrik ve teşekkür ediyorum..
Not 1: Ebru Kopf, kesene bereket.
(Baybars Ebru Kopf ile uğraşmayı bıraksın bence. Biliyoruz ki bir sonraki buluşmayı her şeyiyle tek başına Baybars düzenleyecek, ve çok da başarılı olacağına inanıyoruz. Bu işin browniz kazanmayla vs hiçbir ilgisi yok. Benim 9000 kadar var, pek bir işime yaramıyor. Eminim birilerinin yarıyordur. Bununla birlikte, her katılan 200 browniz kazandı ve hanelerine işlenmiş olması gerek, ne diyeyim, güle güle harcayın (Siyasetçi bir kişi olsaydım 2000 kazandım 3000 kazandırttım derdim). Ama bunun için bu yapılmaz demek istiyorum. Kısa zamanda çok iş yaparak gösterdiğim(iz) üstün başarıdan dolayı (!) en üst yönetimden "conference" düzenleme teklifi almam üzerine zaten benim için her şey bitti. Powwow kariyerimi en üst noktada (!) bırakmaya karar verdim. Artık işimle gündeme gelmek istiyorum. (!?!)
Not 2: Rapor geliyor. (Şadan çok güzel bir rapor yazacak).
Not 3: Lütfen çekilen fotoğrafları tek havuzda (benim havuzum, bana mail atın) toplayalım. Ardından aralarından en iyilerini seçerek sayfaya yükleyeceğiz. (Devrim beyin fedakar katkılarıyla).
Öneri: Bundan böyle powwow için "buluşma" ve organizatör için "düzenleyici" demek uygun gibi geliyor (Balaban'ın teklifiydi). Elbette eğer proz kuralları açısından sakıncası yoksa (isimlerin telif hakları, makul kullanım zorunluluğu vs gibi). Sakıncası varsa mod arkadaşımız bilgilendireceğini umuyoruz.
Sırf bilgi olsun diye katılanları alfabetik olarak listeliyorum alta:
Balaban Cerit
Baybars Araz
Cem Ark
Cihan Gerçek
Çağdaş Karataş
Devrim Koçak
Ebru Kopf
Erman Balkın (ve değerli eşleri)
Danila Krokhalev (ve değerli eşi Gül Krokhalev)
Hayriye Yıldız
Madlen (ve bir adet arkadaşı)
Mustafa Öztürk (ve değerli eşi Esra Öztürk)
Serkan Doğan
Şadan Öz (ve değerli eşi Çiğdem Öz)
Todd Nelson (ve değerli eşi Mrs. Nelson, minik Alara Nelson)
Total 15 üye, 22 kişi
Sevgiler & saygılar..

http://www.proz.com/powwow_report/1132

[Edited at 2007-05-13 18:14]

[Edited at 2007-05-13 18:16]
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

İstanbul'da powwow

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »