Mobile menu

Proz.com'a partial member olan arkadaşlar, tavsiye eder misiniz?
Thread poster: Aziz Kural

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:38
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Jul 16, 2007

Uzun süredir profesyonel portallardan birine üye olmak istiyorum. Proz.com'un partial membership'ini tavsiye eder misiniz. Özellikle uzun süredir partial member olan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum....

Şimdiden teşekkürler.

Aziz Kural

[Edited at 2007-07-16 23:34]

[Subject edited by staff or moderator 2007-07-27 02:13]

Direct link Reply with quote

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Local time: 11:38
Dutch to Turkish
+ ...
Evet Jul 18, 2007

Zaten sistemi kullanıyorsunuz ve öyle veya böyle size de başkalarına da faydalı oluyor.

En kötü halde, Kullanmış olduğunuz bir sistemi desteklemiş olursunuz.
Ama ben daha iyi sonuçlanacağını zannediyorum.
Ben önce yarı üyelikle başladım iki yıldır da tam üyeliği yeniliyorum.

Kolay gelsin,

Taner Göde
English to Turkish
+ ...
Tercih meselesi. Aug 27, 2007

Mayıs 2000'ten beri ProZ'a üyeyim (o zaman Ecevit daha Başbakan'dı) ve user erişimim var. Yani şikayet edebilecek bir durumla karşılaşmadım. İlk başlarda çeviri de aldım ve yaptım. Sonra çocuklarım olunca bu tür işlere biraz daha az vakit ayırabildiğimi gördüm ve ProZ'dan artık iş almamaya karar verdim. Sizin de bildiğiniz gibi yoğun KudoZ takipçisiyim. Home Office çalışıyorsanız bence full member olmakta fayda var, zira Batı Avrupa Ülkelerindekiler ödemeye çok sadıklar.

Selamlar ve iyi çalışmalar Aziz Bey.

Taner Göde

xxxdikran d  Identity Verified
Turkey
French to Turkish
+ ...
Tavsiye Ederim Aug 27, 2007

En azından, listenin daha üst sıralarında yer almak açısından partial member olmaya değer. Ama başka avantajları da var.
Ben önce partial member sonra platinum member oldum.

[Edited at 2007-08-27 17:25]

[Edited at 2007-08-27 17:45]

chevirmen  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Partial Aug 27, 2007

Bence de partial member, sitenin bir çok avantajından yararlanabileceğiniz bir özellik.

Daha önceden tam üyeydim, ancak bazı nedenlerden dolayı partial member seçeneğini seçtim. Burada da neredeyse tüm özellikler kullanılabiliyor.

Serkan Doğan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Üyelik Aug 28, 2007

Aykırı bir söylem olarak algılanmasını istemem ama doğrusu ya hiç tam veya kısmi üye olmadığım halde proz'dan sürekli teklif alıyorum. Ara sıra gelen "short text" işlerini buna dahil etmiyorum bile. Yoğunluğumdan dolayı ücret ve ödeme şartları çok cazip olmadıkça ilgilenmiyorum. Ama bu demek değildir ki üyelik yararsızdır. Aksine ben forumlarda ve kudoz ortamında hiç mi hiç kendini göstermeyen fakat bütün işlerini proz üzerinden yaparak 'temiz' para kazanan çok sayıda çevirmen tanıyorum. İyi bir tanıtım ve piyasa oluşturma sonrasında partial veya full membership'in sayısız faydasını göreceğiniz kesindir.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proz.com'a partial member olan arkadaşlar, tavsiye eder misiniz?

Advanced search

Translation news in Turkey

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs