Mobile menu

referanslar ne kadar g羹venilir
Thread poster: murat karahan

murat karahan  Identity Verified
Turkey
Local time: 16:10
English to Turkish
+ ...
Apr 1, 2003

Hi癟 merak ettiniz mi CV\'lerde yer alan referanslar覺n ne kadar \"g羹venilir\" olduunu?

Merak etmediyseniz s繹yleyeyim, g羹venilir deil. 4 y覺ld覺r 癟al覺t覺覺m irketten gelen bir maille ba覺mdan aa覺 kaynar sular d繹k羹ld羹. Bana prozdaki bir 癟evirmene i paslay覺p paslamad覺覺m覺 soruyorlar, hatta sorgulaman覺n 繹tesinde dorudan itham ettiler. Nereden b繹yle bir izlenime kap覺ld覺klar覺n覺 sorduumda link g繹nderdiler ve ger癟ekten de CV\'de 繹yle g繹r羹n羹yordu. Temasa ge癟mi olacaklar ki CD\'de i deneyimlerinden irketin ad覺 癟覺kart覺lm覺. Yanl覺 referans vermek son derece tehlikeli, kimin kimi tan覺d覺覺 veya aralar覺nda ne kadar bir yak覺nl覺k olduu hi癟 belli olmaz, olamaz.

Burada bir not daha, proz CV\'nizi profilinizde bulundurman覺z a癟覺s覺ndan g羹venilir bir yer deil. Bu kafama dank ettiinde CV\'mi ve linkleri profilden kald覺rm覺t覺m. Proza yeni 羹ye olan herhangi birisi k覺sa s羹ren bir aramayla sizin 癟al覺t覺覺n覺z irketlere bavurabilir. Bu konularda daha 繹zenli ve dikkatli olunmas覺 dileiyle herkese iyi 癟al覺malar

Murat Karahan

Direct link Reply with quote

turengfr  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
D羹nya k羹癟羹k ... Apr 2, 2003

Murat, ge癟mi olsun!

Anlamad覺覺m bir nokta var: Tayfun Bey\'in dedii gibi bu \"k覺z覺lderili\" asl覺nda hi癟 癟al覺mad覺覺 irketi CV\'sine koyup sonra o CV\'yi mi yollam覺 bavuru s覺ras覺nda??? 襤te buna 癟ok g羹ld羹m )

Asl覺nda 癟ok ciddi bir olay; ya yeni 癟al覺maya balad覺覺n bir irket olsayd覺 ve ii bakas覺na paslad覺覺n覺 d羹羹n羹p seninle 癟al覺may覺 b覺raksalard覺?

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
utan癟 verici... Apr 2, 2003

hatta 繹tesi. ne bu ya??? Murat gene insafl覺 davranm覺s覺n, ben onu bir ifa eder, bir daha bir daha ifa ederdim. Ka癟acak delik aramas覺 iten bile olmazd覺.

shenay kharatekin
Turkey
Turkish to English
+ ...
normaldir Apr 3, 2003

CV haz覺rlamak, kendini en iyi pazarlama yolu ya. baz覺lar覺 kendileirni allay覺p pulluyorlar. Ger癟ek er ge癟 ortaya 癟覺kar tabii. 襤nsan kendini kand覺r覺yor.
[addsig]

shenay kharatekin
Turkey
Turkish to English
+ ...
yard覺m istei Apr 3, 2003

Pratik ingilizce 繹renme ve konuma 羹zerine bir kitap haz覺rl覺yoruz. Siz neler g繹rmek istersiniz? Profesyonel olarak bunu en iyi sizler bilirsiniz. nerilerinizi bekliyorum.

Yard覺mc覺 olan arkadalara sonsuz teekk羹rler ve bol kazan癟lar.
[addsig]

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
ne alaka? Apr 3, 2003

bu kitap iinin murat\'覺n konusuyla alakas覺n覺 anlamad覺m???

hem bu soruyu ingilizce 繹renmek isteyenlere sorsan覺z daha iyi edersiniz. buradaki herkes ingilizce biliyor san覺yordum.

ayr覺ca bu kitab覺 haz覺rlamaya karar verdiyseniz zaten bir plan覺n覺z olmal覺, yoksa hadi can覺m kitap yapmak istedi diye mi kitap yay覺nlamaya karar verdiniz?

hem bunu neden yap覺yorsunuz onu da anlamad覺m, tonla bu t羹r kitaplar var, samanl覺kta ine olmaya karar verdiyseniz o elbette sizin bileceiniz i.

imdi b羹t羹n bu sorular覺 sordum diye beni sald覺rganl覺kla su癟lars覺n覺z siz, ama bu sorulara yan覺t vermeden kitap yay覺nlanmaz diye d羹羹n羹yorum.

turengfr  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
K覺z覺lderili ne oldu? Apr 4, 2003

Araya alakas覺z bir s羹r羹 konu girmi ama ben hala o k覺z覺lderilideyim!

Yapt覺覺n覺n affedilir yan覺 yok Murat ama

eminim bunu yaparken sana veya bir bakas覺na zarar verebileceini d羹羹nmemitir. Bu nedenle burada ortaya 癟覺k覺p en az覺ndan \"kusura bakma\" demesi 癟ok yerinde bir davran覺 olurdu bence.

Hadi burada ortaya 癟覺k覺p 繹z羹r dilemek herkesin yapabilecei bir ey deil, 繹zelden 繹z羹r diledi mi merak ettim.

Ve konuyu baka yere 癟ekmek isteyenlere: olay sadece bakas覺n覺n referanslar覺 veya bir baka 癟evirmenin 癟al覺t覺覺 irkete bavuru yapmak deil! Hi癟 olmayan bir referans覺 CV\'ye koymak ve bu nedenle bir baka 癟evirmeni \"neredeyse\" iinden etmek!

evirmenlerin m羹terisi var da b羹rolar覺n yok mu? S羹rekli 癟eviri yollayan en iyi

m羹terinizi kaybetme \"olas覺l覺覺\" g羹ndeme gelse g繹n羹l rahatl覺覺yla bir kenara 癟ekilip \"iyi olan kazans覺n\" diyebilir misiniz? Hi癟 sanmam!

Ge癟enlerde iddia ettiiniz gibi \"alay konusu olan ama asl覺nda bizlerden hi癟 fark覺 olmayan\" arkadalar CV\'lerine b羹ronuzun ad覺n覺 koyup oraya buraya bavuru yapsa???

murat karahan  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
nerede Apr 9, 2003

Hay覺r, squaw arkada覺m覺z hen羹z l羹tfetmedi. Zaten gerekli uyar覺y覺 yapt覺lar irketten ve CV\'sinden 癟覺kartt覺. Bir eyi unutmamak laz覺m, 繹zellikle belirli 癟eviri alanlar覺nda sekt繹r 癟ok ufakt覺r ve biri 繹ks羹recek olsa haber al覺r覺z. 襤in ay覺p y繹n羹 bavuru deil, o irketin referans b繹l羹m羹nde yer almas覺.

Allah s繹z konusu irketleri alay konusu arkadalar覺n CV\'lerine d羹羹rmesin. Yoksa kabz覺mall覺a balar覺m.

Quote:

On 2003-04-04 22:39, turengfr wrote:

Araya alakas覺z bir s羹r羹 konu girmi ama ben hala o k覺z覺lderilideyim!

Yapt覺覺n覺n affedilir yan覺 yok Murat ama

eminim bunu yaparken sana veya bir bakas覺na zarar verebileceini d羹羹nmemitir. Bu nedenle burada ortaya 癟覺k覺p en az覺ndan \"kusura bakma\" demesi 癟ok yerinde bir davran覺 olurdu bence.

Hadi burada ortaya 癟覺k覺p 繹z羹r dilemek herkesin yapabilecei bir ey deil, 繹zelden 繹z羹r diledi mi merak ettim.

Ve konuyu baka yere 癟ekmek isteyenlere: olay sadece bakas覺n覺n referanslar覺 veya bir baka 癟evirmenin 癟al覺t覺覺 irkete bavuru yapmak deil! Hi癟 olmayan bir referans覺 CV\'ye koymak ve bu nedenle bir baka 癟evirmeni \"neredeyse\" iinden etmek!

evirmenlerin m羹terisi var da b羹rolar覺n yok mu? S羹rekli 癟eviri yollayan en iyi

m羹terinizi kaybetme \"olas覺l覺覺\" g羹ndeme gelse g繹n羹l rahatl覺覺yla bir kenara 癟ekilip \"iyi olan kazans覺n\" diyebilir misiniz? Hi癟 sanmam!

Ge癟enlerde iddia ettiiniz gibi \"alay konusu olan ama asl覺nda bizlerden hi癟 fark覺 olmayan\" arkadalar CV\'lerine b羹ronuzun ad覺n覺 koyup oraya buraya bavuru yapsa???

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

referanslar ne kadar g羹venilir

Advanced search

Translation news in Turkey

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs