https://www.proz.com/forum/ukrainian/10682-%EF%EE%E3%EE%E2%EE%F0%E8%EC%EE_%EF%F0%EE_%F0%B3%E7%ED%EE%E2%E8%E4%E8_%F3%EA%F0%E0%BF%ED%F1%FC%EA%EE%BF_%EC%EE%E2%E8_%F2%E0_%EA%F3%EB%FC%F2%F3%F0%E8_%E2_%F1%E2%B3%F2%B3.html

поговоримо про різновиди української мови та культури в світі
Thread poster: ga5 (X)
ga5 (X)
ga5 (X)
English to Ukrainian
+ ...
May 3, 2003

поговоримо про різновиди української мови та культури



чи справді укр мова відрізняється

що в америці

що в канаді

чим саме



дайте лінки please



а то один професор каже, що склеп і ще подібні слова



ви почуете тільки
... See more
поговоримо про різновиди української мови та культури



чи справді укр мова відрізняється

що в америці

що в канаді

чим саме



дайте лінки please



а то один професор каже, що склеп і ще подібні слова



ви почуете тільки в канаді

а я чув на зах україні

чи є якісь лінки щодо діалектів української

,,,,,,

дякую

україна



Collapse


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 03:23
English to Ukrainian
+ ...
Лінками поділитися навряд чи зможу... May 4, 2003

... але якщо в Канаді (чи в Польщі) \"склеп\" - це \"крамниця, магазин\", то в Західній Україні це хіба що \"гробівець\"



А ще в українській мові, як вдома так і в діяспорі, прийнято користуватися розділовими знаками (але ж з мене зануда! ).



Якщо знайдете щось про діалекти - поділіться, будь ласка. Тема дуже цікава.


 
ga5 (X)
ga5 (X)
English to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
ДЯКУЮ ОЛЕЖЕ May 5, 2003

Quote:


On 2003-05-04 23:05, Olegas wrote:

... але якщо в Канаді (чи в Польщі) \"склеп\" - це \"крамниця, магазин\", то в Західній Україні це хіба що \"гробівець\"



А ще в українській мові, як вдома так і в діяспорі, прийнято користу... See more
Quote:


On 2003-05-04 23:05, Olegas wrote:

... але якщо в Канаді (чи в Польщі) \"склеп\" - це \"крамниця, магазин\", то в Західній Україні це хіба що \"гробівець\"



А ще в українській мові, як вдома так і в діяспорі, прийнято користуватися розділовими знаками (але ж з мене зануда! ).



Якщо знайдете щось про діалекти - поділіться, будь ласка. Тема дуже цікава.

Collapse


 
orbis
orbis  Identity Verified
Germany
Local time: 02:23
Member (2002)
English to Ukrainian
+ ...
Не зовсім так May 5, 2003

Олеже, що стосується склепу - Ви не зовсім маєте рацію . Моя бабуся, якій тепер 98 років, завжди казала, що піде до склепу - і мала на увазі крамницю... Відчувався вплив польської мови, вона була молодою \"за Польщі\". У неї було багато цікавих слів, таких, �... See more
Олеже, що стосується склепу - Ви не зовсім маєте рацію . Моя бабуся, якій тепер 98 років, завжди казала, що піде до склепу - і мала на увазі крамницю... Відчувався вплив польської мови, вона була молодою \"за Польщі\". У неї було багато цікавих слів, таких, як \"кавалєр\", \"рандка\", \"фриз\'єр\" і т.д. Цікаво також, що бабуся - вчителька української мови - могла говорити і говорила в школі на цілком \"чистій\" українській мові, але вдома часто вживала \"свої\" слова. Не думаю, що в цьому випадку мова йде про діалекти - це швидше те, що називають \"суржиком\". Є суржик російський, є польський, є угорський... В Закарпатті в селі мого тата я не розуміла багатьох слів, як, наприклад, \"мандибурка\" (картопля). Що стосується мови канадських та американських українців (українців, що виїхали переважно підчас 2-ї світової війни - в Німеччині їх називають \"старими\" українцями) - мені здається, що це просто \"застаріла\" українська мова; люди не живуть в середовищі і просто не знають нових слів, нової граматики і т.д. Так і азербайджанську мову турки вважають \"старою\" турецькою мовою - розуміти розумієш, але звучить дивно.



Вітання -



Зоряна
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

поговоримо про різновиди української мови та культури в світі


Translation news in Ukraine





CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »