Українськомовні пошукові спайдери pro & contra
Thread poster: mk_lab

mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:58
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Apr 7, 2006

Відкрив для себе дивну штуку. Виявляється, найкращім українськомовним пошуковим сайтом є rambler.ru
Це не реклама, а результат дослідів. Нещодавно намагався відшукати кілька технічних термінів усілякими гуглами: google.com.ua, gogle.ru, google.com

Усі вони показали себе "аж ніяк" у порівнянні із трохи забутим старим Рамблером (rambler.ru).

Це не реклама. Перевірте власноруч (я перевіряв і на інших прикладах).

Вважаю, що справа тут у тому, що гугли надто ретельно ставляться до меж пошуку, тому наші досягнення не попали до google.com та google.ru

А проекту google.com.ua не наділяється достатня увага. Чи то спайдеровий сервер слабенький, чи то просто таке відношення (згадайте нещодавні "Перегортала", які "узнеможливлюють писульки").

Таким чином, мій висновок такий (дивний навіть для мене самого): найкращім пошуковим сайтом для українськомовної термінології є Rambler.

А хто знає ще щось цікаве?

[Edited at 2006-04-07 17:35]

[Edited at 2006-04-08 07:27]

Direct link Reply with quote

Cherepanov  Identity Verified
Ukraine
Member (2005)
English to Russian
+ ...
Гугли теж працюють нормально Apr 8, 2006

Михайло,

Я колись перекладав паспорт безпеки на українську та зустрів незрозуміле скорочення, про яке спитав на Прозі. Відповідь додав до словнику на прозівському сайті. Місяць тому перекладав вже на російську інший паспорт безпеки, геть забув про те, що колись вже питав про це, і, дивна річ, Гугл російський мені видав моє минуле запитання украінською з відповіддю Ніконова.

Так що не все пагано з Гуглами.

Дмитро

mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Member (2004)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
ПроЗ - це інша пісня Apr 8, 2006

Привіт, Дмитро

ПроЗ - це ж американський сайт. Тому він і гуглиться нормально. Тай взагалі, ця відкритість Прозу навіть занадто вже нав'язлива. Наприклад, мій колишній шеф (американець) випадково натрапив на мої відповіді (хоч я навмисно не виставляю свого реального імені), тай дав легкого прочухана: "тобі що - працювати на нас набридло..."

А спробуй прогуглити якісь простенькі технічні (але не дуже поширені) терміни, та порівняти результати з Рамблером.

[Edited at 2006-04-08 18:16]

[Edited at 2006-04-08 18:18]

_Alena
Ukraine
Spanish to Ukrainian
+ ...
Так, Гугль слабкуватий Apr 10, 2006

Якось нещодавно було питання в Кудозі, так я у Гуглі не знайшла жодного прикладу, а потім знайшла підтвердження на Меті (www.meta-ukraine.com). Я для пошуку українською цим сервером користуюся.

Anna Dundiy  Identity Verified
Local time: 19:58
English to Russian
+ ...
Рамблер і для мене Apr 18, 2006

Я теж для пошуку українських відповідників використовую переважно Рамблер. Навіть та сама Мета знаходить менше результатів. Гугль я взагалі майже не використовую для української- ну, дуже він слабенько працює.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Українськомовні пошукові спайдери pro & contra

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs