Mobile menu

про державну мову
Thread poster: Nik-On/Off

Nik-On/Off  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:13
English to Russian
+ ...
Mar 18, 2003

...ось вирішив ініціювати цю тему. Може вона додасть енергії цьому форумові?

Теза:

Для того щоб любити и розмовляти державною мовою, треба бути патріотом. А як можна бути патріотом у державі, за яку буває стидно, в якій не поважають ні вчителів, ні лікарів, з якої бігуть професіонали, в якій... (далі додати)

Ваші думки, колеги?

Direct link Reply with quote

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Антитеза Mar 18, 2003

До чого тут держава взагалі? Щоб розмовляти мовою (рідною мовою), потрібно відчувати свою належність до народу, етносу, країни. До будь-чого. В цьому переліку держава знаходиться десь далеко-далеко в кінці.

Точка зору про взаємну залежність держави й мови може бути правильною, але за певних обставин. Для мене патріотизм немає нічого спільного з державою. Я відчуваю свою належність до чогось. Це й є мій патріотизм.

Це мій вибір.

Це була антитеза до тези. Почекаємо на відгуки.

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
трошки занадто глибока тема для нашого вузькоспеціалізованого форуму... :) Mar 18, 2003

Але я вважаю, що можна бути патріотом нації навіть тоді, коли за державу, якою вона є зараз, і соромно, і боляче.

Будуть заперечення?

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Чому соромно? За кого? Mar 18, 2003

Quote:

On 2003-03-18 15:27, Olegas wrote:

Але я вважаю, що можна бути патріотом нації навіть тоді, коли за державу, якою вона є зараз, і соромно, і боляче.

Будуть заперечення?

Згоден. Так, насправді боляче й соромно.

Але чому мені за тих панів повинно бути соромно? ЦЕ СПРАВА ВИБОРУ. Але дійсно, ця вибухова тема не для нашого форуму.

_Alena
Ukraine
Spanish to Ukrainian
+ ...
Щоб любити мову, не обов'язково бути патріотом Mar 18, 2003

Я в захваті від німецької та турецької (хоч і не можу їх слухати без сміху - даруйте, хто їх так не сприймає) - вони такі мальовничі, та я не вважаю себе патріотом ні Німеччини, ні Туречини. Мені дуже подобається живопис Поля Гогена (як і багато чого з французського мистетцтва), та я не вважаю себе патріотом Франції.

Мені дуже подобається літературна українська (яку я сприймаю цілковито серьозно, без сміху), але чи я є патріотом України? Щодо землі нашої та мови - так, а щодо \"стидно\" та \"бігуть\" - ні. А чи є я патріотом Іспанії та деяких країн Південної Америки - мова та культура яких мені також дуже подобаються? А чи можна бути патріотом декількох абсолютно різних країн? Та що таке патріотизм взагалі?

Такі ось думки...

Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 04:13
English to Russian
+ ...
Але не можна бути патріотом і не любити мови своєї Батьківщини Mar 18, 2003

Цілком згоден з Оленою, я також окрім української, яку я чув з пелюшок від своєї матері, люблю російську - рідну мову мого батька, та ще й болгарську, якої мене навчила моя теща, царство їй небесне. Може, колись, дасть Бог, полюблю також і англійську, але це ніяк не позначиться на моєму патриотизмові. Бо справжній патріотизм - це любов до Батьківщини, а вона у кожного з нас одна. Патріотизм він або є, або його немає. Незалежно від того, хто вчора був Першим секретарем ЦК, а хто сьогодні зветься Президентом. Можна бути патріотом України десь в далекій Австралії чи в Аргентині, а можна не любити її на Хрещатику або на Дерибасівській.

А що це таке \"патріот нації\", вибачте, Олег, я не розумію. Може хтось пояснить ? Чи, краще, не треба ?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

про державну мову

Advanced search

Translation news in Ukraine

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs