Explanation: "Niet-lineaire of harmonische vervorming, Intermodulatie vervorming.
Hiermee wordt bedoeld dat signalen van verschillende amplitude (sterkte) niet evenredig worden doorgegeven.
De term "niet lineaire vervorming" is wat verouderd, want verwarrend in combinatie met het begrip "lineaire vervorming"
Dit type vervorming leidt altijd tot intermodulatie en de productie van harmonischen. Die twee gaan altijd hand in hand.
Vooral de intermodulatie producten zijn hinderlijk, om dat dat meestal frequenties zijn die in de oorspronkelijke muziek helemaal niet thuis horen.
De hoeveelheid vervorming van een versterker wordt uitgedrukt in procenten, soms in dB. Veelal wordt de aanduiding THD van Total Harmonic Distorsion gebruikt."
Ik kan de punten helaas niet onderling verdelen, dus heb ik besloten om Chantal de punten toe te kennen, omdat ze de meeste info geeft. Ik hoop dat ik hiermee niemand voor het hoofd stoot. In ieder geval wil ik iedereen bedanken voor de snelle reactie. Thanx! 4 KudoZ points were awarded for this answer