pse kemi kaq pak për ti thënë njeri-tjetrit??
Thread poster: AlbanMullaj (X)

AlbanMullaj (X)
Local time: 12:03
English to Albanian
+ ...
May 13, 2003

pershendetje te gjitheve


nuk kam shume per t\'ju thene sepse me duhet akoma te kuptoj arsyen nga pergjigja e pyetjes time qe para se gjithash ja drejtoj vetes....perse kaq pak jete ne kete forum??


 

Devis Kolonja (X)  Identity Verified
Local time: 09:03
English to Albanian
+ ...
Sepse... May 13, 2003

... jemi pak dhe konkurrojme per akoma me pak pune icon_wink.gif

 

Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 10:03
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
Hi Alban May 14, 2003

Arsyet pse anëtarët nuk shkruajnë mund të jenë të ndryshme dhe të shumta por mbi të gjitha kjo është zgjedhja e tyre...


Një nga arsyet kryesore mendoj është se shumica janë mjaft të zënë me projekte dhe nuk i lenë dot vend aktiviteteve të tjera (edhe pse jo mjaft kohëngrënëse).


Gjithashtu mund të jenë me pushime, apo në udhëtime e sipër (të paktën tre anëtarë me të cilët komunikoj shpesh ndodhen në këtë situatë tani).


Mund të ketë edhe ndonjë arsye tjetër, por siç e thashë, mbi të gjitha kjo është zgjedhja e secilit...


icon_cool.gificon_cool.gificon_cool.gif
Monika


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


pse kemi kaq pak për ti thënë njeri-tjetrit??

Advanced search


BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search