Perkthyesit e gjuhes shqipe dhe powowws in Tirana!!
Thread poster: Elda CENALIA

Elda CENALIA
United States
Local time: 14:16
Member
Albanian to English
+ ...
Jul 6, 2009

Te nderuar kolege,

Kam menduar ne fakt per te gjithe ne kete fundjave dhe me ka bere pershtypje jo vetem mua por dhe te tjereve mungesa e perkthyesve shqiptare ne Powoww-t e organizuara ne Tirane. Nuk po permend pjesemarrjen ne Oher ne Konferencen e 2-5 Qershorit sepse nuk i dime mundesite e secilit apo te rregjistruarve, pikerisht ne keto dite.

Une nuk e gjeta dot pergjigjen se pse munguan koleget tane apo ata qe e konfirmuan pjesemarrjen me date 30 June 09 tek Sofra e Ariut, Tirane. Une e ndjej te pyes dhe te tjeret per mendimin personal mbi kete heshtje dhe mosprezantim qe na karakterizon ne shqipetareve ndryshe nga njerezit e disa shteteve te tjera!

Per te shfrytezuar rastin dua t'iu percjell pershendetjet e shume prej perkthyesve qe moren pjese ne Oher, ne vacanti Monikes se ciles iu komentua fotoja si shume e mire per t'u prezantuar profesionalisht, ashtu sic dhe eshte ne te vertete...kjo gjate Mats Wiman sessionicon_smile.gif. Une kalova shume mire dhe pjesemarrja ne ate Konference ia vlejti vertet. Hristina kishte bere nje pune te mrekullueshme me organizimin e ndermarre.

Une shpresoj qe te mund te jemi me shume perkthyes shqiptare ne Konferencat e ardhshme dhe nder te tjera t'iu tregojme qe edhe ne jemi te bashkuar.

Ju pershendes,

Elda


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Perkthyesit e gjuhes shqipe dhe powowws in Tirana!!

Advanced search


CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search