Moderatore e re
Thread poster: Monika Coulson

Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 06:12
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
May 16, 2004

Të dashur kolegë,

së pari uroj që të gjithë të jeni mirë.
Meqënëse nuk do të kem mundësinë që të përdor internetin për njëfarë kohe dhe meqënëse jam e ngarkuar me shumë detyra si moderatore (Moderatore e këtij forumi, moderatore e pyetjeve KudoZ shqip-anglisht, e pyetjeve KudoZ anglisht-shqip, moderatore e forumit "Techniques" dhe së fundi, moderatore e një forumi brenda forumit të moderatorëve) i kam kërkuar Fabianës që të më ndihmojë në detyrën e moderatores në forumin shqiptar. Rrjedhimisht, ky forum do të ketë dy moderatore që tani e tutje.

Fabiana ka qenë dhe vazhdon të jetë shumë aktive në forumin tonë, si dhe gjithmonë është treguar e gatshme për të ndihmuar të tjerët, dhe për më tepër, gjithmonë ka mbajtur një qëndrim pozitiv ndaj anëtarëve.

Faleminderit Fabiana që e pranuat këtë detyrë.

Gjithë të mirat,
Monika


[Edited at 2004-05-16 23:12]


Direct link Reply with quote
 

aneta_xh  Identity Verified
English to Albanian
+ ...
Shkëlqyeshëm May 16, 2004

Urime Fabiana,
M'u bë qefi jashtë mase. Mendoj se e meritoni dhe se jeni tepër e përshtatshme për këtë detyrë.

Urime dhe gjithë të mirat,
Ani


Direct link Reply with quote
 

Nick Beqo
Local time: 05:12
Albanian to English
+ ...
Suksese Fabianes May 17, 2004

Monika Coulson wrote:

Të dashur kolegë,

së pari uroj që të gjithë të jeni mirë.
Meqënëse nuk do të kem mundësinë që të përdor internetin për njëfarë kohe dhe meqënëse jam e ngarkuar me shumë detyra si moderatore (Moderatore e këtij forumi, moderatore e pyetjeve KudoZ shqip-anglisht, e pyetjeve KudoZ anglisht-shqip, moderatore e forumit "Techniques" dhe së fundi, moderatore e një forumi brenda forumit të moderatorëve) i kam kërkuar Fabianës që të më ndihmojë në detyrën e moderatores në forumin shqiptar. Rrjedhimisht, ky forum do të ketë dy moderatore që tani e tutje.

Fabiana ka qenë dhe vazhdon të jetë shumë aktive në forumin tonë, si dhe gjithmonë është treguar e gatshme për të ndihmuar të tjerët, dhe për më tepër, gjithmonë ka mbajtur një qëndrim pozitiv ndaj anëtarëve.

Faleminderit Fabiana që e pranuat këtë detyrë.

Gjithë të mirat,
Monika


[Edited at 2004-05-16 23:12]I uroj suksese Fabianes!
Urime
Nick

PS: Si shume forume ne kete faqe interneti me duket mua. Ndoshta nga qe jam i ri dhe nuk ja kam mare doren. Megjithate populli shqiptar thote "pak e paq".


Direct link Reply with quote
 

Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 06:12
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
TOPIC STARTER
Përgjigje Nickut :) May 17, 2004

Nick Beqo wrote:
I uroj suksese Fabianes!
Urime
Nick

PS: Si shume forume ne kete faqe interneti me duket mua. Ndoshta nga qe jam i ri dhe nuk ja kam mare doren. Megjithate populli shqiptar thote "pak e paq".


Ke të drejtë Nick, shumë forume janë këtu në ProZ.com. Të gjitha ato janë formuar me kërkesën e përkthyesve. ProZ.com e ka filluar aktivitetin e vet qysh në vitin 1999 dhe sa më shumë kalon koha, aq më tepër rriten kërkesat e anëtarëve për forume të reja. P.sh., forumi "Interpreting" u krijua vetëm disa muaj më parë, për të plotësuar kërkesat e shumta për atë forum.
Por të paktën shpresoj që të kesh kohë që t'i shikosh forumet me rradhë dhe për më tepër, të gjesh gjëra interesante në to.

Më vjen shumë mirë që jeni regjistruar këtu dhe po merrni pjesë aktive.

Gjithë të mirat,
Monika


Direct link Reply with quote
 

Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Romania
Local time: 14:12
Member (2003)
English to Albanian
+ ...
Përshëndetje May 17, 2004

Përshëndetje dhe ju falemnderit të gjithëve për mbështetjen. Shpresoj t'ju mbështes e t'ju ndihmoj edhe unë siç duhet.

Fabiana


Direct link Reply with quote
 

Vjollca Martinson  Identity Verified
Local time: 06:12
English to Albanian
+ ...
Punë të mbarë Fabiana! May 17, 2004

Gjithë të mirat!
- Vjollca


Direct link Reply with quote
 

Eva T
English to Albanian
+ ...
Urime May 19, 2004

Urime Fabiana dhe shëndet.
Eva


Direct link Reply with quote
 

Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Romania
Local time: 14:12
Member (2003)
English to Albanian
+ ...
Edhe një herë shumë falemnderit May 19, 2004

Ju falenderoj edhe një herë të gjithëve për mirëpritjen dhe mbështetjen. Qofshi mirë të gjithë.

Fabiana


Direct link Reply with quote
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Moderatore e re

Advanced search


SDL Trados Studio 2017 only €415 / $495
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translator’s group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only €415 / $495 / £325 / ¥60,000 You will also receive FREE access to our getting started eLearning program!

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search