Off topic: Cili është filmi i fundit shqiptar që keni parë?
Thread poster: babycheeks
babycheeks
babycheeks  Identity Verified
Local time: 22:25
English to Albanian
+ ...
Jun 4, 2006

Kam 6 vjet që punoj dhe jetoj ne Kosovë dhe të them të drejtën nuk kam pasur mundësi që të shoh filmat shqiptar që janë xhiruar gjatë viteve të fundit. Filmi i fundit që kam parë është "Peng", një film nga Konstandin Janari. Filmi me la shumë mbresa si për sa i përket lojës së aktorëve ashtu edhe ploti i tij. Ky film ishte pjesëmarrës zyrtar i festivalit të Berlinit 2005. Marrin pjesë aktorë shqiptarë( Rajmonda Bulku, Ndricim Xhepa, etj.) dhe grekë(Stathis Papadhopu... See more
Kam 6 vjet që punoj dhe jetoj ne Kosovë dhe të them të drejtën nuk kam pasur mundësi që të shoh filmat shqiptar që janë xhiruar gjatë viteve të fundit. Filmi i fundit që kam parë është "Peng", një film nga Konstandin Janari. Filmi me la shumë mbresa si për sa i përket lojës së aktorëve ashtu edhe ploti i tij. Ky film ishte pjesëmarrës zyrtar i festivalit të Berlinit 2005. Marrin pjesë aktorë shqiptarë( Rajmonda Bulku, Ndricim Xhepa, etj.) dhe grekë(Stathis Papadhopulos, Janis Stankopulli, etj.). Ky film bazohet në një ngjarje të vërtetë që ka ndodhur në vitin 1999 në Greqinë Veriore.
Personalisht mendoj që ky film shfaq edhe nje rol tjetër te arrirë nga Rajmonda Bulku.
Shpresoj të keni rastin ta shikoni.
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Cili është filmi i fundit shqiptar që keni parë?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »