https://www.proz.com/forum/bulgarian/1138-%C8%EC%E0%EC_%ED%F3%E6%E4%E0_%EE%F2_%EF%EE%EC%EE%F9.html

Имам нужда от помощ!
Thread poster: Irina Popova
Irina Popova
Irina Popova  Identity Verified
Local time: 11:15
Member (2011)
English to Bulgarian
+ ...
Jan 18, 2002

Колеги, имам нужда от вашите съвети. Работя върху една книга, в която всяка глава започва с цитат от стихове на Р.Киплинг. Знаете ли дали стиховете на Киплинг са превеждани и издавани на български, и откъде мога да ги намеря?

 
bg.Linguist
bg.Linguist  Identity Verified
Bulgaria
Local time: 11:15
Member (2005)
English to Bulgarian
+ ...
bibliotekata Jan 19, 2002

V bibliotekata

988-28-11, ext. 234; 231

Bi triabvalo na tozi telefon da ti napraviat spravka kakvo imat na Kipling (no moje i da ne ti napraviat) (Tova e Nacionalnata)



Ako ne, otidi lichno.



Tuk moje da tursish na angliiski za orientacia:
... See more
V bibliotekata

988-28-11, ext. 234; 231

Bi triabvalo na tozi telefon da ti napraviat spravka kakvo imat na Kipling (no moje i da ne ti napraviat) (Tova e Nacionalnata)



Ako ne, otidi lichno.



Tuk moje da tursish na angliiski za orientacia:

http://www.bartleby.com/



A ako ne namerish niakoi ot stihovete, shte ti dam edin podhodiasht prevodach.



s.
Collapse


 
Elissaveta Toteva (X)
Elissaveta Toteva (X)
Local time: 11:15
English to Bulgarian
+ ...
Киплинг Jan 21, 2002

На www.dir.bg има бутон \"книжарница\" долу вдясно. От там излизат две книги на Р.Киплинг - \"Книга за джутглата\" и \"Ким\". Можене да видите кой е преводачът и да се опитате да се свържете.

Успех!


 
Irina Popova
Irina Popova  Identity Verified
Local time: 11:15
Member (2011)
English to Bulgarian
+ ...
TOPIC STARTER
ох... Jan 22, 2002

В моя случай, авторът явно е фен на една конкретна творба на Киплинг - \"McAndrew\'s Hymn\" - и я цитира под път и над път. Силно ме съмнява това нещо да е излизало на български.

Ами ако не е - какво да правя?!


 
Peter Skipp
Peter Skipp  Identity Verified
Bulgaria
Local time: 11:15
English to Bulgarian
+ ...
Опитай в www.yandex.ru Jan 22, 2002

\"McAndrew\'s Hymn\" -- почти сто на сто съм сигурен, че Евтушенко е превел тази поема. Опитай в гореуказаното поле -- впрочем страшно удобна и добра търсачка -- и то на кирилица!

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Имам нужда от помощ!






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »