Upravno-pravno pojašnjenje molim
Thread poster: Kemal Mustajbegovic

Kemal Mustajbegovic  Identity Verified
Local time: 13:00
English to Croatian
+ ...
Aug 23, 2011

Imam klijenta ovdje u Australiji koji je dobio dopis od Javnog bilježnika RH sa zahtjevom da dostavi pismenu izjavu. U pismu se ističe da "pismene izjave ili punomoći koje se dostavljaju javnom bilježniku moraju biti javno ovjerovljene".

Mene zanima što se pod ovim "javno ovjerovljene" podrazumijeva u Hrvatskoj, da li je dovoljna moja ovjera kao prevoditelja, ovjera kod Justice of the Peace... See more
Imam klijenta ovdje u Australiji koji je dobio dopis od Javnog bilježnika RH sa zahtjevom da dostavi pismenu izjavu. U pismu se ističe da "pismene izjave ili punomoći koje se dostavljaju javnom bilježniku moraju biti javno ovjerovljene".

Mene zanima što se pod ovim "javno ovjerovljene" podrazumijeva u Hrvatskoj, da li je dovoljna moja ovjera kao prevoditelja, ovjera kod Justice of the Peace (uobičajena u Australiji) ili neka treća...

Vjerujem da "sudski tumači" u Hrvatskoj imaju odgovor na moje pitanje.

Unaprijed se zahvaljujem!

Srdačno!
Collapse

lidija68  Identity Verified
Italy
Local time: 07:00
Italian to Serbian
+ ...
ne živim u Hrvatskoj ali... Aug 23, 2011

13. izrazi »javno ovjerovljena isprava« ili »ovjerovljena isprava« označavaju ispravu na kojoj je potpis neke osobe ovjerovio javni bilježnik ili koja druga osoba ili tijelo s javnim ovlastima.

http://www.porezi.net/datoteke/PoreznoPravo/Htm/Ovrsni_zakon.htm

LEXpert  Identity Verified
United States
Local time: 00:00
Member (2008)
Croatian to English
+ ...
Radi se o ovjeri potpisa/identiteta davatelja izjave Aug 23, 2011

Ni ja ne živim u Hrvatskoj ali tako bi bilo najlogičnije.
Osoba u inozemstvu, a kojoj treba valjana ovjera za Hrvatsku, stoje dvije opcije na raspolaganju (kroz godine sam koristio i jednu i drugu bez problema):
1) Uobičajenu ovjeru u zemlji u kojoj se nalazi (npr. kod Notary Public u Americi), plus Apostille kao međunarodno priznatu nadovjeru; ili
2) posjetiti najbliže diplomatsko-konzularno predstavništvo Republike Hrvatske, čiji djelatnici također mogu vršiti ovjer
... See more
Ni ja ne živim u Hrvatskoj ali tako bi bilo najlogičnije.
Osoba u inozemstvu, a kojoj treba valjana ovjera za Hrvatsku, stoje dvije opcije na raspolaganju (kroz godine sam koristio i jednu i drugu bez problema):
1) Uobičajenu ovjeru u zemlji u kojoj se nalazi (npr. kod Notary Public u Americi), plus Apostille kao međunarodno priznatu nadovjeru; ili
2) posjetiti najbliže diplomatsko-konzularno predstavništvo Republike Hrvatske, čiji djelatnici također mogu vršiti ovjere za Hrvatsku.
Collapse

Kemal Mustajbegovic  Identity Verified
Local time: 13:00
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala Aug 24, 2011

Zahvaljujem oboma na informacijama, točno kako sam i ja mislio.

Srdačno!

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Upravno-pravno pojašnjenje molim

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search