Pages in topic:   [1 2] >
Preminuo Davor Kalinić
Thread poster: Ana Kardum
Ana Kardum
Ana Kardum  Identity Verified
Spain
Local time: 14:14
German to Croatian
+ ...
Jan 25, 2013

Cijenjeni kolege i kolegice,

Želim vam prenijeti tužnu vijest da je jučer poslijepodne naglo preminuo naš kolega Davor Kalinić (zakazalo mu je srce). Davora poznajem već godinama kao vrlo vrijednu i poštenu osobu koja je izuzetno doprinosila hrvatskoj i međunarodnoj prevoditeljskoj zajednici. Posljednji ispraćaj će biti sutra na groblju u Ozlju pokraj Karlovca u 14:00 sati. Ako je netko zainteresiran, možemo se pokušati okupiti da idemo zajedno autima/vlakom. Možete se
... See more
Cijenjeni kolege i kolegice,

Želim vam prenijeti tužnu vijest da je jučer poslijepodne naglo preminuo naš kolega Davor Kalinić (zakazalo mu je srce). Davora poznajem već godinama kao vrlo vrijednu i poštenu osobu koja je izuzetno doprinosila hrvatskoj i međunarodnoj prevoditeljskoj zajednici. Posljednji ispraćaj će biti sutra na groblju u Ozlju pokraj Karlovca u 14:00 sati. Ako je netko zainteresiran, možemo se pokušati okupiti da idemo zajedno autima/vlakom. Možete se javiti ovdje u forum ili meni. Ako netko može ići autom, to bi bilo od pomoći.

Ako želite, možete osobno njegovoj supruzi i majci izraziti sućut - na hrvatskom, engleskom ili ruskom:

http://www.proz.com/profile/983396

Hvala vam na pozornosti i podršci u ovoj tužnoj situaciji.

S poštovanjem,

Ana Kardum
Collapse


 
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 14:14
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
Počivao u miru Jan 25, 2013

Ana, hvala što si nas obavijestila. Ovo je pravi šok i mogu samo misliti kao je njegovoj supruzi i majci. Rado bih sutra otišla na posljednji ispraćaj jer je Davor bio ne samo odličan prevoditelj nego i izrazito kolegijalan član prevoditeljske zajednice koji je pomagao kad god je zatrebalo. Javit ću se ako uspijem odgoditi sutrašnje dogovore pa onda možemo mojim autom do Ozlja.

Zdenka


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 14:14
Dutch to Albanian
+ ...
Bez riječi Jan 25, 2013

Koja žalostna i tužna vijest.

Uvijek korektan, profesionalan i spreman da svoje znanje dijeli sa nama svima. To je bio Davor!
Počivao u miru!


 
Miomira Brankovic
Miomira Brankovic  Identity Verified
Serbia
Local time: 14:14
English to Serbian
+ ...
Zašto? Jan 25, 2013

Tek kada se dogodi nešto ovako tragično i neočekivano shvatimo koliko se ljudi mogu zbližiti, a da se zapravo nisu osobno poznavali. Prije nešto više od godinu dana Dubravka Hrastovec, sada Davor. Oboje prerano. Mogli su još toliko toga učiniti. Veoma sam tužna zbog ove vijesti. Iskrena sućut obitelji.

[Edited at 2013-01-25 16:12 GMT]


 
bergazy
bergazy  Identity Verified
Croatia
Local time: 14:14
Croatian to Italian
+ ...
Dragi kolega Jan 25, 2013

bio si dobar, pametan, pošten i radišan

Nećemo te zaboraviti


Marko


 
sazo
sazo  Identity Verified
Croatia
Local time: 14:14
Member
German to Croatian
+ ...
Nemam riječi, Jan 25, 2013

počivaj u miru.

[Edited at 2013-01-25 22:00 GMT]


 
RINA LINGUISTIC SERVICES, Katarina Radojevic- Mitrovic
RINA LINGUISTIC SERVICES, Katarina Radojevic- Mitrovic  Identity Verified
Serbia
Local time: 14:14
English to Serbian
+ ...
Počivaj u miru, dragi Davore! Jan 25, 2013

Neretko najbolji odu prerano.

Čuvat ćemo Tvoju uspomenu dragom...

Počivaj u miru!

Posljednji pozdrav!

Katarina


 
Rujana
Rujana
Croatia
Local time: 14:14
Croatian to German
Pokoj ti vječni Jan 25, 2013

Počivaj u miru, dragi kolega i prijatelju! Bio si izuzetan na mnogo načina. Rujana

 
Kemal Mustajbegovic
Kemal Mustajbegovic  Identity Verified
Local time: 20:14
English to Croatian
+ ...
Počivao u miru Jan 26, 2013

Kolegu Kalinića nisam osobno upoznao, ali po "druženju" na ovom mjestu stekao sam utisak o poštenom, vrijednom i čovjeku otvorenom za dijalog.

Moja iskrena sućut obitelji!


 
Darko Kolega
Darko Kolega  Identity Verified
Croatia
Local time: 14:14
Member (2009)
German to Croatian
+ ...
žao mi je Jan 26, 2013

Čudan je stres u ovom poslu pa se čuvajte pritiska koji agencije sve više forsiraju i nabijaju grižnju savjesti prevoditeljima kao efikasno oružje za stvaranje profita. Stalno traže što više za što manje para i spominju nekakvu krizu, konkurenciju i sl. prozirne nebuloze samo da dobiju što jeftinije prijevode u što kraćem roku, a to je samo djelomično tako.

S Davorom sam surađivao i naučio mnogo, bio je ozbiljan, konkretan i spreman pomoći.

Iskrena suć
... See more
Čudan je stres u ovom poslu pa se čuvajte pritiska koji agencije sve više forsiraju i nabijaju grižnju savjesti prevoditeljima kao efikasno oružje za stvaranje profita. Stalno traže što više za što manje para i spominju nekakvu krizu, konkurenciju i sl. prozirne nebuloze samo da dobiju što jeftinije prijevode u što kraćem roku, a to je samo djelomično tako.

S Davorom sam surađivao i naučio mnogo, bio je ozbiljan, konkretan i spreman pomoći.

Iskrena sućut ožalošćenima.
U ovakvim situacijama sjetim se riječi iz najveće knjige...

(Job 14: 14, 15)
Kad čovjek umre, može li se u život vratiti?
Sve dane vremena koje mi je određeno čekat ću,
dok ne dođe oslobođenje moje.
Zazvat ćeš, i ja ću ti se odazvati.
Djelo ruku svojih poželjet ćeš.
Collapse


 
John Farebrother
John Farebrother  Identity Verified
United Kingdom
French to English
+ ...
Sućut Jan 26, 2013

Uvijek je žalosno saznati da je neki kolega preminuo, makar se samo poznavali u virtualnom svijetu. Počivao u miru.

 
Jakov Milicevic
Jakov Milicevic  Identity Verified
Croatia
Local time: 14:14
Member (2010)
Croatian to Italian
+ ...
Počivao u miru Jan 26, 2013

Zaista sam ostao šokiran viješću da je gospodin Kalinić iznenada preminuo.
Počivao u miru Božjem...


 
eleonora_r
eleonora_r  Identity Verified
Local time: 14:14
English to Croatian
+ ...
Počivao u miru Jan 26, 2013

Zaista velika tragedija. Iskrena sućut obitelji.

 
trsl
trsl  Identity Verified
Local time: 14:14
Member (2003)
English to Slovenian
+ ...
Sožalje Jan 27, 2013

Iskreno sožalje družini in prijateljem našega spoštovanega kolega in prijatelja.

[Edited at 2013-01-27 10:51 GMT]


 
Eva Straus
Eva Straus  Identity Verified
Slovenia
Local time: 14:14
Member (2007)
English to Slovenian
+ ...
SITE LOCALIZER
Sožalje Jan 27, 2013

Iskreno sožalje družini in prijateljem. Prerano se je poslovil. Ohranili ga bomo v lepem spominu.

 
Pages in topic:   [1 2] >


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Preminuo Davor Kalinić






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »