dstip
Thread poster: meja

meja
Local time: 21:53
Croatian to German
+ ...
Sep 27, 2005

Poštovani kolege,

zanima me je li netko od vas član Društva sudskih tumača i prevoditelja?
Naime, telefonski sam saznala da se može prisustvovati sjednicama, ali na službenoj stranici već dugo nema nikakvih obavijesti.Možda je netko od vas član pa bi mi mogao pomoći i informirati me u vezi toga?

dkalinic
Croatian to German
+ ...
član dstip Sep 27, 2005

Član sam dstip od 2000. godine. Sjednice se održavaju povremeno (u biti svaka dva do tri mjeseca). Uloga društva podrobno je opisana u statutu. Trenutno radimo na izmjeni Pravilnika o stalnim sudskim tumačima. U biti nam je prihvaćena većina prijedloga, jedino čekamo da dođe do Sabora. A kako su tamo "brzi", načekat ćemo se. Važeći cjenik društva se također nalazi na webu.

Pozdrav,
Davor

Ivka Wachter
German to Croatian
+ ...
Iz mog iskustva Sep 28, 2005

Bila sam clanica Drustva dvije godine. Kako ne zivim u Zagrebu, clanarinu mi je uplacivala jedna prijateljica.Iskaznicu sam dobila postom, nakon sto sam par puta poslala email i pitala sto je sa mojom iskaznicom. Bilo mi je smjesno kad mi je iskaznica stigla u omotnici, bez ikakvog popratnog dopisa. Zbilja neobicna praksa. Casopis "Prevoditelj" nisam dobila nikad, pa sam, pitajuci se zasto ja uopce placam 120 kuna, odustala. Ponekad posjecujem sluzbenu stranicu Drustva i ne mogu se oteti dojmu da se tamo zbilja malo dogadja.

dkalinic
Croatian to German
+ ...
član društva sudskih tumača i prevoditelja? Sep 29, 2005

I. Wachter wrote:

Bila sam clanica Drustva dvije godine. Kako ne zivim u Zagrebu, clanarinu mi je uplacivala jedna prijateljica.Iskaznicu sam dobila postom, nakon sto sam par puta poslala email i pitala sto je sa mojom iskaznicom. Bilo mi je smjesno kad mi je iskaznica stigla u omotnici, bez ikakvog popratnog dopisa. Zbilja neobicna praksa. Casopis "Prevoditelj" nisam dobila nikad, pa sam, pitajuci se zasto ja uopce placam 120 kuna, odustala. Ponekad posjecujem sluzbenu stranicu Drustva i ne mogu se oteti dojmu da se tamo zbilja malo dogadja.

Kolegice, da niste nešto pobrkali? Koliko ja znam (a član sam Društva sudskih tumača i prevoditelja od 2000. godine kada je ponovno osnovano), član našega društva niste bili. Čak mi je i članarina od 120 kuna smiješna, jer u stvari iznosi 500 kuna. Vjerojatno mislite na Društvo tehničkih i znanstvenih prevoditelja koje s DSTiP nema nikakve veze.

Ivka Wachter
German to Croatian
+ ...
Drustvo znanstvenih i tehnickih prevoditelja. Sep 30, 2005

Tocno, mislila sam na Drustvo znanstvenih i tehnickih prevoditelja. Ispricavam se zbog zabune.

Pozdrav,

I. Wachter

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

dstip

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search