Certifikacija za korištenje CAT alata???
Thread poster: Branka Bucconi

Branka Bucconi  Identity Verified
Croatia
Local time: 22:56
Member (2003)
English to Italian
+ ...
Dec 17, 2007

Poštovani kolege,

htjela bih se osvrnut malo na sljedeću poruku koju sam dobila e-poštom i u kojoj se reklamiraju seminari CAT alata:

"Bliži se priključenje Republike Hrvatske Europskoj Uniji. Na
sastanku održanom u Hrvatskom zavodu za normizaciju i
mjeriteljstvo krajem studenog, prikazane su prijevodne norme i
standardi. Jedan od primarnih zahtjeva na našu struku bit će
certifikacija za korištenje CAT alata. "

Ne znam tko je izvor takvih informacija, ali sa sigurnošću znam da kolege iz EU rade za institucije EU bez certifikacije, pa ni na ovogodišnjem natječaju (prije par tjedana) nije zatražen nikakav alat (no poznato je da se služe Tradosom).

HTH

Direct link Reply with quote

dkalinic
Local time: 22:56
Croatian to German
+ ...
Potpuna dezinformacija Dec 19, 2007

Što se tiče certifikacije za korištenje CAT alata, radi se o čistoj neinformiranosti ili dezinformaciji. To od nas nitko ne može tražiti, a nije ni zakonski regulirano. U Europskoj uniji većina slobodnih prevoditelja radi bez certifikacije.

Pozdrav,
Davor

Direct link Reply with quote

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Certifikacija za korištenje CAT alata???

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search