Sotware - srovnání staré a nové verze návodu
Thread poster: Filip Koky

Filip Koky
Czech Republic
Local time: 16:25
Member (2008)
Polish to Czech
Feb 27, 2011

Dobrý den,

sháním program, který by dokázal porovnat dva texty a zvýraznit v nich odlišné pasáže? Mám k dispozici dva texty (starou a novou verzi návodu), které jsou asi z 80 % identické, a potřebuji vyhledat ty pasáže, které byly k druhému textu (nové verzi) přidány. Zkoušel jsem funkci Compare v Plus Tools - bez úspěchu, text nemá stejný počet odstavců. Nevíte někdo o něčem takovém?

Direct link Reply with quote

Matej Hasko
English to Slovak
+ ...
MS Word Feb 27, 2011

a nepomohlo by obyčajné porovnanie dvoch dokumentov vo Worde? Ja používam anglickú verziu MS Word 2007, tam je to na záložke Review -> Compare. Túto funkciu som používal aj v starších Wordoch.

Milan Condak  Identity Verified
English to Czech
Přiřazení a analýza Feb 27, 2011

Filip Koky wrote:
Zkoušel jsem funkci Compare v Plus Tools - bez úspěchu, text nemá Nevíte někdo o něčem takovém?

Když zůstaneme u PlusTools - starý text vložím do dvou souborů. Ze dvou souborů vytvořím TM.
Ve Wordfastu tuto TM aktivuji, otevřu nový text a udělám analýzu. Ta poskytne informace o počtu rozdílů.
Práce s celým souborem - v PB nastavím CopySourceWhenNoMatch a celý soubor přeložím. Přeložené segmenty jsou shodné v obou dokumentech.

Totéž lze udělat s libovolným nástrojem na přiřazení dvou dokumentů a s libovolným CAT.

Nevyzkoušený nástroj:

http://www.condak.net/cat_other/mt2007/20081011/cs/07.html

S pozdravem

Milan Čondák

[Upraveno: 2011-02-28 06:47 GMT]

Ivana Andersen Kapustova  Identity Verified
Germany
Member (2006)
English to Slovak
+ ...
Funkcia Porovnat vo Worde? Feb 27, 2011

Ked je text vo worde, tak ja obcas pouzivam funkciu Porovnat vo worde, mala by byt v ponuke niekde tam, ako je aj sledovanie zmien (track changes). Zmeny sa vyznacia rovnakym sposobom ako pri track changes.

Jiri Farkac  Identity Verified
Czech Republic
Member (2008)
English to Czech
do Wordu Feb 28, 2011

A pokud text ve Wordu není, je určitě možné ho do Wordu překopírovat. Nebo je to složitější případ?

Filip Koky
Czech Republic
Member (2008)
Polish to Czech
TOPIC STARTER
Díky Mar 2, 2011

Děkuji všem za pomoc. Skutečně jsem netušil, že ve Wordu existuje tato funkce. Přitom jsem si myslel, že jsem jeho pokročilý uživatel. Pod svícnem bývá...

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Sotware - srovnání staré a nové verze návodu

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search