SDLX
Thread poster: Roman Kubena
Roman Kubena
Roman Kubena  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
English to Czech
+ ...
Jan 31, 2012

Dobry den,

rad bych se zeptal, jak je to s programem SDLX. Je soucasti vsech verzi Tradosu? Nebo jde poridit i jako zcela samostatny program. Nekdo mi tvrdi, ze je soucasti verzi Tradosu, na nekterych strankach jsem zase napriklad nasel nasledujici informace, kde program SDLX neni vubec uveden.

Balík SDL Trados Studio 2011 Freelance obsahuje tyto nástroje:

- SDL Trados Studio 2011

- SDL Multiterm 2011 (desktop)

... See more
Dobry den,

rad bych se zeptal, jak je to s programem SDLX. Je soucasti vsech verzi Tradosu? Nebo jde poridit i jako zcela samostatny program. Nekdo mi tvrdi, ze je soucasti verzi Tradosu, na nekterych strankach jsem zase napriklad nasel nasledujici informace, kde program SDLX neni vubec uveden.

Balík SDL Trados Studio 2011 Freelance obsahuje tyto nástroje:

- SDL Trados Studio 2011

- SDL Multiterm 2011 (desktop)

- SDL WinAlign

- SDL Passolo Essential 2011 (pouze jedna Single-user licence u všech variant)

Tak jsem z toho trochu zmaten.

Diky predem za osvetleni

Roman
Collapse


 
Daniel Šebesta
Daniel Šebesta  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
Member (2007)
English to Czech
+ ...
2006 a 2007 Jan 31, 2012

Romane,

SDLX je součástí Tradosu ve verzi 2006 a 2007 (a možná i nějaké starší, to už nevím). Verze 2007 (včetně SDLX) se dosud dá koupit spolu s aktuální verzí 2011.

Dan


 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
SDLX Lite Jan 31, 2012

Můžete také vyzkoušet bezplatný SDLX Lite - sám si v něm např. .doc neotevřete, ale měly by v něm jít zpracovávat předpřipravené soubory (tuším .itd) vytvořené zadavatelem (agenturou).

http://www.translationzone.com/en/resources/downloads/demodownloads/


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 14:59
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Ake su vyhody Feb 1, 2012

SDLX v porovnani so starym Tradosom. Roky pouzivam stary Trados 7, zatial stacil na vsetky poziadavky mojich klientov, ale prednedavnom odo mna novy potencialny klient pozadoval prave SDLX. Zatial som odmietol, slo len o zaradenie do databazy bez zaruky akychkolvek zakazok, ale vrta mi to v hlave. Sucasne mam novy Wordfast, s ktorym sa este budem musiet naucit pracovat, takze si skutocne nie som isty, ci by sa mi investicia do SDLX vyplatila. Mate s tym niekto skusenosti?


Daniel Šebesta wrote:

Romane,

SDLX je součástí Tradosu ve verzi 2006 a 2007 (a možná i nějaké starší, to už nevím). Verze 2007 (včetně SDLX) se dosud dá koupit spolu s aktuální verzí 2011.

Dan


 
Roman Kubena
Roman Kubena  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
SDLX Feb 2, 2012

Diky za informace. Takze jestli chapu, samostatne se SDLX koupit neda, jen jako soucast Tradosu.

 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
English to Czech
+ ...
SDLX Feb 2, 2012

Pokud vím, lze Studio zakoupit i s Tradosem 2007. Součástí Tradosu 2007 bylo i SDLX, takže si myslím, že teoreticky to možné je. Nejlepší ale bude zeptat se přímo českého distributora.

Vladimír napsal:
SDLX v porovnani so starym Tradosom. Roky pouzivam stary Trados 7, zatial stacil na vsetky poziadavky mojich klientov, ale prednedavnom odo mna novy potencialny klient pozadoval prave SDLX. Zatial som odmietol, slo len o zaradenie do databazy bez zaruky akychkolvek zakazok, ale vrta mi to v hlave.

Od verze 2006 (build 7.5.xxx) můžete soubory aplikace SDLX (přípona ITD) zpracovávat i v tradosovském TagEditoru.


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 14:59
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
No, ale ja hovorim o starom Tradose 7 Feb 2, 2012

z roku 2001, nie o Tradose 2007. Inac ten klient je sucasne aj distributorom Tradosu.

Stanislav Pokorny wrote:

Pokud vím, lze Studio zakoupit i s Tradosem 2007. Součástí Tradosu 2007 bylo i SDLX, takže si myslím, že teoreticky to možné je. Nejlepší ale bude zeptat se přímo českého distributora.

Vladimír napsal:
SDLX v porovnani so starym Tradosom. Roky pouzivam stary Trados 7, zatial stacil na vsetky poziadavky mojich klientov, ale prednedavnom odo mna novy potencialny klient pozadoval prave SDLX. Zatial som odmietol, slo len o zaradenie do databazy bez zaruky akychkolvek zakazok, ale vrta mi to v hlave.

Od verze 2006 (build 7.5.xxx) můžete soubory aplikace SDLX (přípona ITD) zpracovávat i v tradosovském TagEditoru.


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
English to Czech
+ ...
Verze Feb 2, 2012

Vladimír napsal:


  • Roky pouzivam stary Trados 7...
  • No, ale ja hovorim o starom Tradose 7 z roku 2001, nie o Tradose 2007.



Zde si, Vladimíre, odporujete: v roce 2001 byl Trados ve verzi 5. Pokud máte Trados 7, jedná se minimálně o verzi z roku 2005.
Zde je historie verzí po roce 2000:


  • 2001 - Trados 5 (build 5.xx)
  • 2003 - Trados 6 a 6.5 (build 6.xx)
  • 2005 - Trados 7 (build 7.0.xxx)
  • 2006 - Trados 2006 (build 7.5.xxx), prodáván již společně s SDLX 2006
  • 2007 - Trados 2007 (build 8.xx.xxx), rovněž prodáván společně s SDLX 2007


Od verze 2006 SP1, tj. od buildu 7.5.xxx, lze v TagEditoru překládat soubory ITD. Pokud vlastníte starší verzi, tj. 7.0.xxx, soubory ITD v TagEditoru překládat nemůžete.

[Upraveno: 2012-02-02 12:35 GMT]


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 14:59
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
No, ono je to uz dost davno, Feb 2, 2012

mozno si to uz presne nepamatam. Urcite viem, ze som zacinal s verziou 6.5 a potom presiel na verziu 7.0. ITD subory som v zivote nevidel, cez Tag Editor som robil len ttx. Ale v podstate mi slo o to, ci sa mi vyplati (z hladiska rozsirenej funkcionality alebo uzivatelskeho komfortu) nahradit Trados 7.0 SDLX. Zatial pre vsetkych mojich klientov, ktory vyzaduju Trados stacil ten Trados 7, az tento novy (potencialny) mi tvrdil, ze maju problemy s kompatibilitou pri prenosoch medzi verziami (com... See more
mozno si to uz presne nepamatam. Urcite viem, ze som zacinal s verziou 6.5 a potom presiel na verziu 7.0. ITD subory som v zivote nevidel, cez Tag Editor som robil len ttx. Ale v podstate mi slo o to, ci sa mi vyplati (z hladiska rozsirenej funkcionality alebo uzivatelskeho komfortu) nahradit Trados 7.0 SDLX. Zatial pre vsetkych mojich klientov, ktory vyzaduju Trados stacil ten Trados 7, az tento novy (potencialny) mi tvrdil, ze maju problemy s kompatibilitou pri prenosoch medzi verziami (comu uplne neroumiem, kedze tmx by mali fungovat aj pri prenosoch medzi odlisnymi CAT softwarmi).

Asi to necham tak a radsej sa naucim novy Wordfast.

Stanislav Pokorny wrote:

Vladimír napsal:


  • Roky pouzivam stary Trados 7...
  • No, ale ja hovorim o starom Tradose 7 z roku 2001, nie o Tradose 2007.



Zde si, Vladimíre, odporujete: v roce 2001 byl Trados ve verzi 5. Pokud máte Trados 7, jedná se minimálně o verzi z roku 2005.
Zde je historie verzí po roce 2000:


  • 2001 - Trados 5 (build 5.xx)
  • 2003 - Trados 6 a 6.5 (build 6.xx)
  • 2005 - Trados 7 (build 7.0.xxx)
  • 2006 - Trados 2006 (build 7.5.xxx), prodáván již společně s SDLX 2006
  • 2007 - Trados 2007 (build 8.xx.xxx), rovněž prodáván společně s SDLX 2007


Od verze 2006 SP1, tj. od buildu 7.5.xxx, lze v TagEditoru překládat soubory ITD. Pokud vlastníte starší verzi, tj. 7.0.xxx, soubory ITD v TagEditoru překládat nemůžete.

[Upraveno: 2012-02-02 12:35 GMT]
Collapse


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:59
English to Czech
+ ...
Oba produkty jsou dnes zastaralé Feb 2, 2012

Vladimír Hoffman wrote:
Ale v podstate mi slo o to, ci sa mi vyplati (z hladiska rozsirenej funkcionality alebo uzivatelskeho komfortu) nahradit Trados 7.0 SDLX.


Oba tyto produkty jsou zastaralé a oba byly společně nahrazeny aplikací SDL Trados Studio 2009, nyní ve verzi 2011. Nemělo by smysl přecházet z Tradosu 7 na SDLX. Smysl by mělo přejít z Tradosu 7 na SDL Trados Studio, pokud tedy hovoříme o přecházení v rámci jednoho výrobce.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


SDLX






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »