Buzerace ze strany ČSÚ?
Thread poster: Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 13:57
English to Czech
+ ...
Feb 2, 2012

Vážené kolegyně a kolegové,
chtěl bych se touto cestou zeptat, zda někdo z Vás obdržel od Českého statistického úřadu sadu formulářů SP1-12 na rok 2012. Pokud ano, obdrželi jste stejnou sadu již loni?

S výjimkou jednoho stejný formulář neobdržel nikdo z mých brněnských kolegů a rozhodně jej nikdo neobdržel dva roky v řadě. V roce 2010 jsem také vyplňoval nějakou 20stránkovou šílenost.

Jste na tom stejně, nebo si na mě ČSÚ z neznámých důvodů zasedl?


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 13:57
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Nic si z toho nerobte, Feb 2, 2012

Mna takto Slovenský štatistický úrad otravoval celé roky, väčšinou som sa im na to vykaslal /posielali to normalnou postou bez doporucenky/, potom mi niekedy v 2007 poslali elektronicku verziu, tu som im vyplnil a odvtedy nastastie nic. Holt ste sa dostal do nejakej databazy, nebrl by som to osobne.

Stanislav Pokorny wrote:

Vážené kolegyně a kolegové,
chtěl bych se touto cestou zeptat, zda někdo z Vás obdržel od Českého statistického úřadu sadu formulářů SP1-12 na rok 2012. Pokud ano, obdrželi jste stejnou sadu již loni?

S výjimkou jednoho stejný formulář neobdržel nikdo z mých brněnských kolegů a rozhodně jej nikdo neobdržel dva roky v řadě. V roce 2010 jsem také vyplňoval nějakou 20stránkovou šílenost.

Jste na tom stejně, nebo si na mě ČSÚ z neznámých důvodů zasedl?


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 13:57
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Díky, Vlado Feb 2, 2012

Kdyby to byl jednorázový formulář, tak bych o tom vůbec nemluvil. Jenže tyto výkazy se vyplňují pravidelně každý měsíc a vyplňují se do nich příjmy za každý měsíc. Je to pěkná otrava a zdržuje to od práce.

Navíc na stránkách ČSÚ se praví:
"Český statistický úřad trvale posuzuje administrativní zátěž respondentů statistických šetření s cílem tuto zátěž optimalizovat ve vztahu ke kvalitě statistických výstupů.
Snížen�
... See more
Kdyby to byl jednorázový formulář, tak bych o tom vůbec nemluvil. Jenže tyto výkazy se vyplňují pravidelně každý měsíc a vyplňují se do nich příjmy za každý měsíc. Je to pěkná otrava a zdržuje to od práce.

Navíc na stránkách ČSÚ se praví:
"Český statistický úřad trvale posuzuje administrativní zátěž respondentů statistických šetření s cílem tuto zátěž optimalizovat ve vztahu ke kvalitě statistických výstupů.
Snížení zátěže respondentů je dosahováno využitím výběrových metod šetření, sběru dat po internetu, redukcí souborů statistických jednotek a řízenou rotací respondentů v oblastech malých a středních podniků."

Zajímalo by mě, jak se respondenti "řízeně rotují", když já dostávám ty stejné formuláře každý rok a kolegové, kterých jsem se ptal osobně, nic takového nikdy nedostali.

Databází to není; respondenti se vybírají podle IČO a na základě oborů, ve kterých působí.

[Upraveno: 2012-02-02 11:39 GMT]
Collapse


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 13:57
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
No, tak to je fakt otrava, Feb 2, 2012

mne to chodilo raz rocne a aj tak ma to stvalo. Tu je kazda rada dobra, ale asi by som sa skusil obratit priamo na CSU, naco su im je vase kazdomesacne prijmy, ked to od vas nechce ani danovy, a keby sa s vami odmietli bavit, tak im tam kludne vypisujte z prsta vycucane cisla, aj tak vam to nemaju ako dokazat.

Tou databazou som myslel, ze niekde vygeneroval pocitac vase ICO /v ramci nejakeho vyberoveho kola/ a oni vam budu tupo zasielat formular za formularom, kym im pocitac v ramci
... See more
mne to chodilo raz rocne a aj tak ma to stvalo. Tu je kazda rada dobra, ale asi by som sa skusil obratit priamo na CSU, naco su im je vase kazdomesacne prijmy, ked to od vas nechce ani danovy, a keby sa s vami odmietli bavit, tak im tam kludne vypisujte z prsta vycucane cisla, aj tak vam to nemaju ako dokazat.

Tou databazou som myslel, ze niekde vygeneroval pocitac vase ICO /v ramci nejakeho vyberoveho kola/ a oni vam budu tupo zasielat formular za formularom, kym im pocitac v ramci noveho kola nevygeneruje nove cisla. Pokial to chodi v papierovej forme bez dorucenky, hadzte to rovno do kosa, nikto vam nedokaze, ze ste nieco dostali.

Toto povazujem za skutocny buzeraciu a hadzanie klackov pod nohy. Obdobne ma stve, ked musim pri prekladoch do EU elektronicky podavat kvartalny vykaz DPH, aj ked nie som platcom DPH. A aby toho nebolo dost, do 5 dni im musim poslat prvu stranu toho isteho vykazu normalnou postou. Minuly rok som to poslal na 6. den a chceli mi dat pokutu 330 EUR. Fakt Kocurkovo.


Stanislav Pokorny wrote:

Kdyby to byl jednorázový formulář, tak bych o tom vůbec nemluvil. Jenže tyto výkazy se vyplňují pravidelně každý měsíc a vyplňují se do nich příjmy za každý měsíc. Je to pěkná otrava a zdržuje to od práce.

Navíc na stránkách ČSÚ se praví:
"Český statistický úřad trvale posuzuje administrativní zátěž respondentů statistických šetření s cílem tuto zátěž optimalizovat ve vztahu ke kvalitě statistických výstupů.
Snížení zátěže respondentů je dosahováno využitím výběrových metod šetření, sběru dat po internetu, redukcí souborů statistických jednotek a řízenou rotací respondentů v oblastech malých a středních podniků."

Zajímalo by mě, jak se respondenti "řízeně rotují", když já dostávám ty stejné formuláře každý rok a kolegové, kterých jsem se ptal osobně, nic takového nikdy nedostali.

Databází to není; respondenti se vybírají podle IČO a na základě oborů, ve kterých působí.

[Upraveno: 2012-02-02 11:39 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Buzerace ze strany ČSÚ?






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »