Katastrofické scénáře budoucnosti překladatelů
Thread poster: Milan Condak

Milan Condak  Identity Verified
Local time: 02:12
English to Czech
Nov 14, 2012

Domnívám se, že po čase to špatně dopadne s překladateli, kteří neumí prodávat, neumí spolupracovat, nepoužívají nástroje, které umožňují pracovat s vyšší produktivitou, nechápou napsaný text, nedodržují smlouvy a případně dočasně platné zákony.

Jak jsem uvedl, převedl jsem několik studií EU do HTML a přidal strojový překlad, abyste měli přístup k prozkoumaným a zveřejněným informacím:

Případová studie o Německu.

http://www.condak.net/lekce/prekladatel/encs/03.html

V Německu většina překladatelů vykonává svoji činnost jako svobodné povolání, tj. bez živnostnoského listu a není plátcem DPH. Takovým odběratelům český plátce DPH fakturuje DPH. Finanční úřad nebude zajímat, jestli překladateli poradil kolega, který o možnosti fakturovat české DPH do ciziny neví, když nebude DPH vykázáno, odvedeno a bude to zjištěno při kontrole po čtyřech letech od okamžiku, kdy se to stalo. Překladatel zaplatí penále, pokud mu to osobně ministr financí nepromine (pouze on má tuto pravomoc).
Český stát bude vyžadovat do mu patří. Německému státu ta troška DPH zaplacená do ciziny nevadí.
Český stát dovoluje platit do EU jinde naúčtované DPH.
V České republice je také možné podnikat na základě autorského zákona, překladatel nemá živnostenský list, má IČ, je registrovaný na FÚ, o zdravotní pojišťovný a na OSSZ (MěSSZ).

Studie rozebírá situaci ve více státech.

Milan


Direct link Reply with quote
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Katastrofické scénáře budoucnosti překladatelů

Advanced search


Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search