Soubory .idml, resp..inx
Thread poster: Eva Kučerová
Eva Kučerová
Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:17
Spanish to Czech
+ ...
Jul 13, 2013

Prosím o radu.
Agentura mi poslala soubory idml s tím, že je mám přeložit pomocí TM ve Studio. Po té, co jsem jim sdělila, že se Studiem nepracuji (ačkoliv ho mám k dispozici-2009), mi poslali soubory inx s tím, že je můžu zpracovat v TagEditoru. Bohužel nevím, jak. Zkoušela jsem je jednoduše v TagEditoru otevřít, ale soubor prý nelze rozpoznat.
Můžete mi prosím poradit, jak na to?

Děkuji!


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 17:17
English to Czech
OmegaT a Okapi filtr Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

mám přeložit pomocí TM ve Studio


Soubor InDesign IDML je možno přeložit i v programu OmegaT s filtrem Okapi. Obojí je zdarma.
Pokud je dodána TM ve formátu SDTM, je nutno ji zkonvertovat do TMX. To je možno udělat i s bezplatným programem WfConverter.

Vyžaduje trochu stahování, učení a instalaci, ale žádné platby za licence softwaru.

Milan
www.condak.net

[Upraveno: 2013-07-13 10:02 GMT]


 
Eva Kučerová
Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:17
Spanish to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
nedaří se Jul 13, 2013

Děkuji,

snažila jsem se, ale skončila u "importovat zdrojové soubory". Po téhle akci se vůbec nic nestalo, projekt zůstal prázdný, nic se nenahrálo. Zkoušela jsem to i se soubory doc, taky nic. Nevím, kde dělám chybu....


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 17:17
English to Czech
Daří se Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

Děkuji,



V OmegaT, verze 3.04 a filtr Okapi pro OmegaT: všechno funguje, je možno překládat. Informace k downloadu programů jsem poslal přímo Evě.

Udělal jsem další dva pokusy.

a) IDML soubory jsem otevřel ve Wordfastu Pro. Kdybych měl licenci. mohl bych připojit i TM, která má více než 500 překladových jednotek a překládat.

b) Dodanou TMX jsem neotevřel ve Virtaalu. Virtaal hlásil postupně 4 chyby, vždy udal řádek a pozici. Na těchto pozicích bylo "Ě". Když jsem jej nahradil "ě" (v textovém editoru), tak jsem TMX ve Virtaalu otevřel.

Milan

[Upraveno: 2013-07-13 15:36 GMT]


 
AnnaSCHTR
AnnaSCHTR  Identity Verified
United States
Local time: 10:17
English to Czech
+ ...
Složité Jul 13, 2013

Obávám se, že TagEditor neotevírá nové verze souborů InDesign (.idml). Tady je k tomu starší diskuse s různými experiment Pomohlo by Vám něco z toho?
http://www.proz.com/forum/sdl_trados_support/170468-indesign_cs5_idml_trados_compatibility-page2.html


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Soubory .idml, resp..inx






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »