Soubory .idml, resp..inx
Thread poster: Eva Kučerová

Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 06:27
Spanish to Czech
+ ...
Jul 13, 2013

Prosím o radu.
Agentura mi poslala soubory idml s tím, že je mám přeložit pomocí TM ve Studio. Po té, co jsem jim sdělila, že se Studiem nepracuji (ačkoliv ho mám k dispozici-2009), mi poslali soubory inx s tím, že je můžu zpracovat v TagEditoru. Bohužel nevím, jak. Zkoušela jsem je jednoduše v TagEditoru otevřít, ale soubor prý nelze rozpoznat.
Můžete mi prosím poradit, jak na to?

Děkuji!

Milan Condak  Identity Verified
English to Czech
OmegaT a Okapi filtr Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

mám přeložit pomocí TM ve Studio

Soubor InDesign IDML je možno přeložit i v programu OmegaT s filtrem Okapi. Obojí je zdarma.
Pokud je dodána TM ve formátu SDTM, je nutno ji zkonvertovat do TMX. To je možno udělat i s bezplatným programem WfConverter.

Vyžaduje trochu stahování, učení a instalaci, ale žádné platby za licence softwaru.

Milan
www.condak.net

[Upraveno: 2013-07-13 10:02 GMT]

Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Spanish to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
nedaří se Jul 13, 2013

Děkuji,

snažila jsem se, ale skončila u "importovat zdrojové soubory". Po téhle akci se vůbec nic nestalo, projekt zůstal prázdný, nic se nenahrálo. Zkoušela jsem to i se soubory doc, taky nic. Nevím, kde dělám chybu....

Milan Condak  Identity Verified
English to Czech
Daří se Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

Děkuji,

V OmegaT, verze 3.04 a filtr Okapi pro OmegaT: všechno funguje, je možno překládat. Informace k downloadu programů jsem poslal přímo Evě.

Udělal jsem další dva pokusy.

a) IDML soubory jsem otevřel ve Wordfastu Pro. Kdybych měl licenci. mohl bych připojit i TM, která má více než 500 překladových jednotek a překládat.

b) Dodanou TMX jsem neotevřel ve Virtaalu. Virtaal hlásil postupně 4 chyby, vždy udal řádek a pozici. Na těchto pozicích bylo "Ě". Když jsem jej nahradil "ě" (v textovém editoru), tak jsem TMX ve Virtaalu otevřel.

Milan

[Upraveno: 2013-07-13 15:36 GMT]

Anna Schuster  Identity Verified
United States
Local time: 23:27
English to Czech
+ ...
Složité Jul 13, 2013

Obávám se, že TagEditor neotevírá nové verze souborů InDesign (.idml). Tady je k tomu starší diskuse s různými experiment Pomohlo by Vám něco z toho?
http://www.proz.com/forum/sdl_trados_support/170468-indesign_cs5_idml_trados_compatibility-page2.html

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Soubory .idml, resp..inx

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search