Velmi dlouhé ukládání souboru v SDL Studio 2011
Thread poster: Ales Horak
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 19:16
Member (2009)
English to Czech
+ ...
Mar 18, 2015

Dobrý den,

zpracovávám překlad ve Studiu 2011, soubor má však přes 10 000 segmentů a jeho ukládání trvá přesně 102 min.
Takto je pro mě nemyslitelné si práci ukládat.

Když soubor naimportuji do MemoQ, jeho uložení trvá pár sekund, což je pro mě nepochopitelné.

Problém je, že agentura si nepřeje, aby byl soubor zpracován v MemoQ, jelikož po exportu není u segmentů zobrazen jejich stav (CM, 100% atd.) a vzhledem k opakov
... See more
Dobrý den,

zpracovávám překlad ve Studiu 2011, soubor má však přes 10 000 segmentů a jeho ukládání trvá přesně 102 min.
Takto je pro mě nemyslitelné si práci ukládat.

Když soubor naimportuji do MemoQ, jeho uložení trvá pár sekund, což je pro mě nepochopitelné.

Problém je, že agentura si nepřeje, aby byl soubor zpracován v MemoQ, jelikož po exportu není u segmentů zobrazen jejich stav (CM, 100% atd.) a vzhledem k opakování musí korektor vidět, které segmenty jsou CM, 100% a které jsou nové, příp. fuzzy shody.

Existuje nějaké řešení?

Předem moc díky za jakoukoli pomoc.

Ještě pro upřesnění, balíček byl připraven a soubor sdlxliff vytvořen z formátu xml

[Upraveno: 2015-03-18 06:50 GMT]
Collapse


 
Pavel Janoušek
Pavel Janoušek  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 19:16
German to Czech
+ ...
Microsoft Security Essentials? Mar 18, 2015

Nepoužíváš náhodou Microsoft Security Essentials? Vzpomínám si, že jsem tenhle problém taky míval. Stačilo změnit nastavení přímo v MSE (popis je v tomhle vlákně: http://www.proz.com/forum/sdl_trados_support/229145-sdl_trados_studio_2011_sp2_slow-page4.html

Pavel


 
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 19:16
Member (2009)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Pavle, jste borec! Mar 18, 2015

Teda Pavle, mockrát díky, stačilo deaktivovat Windows Defender (který je zmíněn v tom tématu) - toto by mě fakt nenapadlo.

Velice, ale opravdu velice děkuji za cenný odkaz, už jsem chtěl s tím projektem seknout...


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Velmi dlouhé ukládání souboru v SDL Studio 2011






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »