Souhrnná faktura je pro agenturu moc velká
Thread poster: Michal Surmař

Michal Surmař  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:13
Member (2010)
English to Czech
+ ...
Jan 16

Zdravím, nerad obtěžuji, ale chci se jen krátce poradit. Měl jsem tu čest přeložit pro jednu agenturu větší počet zakázek a byl líný jednotlivě fakturovat, navíc jsem ztratil přehled a 2x archivy po pádu PC. Dostal jsem upomínku, že mám teda vše vyfakturovat, což jsem udělal. Nyní přišel mail, že jsou v šoku, jak je ta faktura velká a že je ohrožena jejich likvidita. Mimo jiné požadují 20 % slevu z faktury, protože musí platit daně atd. Bohužel se ale jedná jinak o solidní firmu, teda aspoň soudě dle všech pětihvězdičkových hodnocení. Chápu, že chyba je asi i na mé straně, ale i tak si připadám tak nějak zbitě...

[Edited at 2017-01-16 19:31 GMT]

[Edited at 2017-01-16 19:32 GMT]

[Edited at 2017-01-16 19:33 GMT]

[Edited at 2017-01-16 20:46 GMT]

Direct link Reply with quote

Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Member (2008)
English to Czech
reakce Jan 16

1) Žádná sleva samozřejmě nepřipadá v úvahu (neměli by naopak ještě oni připlatit vám, když jste jim nějakou dobu vylepšoval cashflow?).

2) Slova o likviditě jsou dle mého jen výmluvou. Klient jim zaplatil za váš překlad, pokud ty peníze utratili, není to váš problém. Stejně tak daně - ty se jim snad přece nákladem (vyšší než očekávanou platbou ve váš prospěch) sníží, ne zvýší.

3) O výši závazků museli mít nějakou představu i bez vaší faktury.

4) Bez ohledu na to, jak to celé dopadne, jim pak už jen za tento "pokus" můžete udělit nepětihvězdičkové hodnocení.

Michal Surmař  Identity Verified
Czech Republic
Member (2010)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Dik Jan 16

Ja jsem takovy troubelin. Ja uz mel naskenovanou novou fakturu, ale pak jsem se zarazil a rekl si This does not sound right. V mailu ani jedine slovo o spolupraci, jen o tom, jak ted vsichni trpi. Dik za objektivnejsi nahled.

Zbynek Taborsky  Identity Verified
Czech Republic
Member (2011)
English to Czech
+ ...
V šoku z šoku Jan 16

Jak může být agentura v šoku z přijaté faktury? To vám tím chtějí říct, že nemají přehled o zakázkách? No a požadovat slevu, to už je úplná třešnička na dortu absolutně přes čáru. Jejich likvidita není vaše starost.

[Edited at 2017-01-16 21:07 GMT]

Milan Condak  Identity Verified
English to Czech
Termíny fakturace Jan 16

Michal Surmař wrote:

..., protože musí platit daně atd.

Termíny stanoví plátcům DPH zákon o DPH. Velikost minimální částky k fakturaci si stanoví dodavatel ve svých obchodních podmínkách a dojedná termíny fakturace se zákazníkem.

Když je zákazník plátce DPH a nedostal loni fakturu od plátce DPH, nemůže si snížit daňovou povinnost, kterou má 25.1.2017. Agentury také mívají automobily a musí do konce ledna 2017 doplatit silniční daň.
Agentura nemůže zaúčtovat závazek dokud nedostane fakturu. Pokud poskytla zálohu (výjimečná situace), má zaúčtovanou pohledávku, kterou chce při roční účetní závěrce vyřešit.
Agentura si může snížit základ daně z příjmu za rok 2016, tím, že zaúčtuje nevyfakturovanou dodávku.
Překladatel, který nevede podvojné účetnictví a nedostal v roce 2016 zaplaceno, si snížil základ daně z příjmu za rok 2016.
Stává se všelicos. Hlavní je, aby "cena" za chybu nebyla příliš vysoká.

Milan
www.condak.cz

Zuzka Benesova  Identity Verified
Czech Republic
Member (2012)
English to Czech
Splátky Jan 17

Souhlasím, že žádost o slevu je nehorázná. Na druhou stranu chápu, že nechcete asi jít nějak na nože. Já bych nabídla, ať to tedy zaplatí postupně v několika splátkách. Ale na slevu bych nepřistoupila, nemá žádné opodstatnění a vy nemáte důvod jim dluh nějak promíjet.

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Souhrnná faktura je pro agenturu moc velká

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search