Souhrnná faktura je pro agenturu moc velká
Thread poster: Michal Surmař

Michal Surmař  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:46
Member (2010)
English to Czech
+ ...
Jan 16, 2017

Zdravím, nerad obtěžuji, ale chci se jen krátce poradit. Měl jsem tu čest přeložit pro jednu agenturu větší počet zakázek a byl líný jednotlivě fakturovat, navíc jsem ztratil přehled a 2x archivy po pádu PC. Dostal jsem upomínku, že mám teda vše vyfakturovat, což jsem udělal. Nyní přišel mail, že jsou v šoku, jak je ta faktura velká a že je ohrožena jejich likvidita. Mimo jiné požadují 20 % slevu z faktury, protože musí platit daně atd. Bohužel se ale jedná jinak o solidní firmu, teda aspoň soudě dle všech pětihvězdičkových hodnocení. Chápu, že chyba je asi i na mé straně, ale i tak si připadám tak nějak zbitě...

[Edited at 2017-01-16 19:31 GMT]

[Edited at 2017-01-16 19:32 GMT]

[Edited at 2017-01-16 19:33 GMT]

[Edited at 2017-01-16 20:46 GMT]


 

Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:46
Member (2008)
English to Czech
reakce Jan 16, 2017

1) Žádná sleva samozřejmě nepřipadá v úvahu (neměli by naopak ještě oni připlatit vám, když jste jim nějakou dobu vylepšoval cashflow?).

2) Slova o likviditě jsou dle mého jen výmluvou. Klient jim zaplatil za váš překlad, pokud ty peníze utratili, není to váš problém. Stejně tak daně - ty se jim snad přece nákladem (vyšší než očekávanou platbou ve váš prospěch) sníží, ne zvýší.

3) O výši závazků museli mít nějakou představu i bez vaší faktury.

4) Bez ohledu na to, jak to celé dopadne, jim pak už jen za tento "pokus" můžete udělit nepětihvězdičkové hodnocení.


 

Michal Surmař  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:46
Member (2010)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Dik Jan 16, 2017

Ja jsem takovy troubelin. Ja uz mel naskenovanou novou fakturu, ale pak jsem se zarazil a rekl si This does not sound right. V mailu ani jedine slovo o spolupraci, jen o tom, jak ted vsichni trpi. Dik za objektivnejsi nahled.

 

Zbynek Taborsky  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:46
English to Czech
+ ...
V šoku z šoku Jan 16, 2017

Jak může být agentura v šoku z přijaté faktury? To vám tím chtějí říct, že nemají přehled o zakázkách? No a požadovat slevu, to už je úplná třešnička na dortu absolutně přes čáru. Jejich likvidita není vaše starost.

[Edited at 2017-01-16 21:07 GMT]


 

Milan Condak  Identity Verified
Local time: 17:46
English to Czech
Termíny fakturace Jan 16, 2017

Michal Surmař wrote:

..., protože musí platit daně atd.Termíny stanoví plátcům DPH zákon o DPH. Velikost minimální částky k fakturaci si stanoví dodavatel ve svých obchodních podmínkách a dojedná termíny fakturace se zákazníkem.

Když je zákazník plátce DPH a nedostal loni fakturu od plátce DPH, nemůže si snížit daňovou povinnost, kterou má 25.1.2017. Agentury také mívají automobily a musí do konce ledna 2017 doplatit silniční daň.
Agentura nemůže zaúčtovat závazek dokud nedostane fakturu. Pokud poskytla zálohu (výjimečná situace), má zaúčtovanou pohledávku, kterou chce při roční účetní závěrce vyřešit.
Agentura si může snížit základ daně z příjmu za rok 2016, tím, že zaúčtuje nevyfakturovanou dodávku.
Překladatel, který nevede podvojné účetnictví a nedostal v roce 2016 zaplaceno, si snížil základ daně z příjmu za rok 2016.
Stává se všelicos. Hlavní je, aby "cena" za chybu nebyla příliš vysoká.

Milan
www.condak.cz


 

Zuzka Benesova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 17:46
Member (2012)
English to Czech
Splátky Jan 17, 2017

Souhlasím, že žádost o slevu je nehorázná. Na druhou stranu chápu, že nechcete asi jít nějak na nože. Já bych nabídla, ať to tedy zaplatí postupně v několika splátkách. Ale na slevu bych nepřistoupila, nemá žádné opodstatnění a vy nemáte důvod jim dluh nějak promíjet.

 

Petr Martinek
Czech Republic
Local time: 17:46
Member (Jan 2018)
English to Czech
+ ...
Sleva 20% kvůli "dani"? Feb 12

Že chce agentura slevu, není neobvyklé, ale zdůvodňovat to daněmi? To je absolutní nesmysl! Případnou daň z fakturované částky budete platit Vy, nikoliv agentura.

Můj názor je: dejte jim nulové hodnocení a trvejte na fakturované častce, pokud je opravdu správná.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Souhrnná faktura je pro agenturu moc velká

Advanced search


PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search