Psaní velkých písmen v názvech kategorií a výrobků v e-shopu a jejich vliv na SEO
Thread poster: Jiří Toman

Jiří Toman  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 12:36
English to Czech
+ ...
Jun 21

Zdravím, chtěl bych zde udělat takový brainstorming a najít odpovědi či názory na tuto problematiku. Při překladu různých webů (zejména e-shopů do češtiny, povětšinou z angličtiny) narážím na problém, na který se mi ještě nepodařilo najít uspokojivou odpověď (a už vůbec ne ji podpořit i nějakými relevantními důkazy).

Zadání od zákazníka obvykle zní:

1. Při překladu názvů kategorií zboží či samotných názvů výrobků zachovat velká písmena podle zdrojového textu.
2. Při překladu zachovat pořadí názvu takové, aby značka výrobku byla na začátku.

V praxi by to tedy podle zadání mělo vypadat například takto: „Thule Bicycle Trailers“ by se mělo přeložit jako „Thule Vozíky za Kolo“.

Problém mám s tím, že oba pokyny odporují pravidlům češtiny – psaní velkých písmen (velkým písmenem by mělo začínat pouze Thule, protože jde o název značky) a pořadí slov ve větě (značka by měla být na konci).

Správně by tedy dle mého názoru mělo být „Vozíky za kolo Thule“. Zní a vypadá to česky. To se o verzi podle zákazníkových pokynů říci nedá.

Zákazník ale vždy argumentuje tím, že pokyny je třeba dodržet i přes nesprávné použití v češtině, protože mu experti na SEO řekli, že to tak musí být, aby jeho e-shop dosáhl lepšího umístění ve vyhledávačích.

Hledal jsem všude možně, ale zatím se mi nepodařilo najít nic, s čím bych mohl svůj názor (nebo názor zákazníka) vyvrátit či potvrdit.

Jak tuto situaci řešíte vy? Zajistí „Thule Vozíky za Kolo“ lepší výsledky SEO než „Vozíky za kolo Thule “? Máte s tím někdo zkušenost? Neodkázali byste mě případně na nějaké materiály (odborníky), které bych mohl klientovi předložit jako důkazní materiál a jeden z názorů (ať už ten můj či jeho) vyvrátit či potvrdit?


Direct link Reply with quote
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Psaní velkých písmen v názvech kategorií a výrobků v e-shopu a jejich vliv na SEO

Advanced search


SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search